Tukuma 2. vidusskolas videonovērošana ”nosargā” stadiona plāksnes
Skolā mācīsies 771 skolēns (šogad par 46 vairāk), tostarp 1. klasē – 90 un 10. klasē – 46. Strādā 69 pedagogi un 33 tehniskie darbinieki. Skolai vajadzīgs sociālais pedagogs. Kā atzina skolas direktore Anita Locāne, gaidot pašvaldības solīto ēkas renovāciju, kurā tiks ieguldīts Eiropas finansējums, nav veikti lieli remontdarbi, tikai piekrāsots tur, kur tas bijis nepieciešams. Vasarā veikts mācību klašu kosmētiskais remonts, atjaunots linolejs kabinetos un sporta zāles grīda. Lielākais jaunums – izveidota videonovērošanas sistēma, kas, cita starpā, augustā ļāvusi atpazīt divus labi noaugušus tukumniekus, kas nozaguši stadiona plāksnes. Uzrakstīts iesniegums Valsts policijai un pēc pāris stundām plāksnes noliktas vietā. Vēl ierīkota elektroniska zvana sistēma, iegādāts inventārs klašu telpām, saimniecības preces un zāles pļāvējs. Pilnveidojot mācību materiālo bāzi, iegādāti materiāli un līdzekļi par 20 130,36 eiro. «Maxima» Latvija izglītības atbalsta programmā skolēnu vecāki skolai nopelnījuši nepilnus 2000 eiro, par ko iegādāts sporta inventārs un mācību līdzekļi, par SIA «Mikrotik» dāvinātajiem 2703,99 eiro izveidots bezvadu datortīkls, bet par 3000 eiro skolai uzdāvināta kāpšanas siena. Vienlaikus ar renovāciju skola cer rekonstruēt stadionu, kura tehniskais projekts jau ir izstrādāts, un iegūt jaunu piebūvi, lai varētu apvienot abas skolas vienā. Patlaban mazajā skolā mācās ap 200 bērnu. Un vēl Tukuma 2. vidusskola pretendē uz Eiropas atbalstu dabaszinātņu kabinetu sakārtošanai.
Tukuma Raiņa ģimnāzija cer uz saprātīgu lēmumu konkurences jautājumā
Skolēnu skaits – 270, tostarp 7. klasē – 23, bet 10. – 75. Skolā strādā 34 skolotāji un 33 darbinieki. Vajadzīga garderobiste.
Dažādos remontos ieguldīti 12 780 eiro, tostarp remontēta aktu zāle, mācību kabineti un garderobe. Proģimnāzijas klašu skolēniem nopirkti koši individuālie skapīši. Īpašs veikums – ar pretslīdes materiālu pārklātas ieejas kāpnes, kas izmaksājis 665 eiro. Skolas teritorijā arvien turpinās rakšanas darbi, lai no ēkas pamatiem un cokolstāva varētu novadīt lietus ūdeņus. Mācību materiālās bāzes uzlabošanā ieguldīti 23 736 eiro, par ko iegādāti datori, kopētājs, fotokamera, projektors utt., kā arī mēbeles un pasaules karte ģeogrāfijas kabinetam. Ģimnāzija pretendē uz Eiropas atbalstu dabaszinātņu kabinetu sakārtošanai.
Tiekoties aktu zālē, skolas kolektīvs aicināja novada domi un Izglītības pārvaldi palīdzēt saglabāt ģimnāziju. Kā atzina direktore Sigita Kūla, līdz šim skolai nav bijis iespēju pilnvērtīgi nest ģimnāzijas vārdu, jo tā nevar ar atlasi uzņemt labākos skolēnus. Kā izskanēja sarunā, lai skolotājiem samaksātu algas pēc valstī noteiktā principa, ka “nauda seko skolēnam”, ir jāuzņem visi skolēni, kas vēlas tajā iestāties. Turklāt nestrādā modelis, kādēļ savulaik tika uzbūvēta Tukuma 2. pamatskola – tā 7. līdz 9. klašu dēļ ir nevis ģimnāzijas bāzes skola, bet gan proģimnāzijas konkurente. Tajā pašā laikā, lai īstenotu pašvaldības mērķi un Raiņa ģimnāzijas reiz iegūtu valsts ģimnāzijas statusu, audzēkņiem jāuzrāda ļoti labi rezultāti pārbaudes darbos, ko bez atlases neesot iespējams izdarīt. Pašvaldība solīja domāt, kā atbalstīt ģimnāziju, kas tāda ir vienīgā novadā, un aicināja skolu iesniegt savus priekšlikumus…
Tukuma Vakara un neklātienes vidusskola pilnveidos e-vidi
Skolā mācīsies ap 300 skolēnu, tostarp viena daļa – tālmācības grupās, strādās 35 skolotāji un 12 darbinieki. Jaunajā mācību gada skola turpinās pilveidot e-mācību vidi, lai palīdzētu bērniem strādāt tālmācībā, kā arī pilnveidos skolotāju prasmes un zināšanas dabaszinātņu un matemātikas mācību priekšmetos. Nākamā gada pavasarī skola aicinās absolventus uz salidojumu. Gatavojoties jaunajam mācību gadam, kāpņu telpas remontā ieguldīti 7657,38 eiro, kāpņu krāsošanā 834, 30 eiro, bruģa remontā – 417,45 eiro un kosmētiskajā remontā – 250 eiro. Lai pilnveidotu mācību materiālo bāzi, iegādātas mācību grāmatas par 5061 eiro, datori – par 2862 eiro
un citas iekārtas – fotoaparāts, projektors, interaktīvā tāfele, datori utt. – par vairāk nekā 5300 eiro, kā arī papildināts arī inventārs un mēbeles.
Vai par citām vidusskolām arī būs šadi raksti?
Redaktoram: vārdu salikums “cita starpā” ir gramatiski nepareizs, tā vietā jālieto “starp citu”.
Nē. Tukuma 3 pamatskolai joprojām nav sporta zāles.
Jā, derētu arī par citām vidusskolām šāda atklāta informācija !
Labāk tās plāksnes nebūtu nosargātas, bērni vismaz tiktu pie normāla skrejceļa.Kauns, tās deformētās plāksnes laikam sargā jau no PSRS laikiem.
Katru otro dienu vasarā redzu kā tie nabaga bērni tur 2.vidusskolas ,,stadionā “mocās pa tām 100 gadīgajām gumijām atnāks dažš labs vēl pakaļ kādai gummijai tie bērni varēs pa asvatu skriet nu uztaisiet beidzot to stadionu!
Kaut kā nav redzēti iepirkumi par daudzām lietām? Vai skolām ir pārliecība ka pirkumi ir bijuši veiksmīgi un naudiņa iztērēta saimnieciski?