Inta Konrade Tukuma Audēju darbnīcas Tautas lietišķās mākslas studijā «Durbe» aktīvi darbojas jau vairāk nekā 40 gadus. Strādā radoši un koši, drosmīgi eksperimentējot ar dažādām aušanas un rokdarbu tehnikām un materiāliem. Viens no nozīmīgākajiem veikumiem ir pašas darinātais Struteles tautastērps, ko viņa uzvelk īpašos notikumos.
Šajā personālizstādē aplūkojams pēdējo piecu gadu radošais veikums. Eksponēti rakstaini plecu lakati un šalles, uzausti audumi, no kuriem sašūtas somas, spilveni un segas, grīdas celiņi, dažādu formātu koka rāmjos ievietotas gobelēnu glezniņas, ar gobelēna audumiem apvilkti interjera priekšmeti, pītas jostas, eko printa tehnikā apdrukāti audumi un citi viņas radīti dekoratīvi un praktiski izmantojami radošie darbi.
Inta Konrade aktīvi piedalās dažādos notikumos un izrāda savu radošo veikumu. Latvijas Nacionālā kultūras centra pasākumos piedalījusies ne vienu reizi vien. «Satiec savu meistaru» demonstrējusi savas amata prasmes, austo mētelīti un mākslīgo rožu vainadziņus – pašdarināto apģērbu skatēs «Radošais nemiers». Savus darbus regulāri izrāda valsts mēroga un vietējās izstādēs, ar savām prasmēm dalās Muzeju nakts pasākumos un tirdziņos, tostarp Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja gadatirgos, kur vienmēr ir pieprasīti viņas dekoratīvie spilveni, šūpuļtīkli, atpūtas krēsli un tagad arī eko printa tehnikā kodināto tekstīliju izstrādājumi.
Šogad Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā tika iekļauta tradicionālā amata prasme «Zvejas tīklu darināšana», ko Latvijas Nacionālajam kultūras centram pieteica Tukuma meistari, tostarp Inta Konrade, kopā ar Jūrmalas meistariem.
Inta dzimusi Tukumā (1959). Skolas gaitas uzsāka tagadējā Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolā. Brīvajā laikā apmeklēja Tukuma pionieru nama zīmēšanas un veidošanas pulciņus, piedalījās Republikas rīkotajās izstādēs un olimpiādēs. Par saviem rokdarbiem Maskavas Tautas sasniegumu izstādē Inta saņēma bronzas medaļu. Darba gaitas Inta uzsāka Tukuma Jaunrades namā kā rokdarbu skolotāja (1979), vēlāk kļuva par «Meiteņu kluba» skolotāju. Paralēli darbam studēja Rīgas Poligrāfiķu kultūras nama Tautas Universitātes Audēju nodaļā, kuru beidzot, izstrādāja projektu un izdarināja Krustpils tautastērpu. Brīvajā laikā darbojusies un audusi Tautas lietišķās mākslas studijā «Gundega» Rīgā (1981). Absolvējusi Liepājas Pedagoģijas akadēmiju, iegūstot kvalifikāciju Sociālais darbinieks (2004) un maģistra grādu kā profesionālais darbinieks sociālajā darbā (2008), šajā jomā Inta strādā jau vairāk nekā 30 gadus. Inta ir arī Tukuma novada Amatnieku biedrības dibinātāja (2012).
Par Tukuma Audēju darbnīcu
Tukuma Audēju darbnīca ir vieta darbīgiem un radošiem cilvēkiem, kas vēlas apgūt un attīstīt aušanas prasmes un citus rokdarbu veidus, izzināt etnogrāfiskās tradīcijas, tekstīliju tapšanas procesu, iepazīt tautastērpu darināšanas un valkāšanas nianses, kā arī radoši izpausties, darinot savu tautastērpu vai kādu citu tekstīliju. Klātienē apskatāmas vairāk nekā 40 stelles. Audēju darbnīcas paspārnē darbojas Tautas lietišķās mākslas studija «Durbe». Dalībnieces īpašu uzmanību pievērš tautastērpu pētniecībai un izgatavošanai, radot etnogrāfisko tērpu kolekcijas Tukuma muzeja krājumam.
Līdzīgi raksti
-
Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā tapis vertikālais dārzs
-
Smārdē atklāj jaunu bērnu lasītavu – «Mežs»/Foto un video/
-
Nedēļas nogalē Kandavā aicina uz bezmaksas bērnu lietu apmaiņu
-
«Gada brīvprātīgie» – Austra Sipeniece un BUB «Engure»
-
Sveiks aktīvākos arodbiedrību pārstāvjus, to vidū – Kandavas «Zīļuks» pārstāve