Tukuma patversmē joprojām ikvienam, kam ir bažas par veselību (ne tikai tiem, kam ir problēmas ar alkoholu, narkotikām vai citām atkarībām), ir iespēja veikt eksprestestus, lai izslēgtu iespējamo inficēšanos ar HIV, hepatītu un citām saslimšanās, kā arī apmainīt šļirces. Par šīm iespējām runājām ar Tukuma patversmes sociālo darbinieci Anitu Štarku.
– Iespējams, sabiedrībai mazāk zināms ir fakts, ka reiz sāktais darbs ar narkotiku atkarīgajiem Tukuma patversmē turpinās.
– Jā, mēs mainām šļirces, adatas, prezervatīvus. To darām uz vietas, taču lielākoties to paveic mūsu ielu darbinieks, kas zina vietas un cilvēkus, kam tas ir vajadzīgs.
– Cik daudz šļirču mēnesī apmaināt?
– Skaits katru mēnesi atšķiras. Piemēram, martā izsniegtas 300 insulīna šļirces un adatas narkotiku lietotājiem un atpakaļ nodotas 500 izlietotas šļirces un 450 adatas. Tādu regulāro klientu, tā saukto veco narkomānu, ir apmēram 15, taču lielākā rūpe ir jaunieši, kas ar ielu darbinieku nekontaktējas. Šajā darbā ir vajadzīgas prasmes, spēja iegūt uzticēšanos. Pašlaik šī problēma ir ļoti redzama, un par to norādījuši tie narkotiku lietotāji, kas sadarbojas ar ielu darbinieku. Jauniešiem ir piedāvāts sadarboties, bet viņi savu atkarību noliedz, tai pat laikā šļirces uz ielām ir atrodamas…
Vairāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 26. marta, laikrakstā ŠEIT!
kas pa fueli ibio bla?
A ja man ir aizdomas par tiperi?
Es domaaju triperi…
cik vien iespējamas no šiem ekspermentiem izvairīties! Džona Virapena grāmatā ,,Blakusparādība nāve” atklātie fakti: lielās farmācijas korporācijas ik gadu tērē milzu naudu, lai pārliecinātu ārstus parakstīt konkrētā uzņēmuma ražojumus; ar daudzām zālēm ir veikti tikai īstermiņa klīniskie pētījumi; farmācijas industrija pati izgudro slimības un reklamē tās īpašās kampaņās, lai palielinātu medikamentu noietu; farmācijas industrija par saviem upuriem arvien biežāk izvēlas bērnus.