Ar mērķi – palīdzēt audžuģimenēm, aizbildņiem, adoptētājiem un šajās ģimenēs ievietotajiem bērniem – 15. novembrī Tukumā, Pils ielā 11 (pirmajā stāvā), tika atklāts ģimeņu atbalsta centrs. Tas sadarbosies ar pašvaldībām, bāriņtiesām, sociālajiem dienestiem, nevalstiskajām organizācijām un vietējo sabiedrību, lai palielinātu to ģimeņu skaitu, kas uzņem pie sevis bērnus, kuri palikuši bez vecāku gādības.
Kā, pārgriežot centra atklāšanas lentu, atzina tā vadītāja un audžumamma Ārija Martukāne, ir pagājuši daudzi gadi, līdz Latvijā nonākts līdz pieciem šādiem centriem: “Kopš 2009. gadā tika pieņemts lēmums par Bērnu un ģimenes lietu ministrijas likvidēšanu, īpaša vērība audžuģimenēm no Labklājības ministrijas puses nebija pievērsta, taču ministra Jāņa Reira laikā sākās reālās darbības, kas vainagojušās ar finansējuma palielinājumu un šādu centru izveidošanos. Ļoti liela nozīme bija arī pirmajam Latvijas audžuģimeņu forumam, kas norisinājās pagājušā gada 31. oktobrī, kurā ģimenes stāstīja par to, kā tām klājas un kurā mums izveidojās ļoti laba saruna arī ar ministriju. Lai arī šobrīd vēl nezinām, kā šī atbalsta politika virzīsies turpmāk, mūsu centrs ir izveidots un varēs ģimenēm palīdzēt.” Labklājības ministrs Jānis Reirs atzina, ka šo centru veidošana nav bijusi viena vai divu cilvēku darbs, tas ir kopīgs darbs, kurā liela nozīme ir nevalstiskajam sektoram: “Šādu centru ideja bija radusies, vēl pirms es sāku strādāt par ministru, taču bija bažas, ka tās būs piecas mazas, kontrolējošas ministrijas reģionos, tāpēc šāda ideja nebija pieņemama. Tieši sadarbībā ar audžuģimenēm esam nonākuši līdz šī brīža modelim.”
Atbalsta centra darbu sarakstā, kas minēti Ministru kabineta noteikumos, ierakstīti 17 dažādi uzdevumi. Vaicāta, vai centrs varēs tikt galā ar daudzajiem pienākumiem, A. Martukāne skaidroja, ka sākotnēji tiks izvērtētas prasības, lai zinātu, kādi resursi tam būs vajadzīgi, ko nodrošinās valsts un kas būs jādara sadarbībā ar pašvaldībām: “Mēs organizēsim apmācības, izstrādāsim audžuģimenes vai specializētās audžuģimenes un tajā ievietotā bērna individuālās attīstības plānu, nodrošināsim psihosociālo atbalstu audžuģimenēm un specializētajām audžuģimenēm, tai skaitā ģimenē ievietotajam bērnam, piesaistīsim jaunas audžuģimenes. Ieceres ir lielas, un arī audžuģimenes ir cerību pilnas ar mums sadarboties un saņemt šo atbalstu. Tāpēc, ja ģimenei ir vēlme vai nu uzzināt ko vairāk par šo centru, par iespējām kļūt par audžuģimeni, par atbalsta saņemšanas iespējām, aicinu atnākt uz aprunāties. Par tikšanos var vienoties arī pa tālruni 26514351.”