Jau no deviņiem rītā Zemgales vidusskolas 12. klases skolēni un skolotāja Svetlana Brasnujeva Tukumā rīko iesvētīšanas pasākumu 10. klasei.
Kopskaitā 27 vidusskolas pirmgadnieki kopā ar skolotāju Gunti Skuju pulcējās Brīvības laukumā, kur saņēma uzdevumus aktivitātēm četros kontrolpunktos – pie kultūras nama, ledus halles, «Maximas» un «Degām». Visos punktos desmitajiem jābūt aktīviem un savās darbībās jāiesaista garāmgājēji, piemēram, lēkšanā ar lecamauklu, jāpalūdz kopā nofotografēties, muzicēt un jāpiedāvā kāds apģērbs. Izdošanās apliecināšot, ka jaunieši ir gatavi darboties komandā, kā arī uzrunāt un palūgt palīgā pavisam svešus cilvēkus. To, vai viss notiek raiti, uzmanīs un fotogrāfijās iemūžinās vecākie kolēģi. No bildēm tapšot izstāde skolā. Noslēguma pasākums paredzēts Durbes estrādē, kur jaunieši izrādīs mājas darbu un saņems apliecību par to, ka kļuvuši par 100% vidusskolēniem.
Skolotāja S. Brasnujeva stāstīja, ka Tukumā šis pasākums notiek tādēļ, ka te ir neierasta vide un vairāk cilvēku, ko uzrunāt. Turklāt tieši tā iespējams noorganizēt pilnīgi atšķirīgu pasākumu, kurā nav nedz drēbju smērēšanas, nedz citu pašiem jauniešiem nepatīkamu izrīcību.
Beidzot sakarīga iesvētīšana! Malači!
Tās bija super iesvētibas!
Izskatas ka bija jautrs pasakums
Līdz ko izdzirdu vārdu iesvētīšana, uzmetas zossāda.
Pārāk spilgti atmiņā notikumi obligātā dienesta armijā.
Un viens no virzītājspēkiem iesvētīšanai bija tieši pieredze no iesvētīšanas gaitas pirms armijas periodā.Bijušo karavīru pamudinošie stāsti .Pie vainas bija arī valsts varas infantīlisms.
Ja šī iesvētīšana tiek civilizēta.Ja viņas gaitā jaunā paaudze nostiprina zināšanas par pilsētu un humānu attieksmi pret līdzcilvēku,tad ,kāpēc ne.
Kau gan baidos,ka obligātā dienesta armijas apstākļos,tas varētu pieņemt daudz kroplākas formas.Rodas arī jautājums vai šim pasākumam neseko turpinājums citur?
Kopumā apsveicu jaunos censoņus ar iestāšanos vidusskolā.