19. februārī Ozolnieku Tautas namā notika skolēnu latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensības «Lakstīgala 2016», kurās Tukuma Mūzikas skolas audzēkņi ieguva 1. pakāpes diplomu.
Jau 14. gadu Latvijas bērni un jaunieši piedalās latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensībās «Lakstīgala», ko organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar pašvaldībām un izglītības iestādēm. Šo sacensību iedibinātājs ir izcilais diriģents, skolotājs, Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku un Vispārējo latviešu Dziesmu svētku goda virsdiriģents un publicists Roberts Zuika. Un konkursā piedalās dalībnieki, kuri apguvuši dziesmas no R. Zuikas sakārtotā krājuma «Lakstīgala». Dziesmas jāizpilda a cappella vai ar instrumentālu pavadījumu. Tiek vērtēts muzikālākais, atraktīvākais un interesantākais latviešu tautas dziesmas izpildījums, zinošākā un erudītākā komanda vai individuālais izpildītājs.
Dalībniekiem bija jāsagatavo mājas darbs, kurā atraktīvā veidā jāprezentē savam novadam, dzimtajai vietai raksturīgais (dziesmas, tautas tērps, tradīcijas, nodarbošanās, mīklas, mūzikas instrumenti). Viktorīnā tika aizpildītas darba lapas, kurās bija jāatbild uz jautājumiem par tēmām: latviešu tautas mūzikas instrumenti; gadskārtas, godi; latviešu tautas tērps; latviešu tautas dziesmu vācēji; vārdu skaidrojošā vārdnīca no krājuma «Lakstīgala». Dalībnieki pēc dzirdes atpazina latviešu tautas dziesmu un tautas instrumentu, uz kura tā tiek izpildīta un nodziedāja dziesmas par izlozētu tēmu (saule, augi).
Latviešu tautas dziesmu dziedāšanas sacensības «Lakstīgala 2016» vērtēja VISC Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vecākā referente Rita Platpere un folkloriste Māra Mellēna.
Pirmo reizi šajās sacensībās piedalījās Tukuma Mūzikas skolas audzēkņi – skolotājas Gitas Vanagas 1. līdz 4. klašu komanda: Evelīna Šmita, Aurēlija Spunde, Voldemārs Spunde, Līva Rozenberga un Nora Nameda Vasermane. Ir iegūts I pakāpes diploms un ielūgums 4. martā piedalīties noslēguma sarīkojumā, kas notiks Rīgā, Bērnu un jauniešu centrā «Altona».
Skolotāja Gita Vanaga apliecināja, ka konkursā audzēkņiem bija vajadzīgas ļoti plašas zināšanas, orientēšanās folkloras vēsturē un nepieciešama sava novada izpēte. Jābūt lielai audzēkņu vēlmei to darīt, jo katram ir jāiegulda savs, individuāls darbs. Jāiemācās dziedāt arī tādas latviešu tautas dziesmas, kuras nav tik tradicionālas, kā mums ir pierasts.
Braucot uz konkursu, visu ceļu ir skanējušas tautas dziesmas. Visi ir priecīgi un gandarīti par paveikto. Audzēkņi domā, ka šādā pasākumā ir noteikti jāpiedalās arī nākošgad.
SSSUUUPPEERRR!!!MMILLZZUU,PRRIEKKSS!!!
Visi Gitas vadītie muzikālie kolektīvi ir tiešām labi. Tāpēc nav brīmums arī par šo.