Tukuma novada skolas mācību gadam gatavas!

Kā katru gadu, arī šogad Tukuma novada Izglītības pārvaldes un domes pārstāvji apskatīja pilsētas un pagastu skolas un bērnudārzus, lai redzētu, kā tie sagatavojušies jaunajam mācību gadam. 23. augustā, šīs vizītes noslēdzās.

Kā katru gadu, arī šogad Tukuma novada Izglītības pārvaldes un domes pārstāvji apskatīja pilsētas un pagastu skolas un bērnudārzus, lai redzētu, kā tie sagatavojušies jaunajam mācību gadam. 23. augustā, šīs vizītes noslēdzās.

Par vienu "skolu" mazāk

Izglītības pārvaldes vadītājas Veltas Lekses secinājums – skolas jaunajam mācību gadam gatavas; kosmētiski remontētas klašu telpas, gaiteņi, fasādes, pilnveidots aprīkojums, tam visam izlietojot gan sava budžeta līdzekļus, gan tos, kas iegūti, piemēram, no vasarā rīkotajām nometnēm: "Uzzinājām arī par problēmām, piemēram, vairākās mācību iestādēs – Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolā, Irlavas vidusskolā, Pūres bērnudārzā «Zemenīte», Džūkstes pamatskolā – redzējām, ka "nolietoto" vai kā citādi bojāto jumtu dēļ jau sabojātas ēkas, tāpēc pašvaldībai būs jārēķinās ar prāviem līdzekļiem ēku remontam. Tāmes jau tiek apkopotas."

Ar nožēlu gan esot jāsecina, kā atzina V. Lekse, ka par 180 līdz 200 skolēniem jeb par vienu skolu novadā kļuvis mazāk. Līdzīga situācija bijusi arī pērn. Tas lielākoties izskaidrojams gan ar iedzīvotāju skaita samazināšanos, gan ar tiem, kas aizbraukuši uz ārzemēm.

Skolotāju kolektīvi lielākajā daļā izglītības iestāžu nokomplektēti, vien Zemgales vidusskolā un dažās citās izglītības iestādēs vēl notiekot pārrunas ar potenciālajiem speciālistiem.

Aicinās iesniegt finanšu aprēķinus

Vaicāta, kāds risinājums rasts pēdējā laikā par aktualitāti kļuvušajā "bezmaksas mācību līdzekļu" jautājumā, V. Lekse skaidroja, ka par šo jautājumu runās skolotāju konferencē 28. augustā: "Šobrīd mēs ierasto kārtību mainīt nespējam un neko pirkt nesolām, jo nauda mācību līdzekļu iegādei jāplāno pašvaldības budžetā. Mācību gada sākumā direktori iesniegs finanšu pieprasījumus, tos vērtēsim, taču skaidrs arī tas, ka direktors nevar palikt par vienīgo grēkāzi, kam par visu jāatbild. Šī problēma jārisina visiem kopā." Interesējāmies arī, ko darīs skola, ja vecāki tai pieprasīs nodrošināt visus mācību piederumus. V. Lekse pieļāva, ka tā varētu notikt, tāpēc ar direktoriem šāda situācija tikšot pārrunāta. Daži skolu direktori teikuši – ja šādas situācijas būs, materiālus kopēs: "Es domāju, ka nebūs diskusiju par zīmuļiem, bet gan par mācību grāmatām un darba burtnīcām. Grāmatas ir jāpērk svešvalodu mācību priekšmetos un tajos, kur grāmatā var rakstīt, piemēram, sociālajās zinībās, un tāpēc to nevar nodot citam skolēnam. Kas attiecas uz darba burtnīcām, tad pirms gadiem trim vai četriem, kad visplašāk šīs burtnīcas izmantoja, metodiskajās apvienībās šo jautājumu pārrunājām, jo redzējām vecāku sāpi, tāpēc šobrīd uzskatu, ka mūsu novadā ar tām netiek pārspīlēts. Protams, piedāvājums šajā jomā ir liels un katru gadu jauns, bet tas arī maksā."

Vairāk par to, kā skolas un skolotāji sagaida jauno mācību gadu, varēsiet lasīt nākamās nedēļas laikrakstos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *