Ņemot vērā situācijas nopietnību, ārkārtējo situāciju paredzēts pagarināt vēl līdz 6. aprīlim. Pārāk strauja drošības pasākumu mazināšana ir riskanta, jo veselības aprūpes nozarē joprojām ir ārkārtas stāvoklis. Plānveida pakalpojumu sniegšana ir ļoti ierobežota. Savukārt Covid-19 pacientu aprūpei pielāgotās gultas vietas slimnīcās gandrīz visas ir aizpildītas. Katra jauna Covid-19 pacientiem izveidota gultas vieta diemžēl mazina plānveida veselības aprūpes sniegšanas iespējas.
Uzlabots izglītības process
Izglītības pieejamība klātienē ir viena no prioritārajām jomām, kurā mazināt ieviestos drošības pasākumus. Lai uzlabotu izglītības procesa kvalitāti un atvieglotu mazāko skolēnu vecāku ikdienu, Ministru kabinets vienojās, ka no 8. februāra ar drošības pasākumiem mācības klātienē atsāk 1. un 2. klašu skolēni. Savukārt visiem skolēniem, kas ir sociāli emocionālajās riska grupās, būs iespēja saņemt klātienes konsultācijas.
Stingrākas prasības tirdzniecības jomā
Ministru kabinets konceptuāli vienojās, ka ir būtiski jāpastiprina drošības pasākumi un ierobežojumi tirdzniecības vietās, piemēram, nosakot stingras prasības apmeklētāju skaita kontrolei un plūsmas organizācijai. Tāpat paredzēts, ka Valsts policijai par Covid-19 ierobežošanas pasākumu pārkāpumiem būs tiesības tirdzniecības vietu slēgt līdz pat septiņām dienām. Šāds sods var tikt piemērots gan atsevišķam veikalam, gan visam tirdzniecības centram vai tirgum.
Drošākas tirdzniecības nosacījumi ietver šādas jaunas prasības:
- visās tirdzniecības vietās jānodrošina efektīvāka apmeklētāju plūsmas kontrole un ļoti stingras fiziskās distancēšanās prasības, t.sk. tirdzniecības zālēs (veikalos), pie tirdzniecības vietu ieejām/izejām un atsevišķas prasības tirdzniecības centros;
- pastiprināta tirgotāju atbildība un pienākumi apmeklētāju plūsmas kontrolei, nosakot atbildīgo personu un ieviešot iekšējās kontroles sistēmu epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanai tirdzniecības vietās vai tirdzniecības centros;
- mārketinga aktivitāšu aizliegums, kas veicina cilvēku pulcēšanos tirdzniecības vietās;
- pastiprināta kontrole un noteikta atbildība par epidemioloģiskās drošības pasākumu neievērošanu.
Tāpat valdība konceptuāli atbalstīja, ka no š.g. 8. februāra tirdzniecību klātienē ar visu preču sortimentu varētu nodrošināt arī:
- veikali, kur tirgo pārtiku ne mazāk kā 70% no preču sortimenta;
- veikali, kur tirgo higiēnas preces ne mazāk kā 70% no preču sortimenta;
- kā arī grāmatnīcas.
Atgādinām, ka klātienes tirdzniecība pilnā apmērā šobrīd notiek aptiekās, tajā skaitā veterinārajās aptiekās, optikas veikalos un degvielas uzpildes stacijās; pārējās tirdzniecības vietās klātienē tirgojamo preču klāsts ir ierobežots nolūkā mazināt cilvēku pulcēšanos un uzturēšanos veikalos, tirgos, utt.
Iedzīvotājiem joprojām visdrošāk ir izmantot distances tirdzniecības risinājumus, kur vien tas ir iespējams. Savukārt pirms došanās uz veikalu klātienē vēl rūpīgāk jāizvērtē pirkumu nepieciešamība, jāsagatavo iepirkumu saraksts, lai samazinātu veikalā pavadāmo laiku.
Šādi drošības pasākumi ir nepieciešami, lai spertu pirmos pakāpeniskos soļus plašākai tirdzniecībai klātienē un pamazām atteiktos no klātienē nopērkamo preču klāsta ierobežojuma.
Mazākas ārvalstu braucienu iespējas
Ministru kabinets novērtēja, ka pastāv augsts risks no ārvalstīm ievest Covid-19, tai skaitā jaunos īpaši lipīgos vīrusa paveidus. Starpinstitūciju darbības koordinācijas grupas uzdevums ir izvērtēt risinājumus, kā ierobežot nebūtiskus ārvalstu braucienus un nodrošināt ceļotāju kontroli. Piemēram, paredzēts ierobežot lidojumus no Īrijas, Apvienotās Karalistes un Portugāles.
Valdība konceptuāli vienojās, ka ir saglabājama starptautiska kustība cilvēkiem, kam ir nepieciešams doties prom vai ierasties Latvijā darba un mācību dēļ. Tāpat paredzēts atļaut starptautisku pārvietošanos cilvēkiem ģimenes atkalapvienošanas dēļ, ģimenes locekļa aprūpes nodrošināšanai, dalībai bērēs un citu humanitāru apsvērumu dēļ..
Vienlaikus plānots stiprināt ceļotāju kontroli, lai pārliecinātos, ka cilvēki ārvalstu braucienos uz un no Latvijas dodas tikai pamatotu iemeslu dēļ un viņi neapdraud pārējo sabiedrību, ievedot Covid-19 infekciju.
“tirgojamo preču klāsts ir ierobežots nolūkā mazināt cilvēku pulcēšanos un uzturēšanos veikalos, tirgos, utt.” – vai tiešam kādam lielam cilvēku baram vienā momentā būs nepieciešama jauna panna un tie visi vienā laikā skries uz veikalu?
Nē, viņiem panna nebūs vajadzīga, viņi stāvēs un skatīsies ka tu nepareizo pannu pērc. Pēc tam komentēs. Nu rihtig bazar būs!!!!
Greetings! Very useful advice within this article! It is the little changes that produce the largest changes.
Many thanks for sharing!
Tātad Maximas un Rimi varēs tirgot visu,bet mazie vietējie uzņēmēji joprojām neko? Pareizi sapratu?
Aizbraukušā cirka palikušo klaunu parāde turpinās pilnā sparā! Uz priekšu! Vēl tālāk!
Kovid-19 (covid-19) sērga mūsu valstī ilgst jau apmēram gadu. Diemžēl kovid-19 sērga pagaidām nav uzveikta. Ministru kabinets ir pagarinājis ārkārtējo situāciju līdz 6. aprīlim. Respektēsim šo valdības lēmumu. Cienīsim mūsu valdību. Neļausimies panikai un drūmām domām. Būsim saprotoši un iecietīgi pret mūsu politiķu lēmumiem. Šie ārkārtējās situācijas ierobežojumi ir domāti, lai pasargātu sabiedrību no inficēšanās ar SARS-CoV-2 vīrusu. Valdība rūpējas par mums. Saglabāsim cerību savās sirdīs. Uzvilksim kaklā pīlādžogu krelles. Iedegsim uz galda māla svečturī zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim visvarenās Dabas Mātes svētību. Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sniedz mums labu veselību un spēku pārvarēt šo krīzi! Lai Dabas Māte mūs svētī!
Ar mīlestību un saticību, Skolnieciņš no svētmeža [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
Latvju Dievi mūžam viedi.
#DabasMāte #rituāli #buršanās #ticība #lūgšanas #LatvjuDievuSvētība #saticība #miers #mīlestība
visas robežas ;ciet’; tad ta zaraza mazināsies