Šodien, ilgi gaidītā sniega ieskauta, Durbes pils aicināja ļaudis uz Zelta svētdienu, gadskārtēju pasākumu, kuru Tukuma muzejs rīko jau kopš 1992. gada.
Kā, to atklājot un uzrunājot teju 100 muzeja draugu, atbalstītāju un kolēģu, atzina muzeja direktore Agrita Ozola – svētdienā neilgi pirms Ziemassvētkiem Tukuma muzejs jau tradicionāli atskatās uz gada laikā padarīto un nāk klājā ar kādu jaunumu: “Padarītais labi redzams pils telpās – dažās ir jauni aizkari, guļamistabā pabeigti izšūtie lambrekeni, kopā ar banku daudz darīts pils apkārtnes labiekārtošanā, pabeigta Pastariņa muzeja dzīvojamā māja. Nākamajā gadā iesākto turpināsim – ceram, ka Pastariņa muzejā taps kūts un ka varēsim sākt galerijas “Durvis" ēkas restaurāciju. Tas jaunais, ko šodien ceļam gaismā un ar ko jūs iepazīstināsim, tapis kopā ar mākslas vēsturnieku Daini Bruģi, un tā ir Kurzemes muižniecības portretu izstāde, kādas mūsu muzejā vēl nav bijis. Tas ir nebijis gadījums, kuram tapt palīdzējuši kolēģi no Ārzemju mākslas muzeja, Rundāles pils muzeja, Nacionālā vēstures muzeja, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja, Mežotnes pils un Nacionālās bibliotēkas."
A. Ozola atzina, ka, izstādot nelielu daļu (45 darbus) no apjomīgās 19. gadsimta portretu izstādes, kuru divus gadus varēja apskatīt Rundāles pilī, bijusi vēlme parādīt gan to vēstures daļu, kas ir Latvijas būtiska sastāvdaļa, gan to, cik bagāta un daudzveidīga ir Latvijas māksla un kultūra un cik interesanti ir šajos mākslas darbos atainotie ļaudis.
Iejusties nedaudz romantiskā gaisotnē, atskaņojot 19. gadsimtā tapušus skaņdarbus, pasākuma dalībniekiem palīdzēja klarnetists Guntis Kuzma un pianists Toms Ostrovskis, savukārt izstādes veidotājs Dainis Bruģis pastāstīja par izstādē redzamajiem darbiem – gan to autoriem, gan tajos redzamajiem Kurzemes muižniecības pārstāvjiem un viņu dzīves gaitām.