Pēc tam, kad pagājušās nedēļas nogalē medijos izskanēja ziņa, ka valstī paredzēts slēgt deviņas slimnīcas, tostarp arī Tukumā, ne vienam vien lasītajam radies jautājumus – vai šī ziņa vispār atbilst patiesībai? Un, ja atbilst, kur un kā viņi ārstēsies turpmāk?
Nejēdzīgs zaudējums
Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs izskanējušas runas nosauca par baumām. Tiesa, viņš apliecināja, ka nedēļas nogalē šāda ziņa bijusi, un par to ar citu pašvaldību vadītājiem runājis, tomēr oficiālu dokumentu neesot. J. Šulcs domā, ka strauja slimnīcu slēgšana nenotiks; iespējamās izmaiņas varētu būt 2011. gada otrajā pusē. Tomēr ieguvuma no tā neesot nekāda: "No deviņu slimnīcu aizvēršanas valsts ietaupīs 4,5 miljoni latu. Tas patiesībā ir bezjēdzīgs un neloģisks problēmas risinājums. Reāli izmaksas tāpat pieaugs, jo katru cilvēku vajadzēs vest uz daudz tālāku slimnīcu. Nejēdzīgs zaudējums tas būs arī no slimnīcā strādājošajiem nesaņemtā iedzīvotāju ienākuma nodokļa dēļ – cilvēki zaudēs darbu, nesaņems algu un nemaksās nodokļus. Uzskatu, ka tādā veidā kādreizējie rajona centri tiek iznīcināti."
J. Šulcs nenoliedza, ka veselības aprūpē būtu vajadzīgas izmaiņas, taču, viņaprāt, pirmām kārtām tās vajadzētu sākt ar ģimenes ārstiem: "Ja šī institūcija strādātu, kā pienākas, varētu runāt arī par slimnīcu likteni, bet patlaban visas ģimenes ārstu problēmas atrisina slimnīca un neatliekamā palīdzība. Tā kā jāsāk reformas no cita gala." Pašvaldības vadītājs atzina, ka nekādas tikšanās "slimnīcu jautājumā" neesot notikušas.
Ārstēts trīs reizes vairāk
To, ka šis jautājums neesot pārrunāts arī ar slimnīcu vadītājiem un pašvaldību vadītājiem, apstiprināja SIA «Tukuma slimnīca» direktore Dzintra Rabkeviča: "Mēs bijām, esam un būsim. Ja mūsu nav, šajā pusē vairs nav nevienas slimnīcas… Taču nekādu dokumentu par šādu lēmumu mums nav. Protams, ja, veidojot valsts budžetu, slimnīcām noņems finansējumu, reformas notiks pašas no sevis." Dz. Rabkeviča skaidroja, ka jau vairākus gadus strukturāli pārkārtots darbs, lai taupītu naudu. Par poliklīniku uztraukuma neesot, tur darbs sakārtots, nodrošināts personāls, stiprināts dienas stacionārs un ambulatorā daļa, taču tas viss nevarot aizvietot slimnīcu. To, ka tā vajadzīga, apliecinot fakts, ka gadā piešķirta kvota 1800 cilvēku ārstēšanai, taču reāli ārstēti 5741 cilvēki.
…genocīds naturālākais!!! Vajadzētu veselības ministru uz Tukumu, aizslēgt slimnīcu, un tad, nepieciešamības gadījumā , lai viņš mēģina tikt līdz Rīgai vai tml. Ja 5741 cilvēks paliek bez (reālas) iespējas ātrstēties, tad taču laikam kaut kas nav kārtībā (liekas, ka tā varētu būt 1/4!!! no Tukuma iedzīvotajiem).
Paši ievēlējām un tagad nav ko žēloties jo tukumnieki(ap 90%)ir atbalstījuši patreizējo varas koalīciju!!!!
Tik ilgi kamēr pie varas kloķiem būs neprofesionāli vadītāji un nenotiks reālas valsts pārvaldes strukturālās reformas-nekas nevar mainīties un nemainīsies!
Ja skolotājus praktiskam darbam instruē no "augšas"ierēdņi kuri nestādās priekša kāda ir reālā situācija izglītībā ārpus Rīgas-tad atliek teikt-Jums bija jāiegūst skolotāja darba iemaņas strādājot skolā un tikai tad jāiet pa karjeras kāpnēm!!!!!
Pilnas ministrijas ar ierēdņiem kuri saņem ar skolotājiem un pārējo sabiedrības daļu neadekvātas algas un mierīgi atsēž siltās telpās savas stundas gremdē mūs…
Darba vietas strauji samazinās un pat Rimševica kungs atļaujas skolotājiem ieteikt pamest valsti.
Uz ko tad mēs ceram un kam ticam ja redzam ka viss iet uz "grunti" un visi vēlēšanu solījumi izrādās ka netiek pildīti kā to gaidījām no mūsu priekšstāvjiem???????
Par daudz labi dzīvojam, tādēļ vainu uzvelt citiem ir visvieglāk, ja jūs tiktu pie varas, tad darītu tieši tāpat, ja jau jums ir tik "sīkas aldziņas",no malas skatoties ir vislabāk izgāzt savas dusmas uz citiem, bet kaut ko darīt pašiem nepatīk, labāk paceļot pa pasauli, jo inteliģencei jau to visu vajag no savas mazās algas, tādēļ vainīgi ir citi…!!!
tiko izremonteja un nu klopes ciet….,,,vismaz morgu atstājat,