Ceturtdienas pievakarē Tukumā, Talsu ielā 11, atklāja mākslas jeb radošo darbu salonu «Vieta», kurā, kā stāstīja tā saimniece Ilga Liepiņa, būtu vieta gan māksliniekiem, gan viņu darbiem, kā arī jaunām idejām.
Iecere ko tādu organizēt viņai bijusi jau sen, jo visapkārt esot daudz uz mākslu ķertu cilvēku, tikai vajagot sadabūt viņus kopā. Tāda arī esot «Vietas» doma – pulcināt radošus cilvēkus, kas varētu piedāvāt savus darbus pārdošanai un vienlaikus rīkot izstādes citu iepriecināšanai.
Patlaban apskatāmas un arī nopērkamas jaunā fotogrāfa Jāņa Katlapa fotogrāfijas, kuldīdznieces Mārītes Fībigas pinumi un salona saimnieces I. Liepiņas adījumi – lielākoties rakstaini cimdi un volānšalles. Autore atzina, ka, pirmoreiz ieraugot šādas šalles aprakstu kādā žurnālā, uzreiz ķērusies klāt… Līdzīgi bijis arī ar cimdiem, kuru rakstiem un tehnikām bībeļu bībele esot M. Slavas grāmata «Latviešu rakstainie cimdi». Klusa iecere esot noadīt visu novadu cimdus, lai no tiem varētu izveidot Latvijas karti.
Salona telpas atļauj ne tikai izlikt mākslas darbus, bet arī organizēt pasākumus, piemēram, ar dziesmām un varbūt pat ar teātra spēlēšanu. «Vietas» atklāšanu skanīgāku darīja sieviešu vokālais ansamblis «Mežābele» Ineses Treimanes vadībā, kas sadziedāja ar viņas kolēģēm no Praviņu pamatskolas un šīs skolas audzēknēm Vitu un Zani. Šāda dziedāšana, kā atzina pasākuma dalībnieces, varētu kļūt par salona tradīciju, jo – cik tur tā darba – ņem tik dziesmu kladi rokā un nāc uz īsto vietu padziedāt.