Izglītībā
* Līdz 22. janvārim 1.- 4. klašu skolēniem būs pagarināts ziemas brīvlaiks.
* 5.-12. klašu skolēni no 11. janvāra mācīsies attālināti.
* Klātienē drīkst notikt klīniskā prakse rezidentūrā un praktiskās nodarbības 6. studiju gada medicīnas studentiem.
* Klātienē darbosies speciālās izglītības iestādes un bērnudārzi.
* Citas praktiskās nodarbības (arī individuāli) iespējamas tikai attālināti, tai skaitā profesionālajā, augstākajā un interešu izglītībā, dažādos kursos, dažādi mēģinājumi utml.
Sportā
* Amatieru sporta treniņi drīkst notikt tikai ārpus telpām (līdz 10 cilvēkiem, neizmantojot ģērbtuves). Nestrādā trenažieru zāles un sporta klubi.
* Sporta inventāra noma – tikai ārpus telpām.
Kultūrā
* Nestrādā izstāžu un citas kultūrvietas, gadatirgi.
* Slēgtas muzeju iekštelpas, bet var darboties muzeju brīvdabas teritorijas, kā arī dabas takas, nodrošinot 2 metru distancēšanos un vienvirziena kustība.
* Bibliotēkas drīkst izsniegt grāmatas uz mājām.
Pakalpojumos
* Nestrādā skaistumkopšanas nozare, arī frizieri.
* Nenotiek fotosesijas, foto pakalpojumi, izņemot foto dokumentiem.
* Nenotiek dzinējmedības.
Tirdzniecībā
Līdz 25. janvārim pagarināts esošais tirdzniecības režīms. Tas nozīmē, ka klātienē darbosies tikai: aptiekas (tajā skaitā veterinārās), optikas preču veikali, degvielas uzpildes stacijas, tirdzniecības vietas, kur drīkst tirgot pārtikas un higiēnas preces, pirmās nepieciešamības saimniecības preces, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, tabakas izstrādājumus, dzīvnieku barību un preces, preses izdevumus, sabiedriskā transporta biļetes, mutes un deguna aizsegus un individuālos aizsardzības līdzekļus, mājražotāju lauksaimniecības produkciju, ziedus. Preču tirdzniecība internetā nav ierobežota. Jāpiebilst, ka saraksts papildināts ar grāmatvedības dokumentiem, ar zeķēm un zeķubiksēm, šallēm, lakatiem, cimdiem, grīdas lupatām, lāpstām un liekšķerēm, pretaizsalšanas šķidrumiem utt.
Tirdzniecības vietās jānodrošina
* Vienam apmeklētājam – ne mazāk kā 15 m² no pieejamās telpu platības; veikalā drīkstēs būt tik daudz apmeklētāju, cik ratiņu/groziņu; uz veikalu drīkstēs iet tikai pa vienam (līdzi drīkst nākt bērni līdz 12 gadu vecumam).
Darba vietās jāievēro
* Ja darba specifika atļauj strādāt attālināti no mājām, tas ir jādara. Darba devēja pienākums ir to nodrošināt. Šie nosacījumi attiecas gan uz valsts pārvaldes un pašvaldību iestādēm, gan privātiem uzņēmumiem. Tas nozīmē, ka klātienē strādās, piemēram, pārdevēji, šoferi, krāvēji, policisti, ugunsdzēsēji, apsardzes darbinieki, radio un televīzijas raidījumu diktori un operatori, mediķi un citi, bet ne, piemēram, biroja darbinieki.
Mājsēde – brīvdienās līdz janvāra beigām
* Mājsēde laikā no 22.00 līdz 5.00 jāievēro naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu. Šāds nosacījums būs spēkā līdz 25. janvārim.
Mājsēdes laikā cilvēki ārpus mājas var doties tikai neatliekamas nepieciešamības dēļ, piemēram, lai dotos uz darbu vai ārstniecības iestādi. Obligāti ir jāaizpilda pašapliecinājums, norādot savus personas datus un pārvietošanās iemeslu. Līdzi jābūt pasei vai ID kartei.
Apkopoja Agita Puķīte
Un par ko mums tāda garīgo kropļu valdības sodība dota
Vari labāk? Ej viņu vietās. Tiesa gan, Tu pat desmito daļu no tā visa nevari un nesajēdz…
Divaini! Nekads covids tos kroplus nenem, normali laudis aiziet,bet kropli paliek.
Aizej un iedzer memory water
Izskatās tu viens no tiem aprobežotajiem vai viņu pietuvinātajiem,ka tā klaunus aizstāvi
Kā žurnālists Bojārs teica: vērienīgi ierobežojumi, nevērienigi atbalsta pasākumi!