watchdog.org

Tukuma novads jau septembrī var zaudēt skolu ar 200 audzēkņiem

Šis gads izglītības jomā sācies ar pārmaiņu gaidām – 15. janvārī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegtie grozījumi noteikumos, kas nosaka kārtību, kā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotācijas pedagogu algām.

Šis gads izglītības jomā sācies ar pārmaiņu gaidām – 15. janvārī Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegtie grozījumi noteikumos nr. 1616, kas nosaka kārtību, kā aprēķina un sadala valsts budžeta mērķdotācijas pedagogu algām. Lai arī līdz apstiprināšanai Ministru Kabinetā noteikumi var mainīties, zinātāji saka, ka ir dots pirmais signāls pašvaldībām, lai tās rēķinās ar pārmaiņām septembrī.

Skolotāju darba algas apmēru nosaka vairāki kritēriji, tostarp skolēnu skaits skolā, pedagoģiskā darba samaksas likme, darba kvalitātes pakāpe, kā arī skolēnu skaits uz vienu skolotāju un klases grupas koeficients. Jaunajos noteikumos minētas izmaiņas tieši abos pēdējos kritērijos. Piemēram, pirmsskolas grupās un pamatizglītībā koeficients vai nu nemainās vai paliek tāds pats, taču vidusskolā tas samazinās no 1,25 uz 1,2, bet neklātienes, tai skaitā tālmācības programmām tas no 0,75 tiek samazināts uz 0,5. Jaunums šajos grozījumos ir nosacījums, kādos gadījumos valsts piešķirto mērķdotāciju vidusskolas pakāpē strādājošo skolotāju atalgojumam pašvaldības nevar pārdalīt, un ir arī nosauktas pašvaldības, uz kurām tas attiecas. Tukuma pilsēta ir nosaukto vidū.

Tālāk lasiet laikraksta piektdienas, 30. janvāra, numurā ŠEIT!

Komentāri

  1. Tukumniekiem tak nav jāsatarucas – viņu intereses Saeimā no valdošās partijas V pārstāv Juris Šulcs – neļaus tak nodarīt pāri 😀

  2. LABĀKAIS ŠITAJĀ VISĀ IR TAS, KA –
    1. SKOLOTĀJS STRĀDĀS TIKPAT, BET SAŅEMS UZ PUSI MAZĀK.
    2. AIZEJOT ATVAĻINĀJUMĀ JŪNIJĀ , SAVU PATIESO ALGU UZZINĀS TIKAI OKTOBRĪ PĒC PILNA NOSTRĀDĀTĀ MĒNEŠA.
    TĀPĒC – JĀSTREIKO EKSĀMENU LAIKĀ !!!!!

  3. Bēt vēl interesantāk ir tas, ka skolotāju arodbiedrība tam visam piekrīt un draudzīgi sēd pie viena galda ar IZM izgudrotājiem un viņus atbalsta!

  4. Nu ,bet kur ir aitas tur ir cirpēji.Gadiem ilgi Jūs vaimanājat vien,kas liedz pastāvēt par sevi.Esat vienādā līmeni ar apkopējām un sētnieki pelna par Jums vairāk.Es negribu noniecināt šo profesiju cilvēkus arī viņi saņem maz,bet ,ja skolotājs neprot aizstāvēt savas tiesības tikai kunkst un kunkst,tad diemžēl neviens Jums nepalīdzēs!

    1. Ko tad jūs iesakāt tiem skolotājiem darīt ? Vai visiem braukt uz Angliju zemenes lasīt? Kā jūs iesakāt tās tiesības aizstāvēt ? Ņemt krītu un pildspalvu un iet uz ministriju nobakstīt ierēdņus ? Ja streikos eksāmenu laikā jūs varbūt būsiet pirmā, kas kliegs – kā viņiem nav kauna, bērniņi ne pie kā nav vainīgi !

    2. tā arī ir- ir jāstreiko eksāmenu laikā un pirmsskolas skolotajiem visiem 1 dienā ir jādara tā, ka neņems bērnu iestādē un tad ari lielākas ļaužu masas izjutis neērtības, jo pirmsskolas skolotājs tiešām jau tūlīt saņems kā apkopējs.Ir labi, ka ceļ minimālo algu, bet, lūdzu, tad proporcionāli ceļat pārējiem ari uz augšu. Valsts piespieda mācīties augstskola skolotājus un ko tagad!?Un tas, ka vidusskolniece , kas tikko iestājusies augstskolā var strādāt par skolotāju un pelnīt tikpat cik skolotāja, kam ir izglītība – tas ir normāli?

  5. Nu varbūt tad vajag aizdomāties, kādēļ pirmkursniece var strādāt tādu pašu darbu, par tādu pašu algu? Varbūt dažs labs nemaz nav tāds profesionālis un ir viegli aizstājams. Streikot eksāmenu laikā? Ja jau pašiem neiet, tad sabojāsiet arī gadu kādam citam, jo bez eksāmena augstskolas neuzņems, ne tā? Zinu vairākas skolotājas, un visas ar savu algu ir apmierinātas, jo pasniedz vairāk kā tikai VIENU priekšmetu, pasniedz privātstundas, piestrādā uzņēmumos kā palīgi (tulkošana, tekstu labošana, aprēķini, ..) utt. Un visam laiks sanāk un vel pāri paliek. Nečīkst un nepīkst, bet iet un dara.

    1. Bet KĀPĒC skolotājam būtu vēl papildus kaut kur jāstrādā??? Viņš grib par SAVU grūto saņemt normālu algu! Un būtu to pelnījis 8 stundas dienā nonstopā runājot un skaidrojot jūsu bērniem savu priekšmetu, un tā visu nedēļu ar starpbrīdi 10-15 min.Kurš vēl tā strādā? Un vēl zinot kādi bezkaunīgi bērni ir mūsdienās…

  6. Es pa logu redzu skolotājus ejam mājās ap 14-15, reti kāds atstāj skolu vēl pēc 15:30. Kādas 8 stundas?

    1. ļausim skolotājai nopirkt dienišķo maizīti (to taču viņa būs pelnījusi) un tad nāksies būt ļoti vērīgam un skatīties vēlreiz (vēl jau varēs redzēt)-kurā logā ilgi vakara tumsā deg ne tā spožākā gaisma un kur turpinās darba laiks – 8 ? stundu garumā. Lai izdodas 🙂

      1. Tieši tā ! Un tā un tā gaisma logos bieži vien deg pat pāri pusnaktij ! It sevišķi tad, ja aiz tā loga dzīvo valodu vai matemātikas skolotāji !
        Un krieva kungs varbūt nezina – skolotājiem arī mēdz būt ģimenes !

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *