Skolotāji streikoja, lielākajā daļā skolu skolēnu nebija

Šodien, 27. novembrī, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības rosinātā streika dienā, kā jau iepriekš bija izsludināts, skolotāji bija savās darba vietās, savukārt skolēniem un pirmsskolas bērniem bija lūgts palikt mājās.

Šodien, 27. novembrī, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības rosinātā streika dienā, kā jau iepriekš bija izsludināts, skolotāji bija savās darba vietās, savukārt skolēniem un pirmsskolas bērniem bija lūgts palikt mājās.
Kā noskaidrojām Tukuma novada Izglītības pārvaldē, visās tajās izglītības iestādēs, kas bija streikam pieteikušās, skolēnu nav bijis – tas noskaidrots, apzvanot katru skolu un bērnudārzu.
Kā atzina Tukuma Raiņa ģimnāzijas direktores pienākumu izpildītāja Sigita Kūla, ģimnāzija iepriekš bija skolēnus informējusi trijos veidos – skolas tīmekļa vietnē, mācību sociālajā vidē «Mykoob» un ar informatīvajām lapiņām, kurās vecākiem bija jāapliecina, vai bērns būs mājās, vai skolā: ”Mēs esam saņēmuši apstiprinājumu, ka bērni būs mājās, bet mēs redzam, ka daži bērni ir atnākuši uz sporta zāli un, iespējams, vēl daži dziedās, tāpēc skolotāji ir kopā ar viņiem. Runājot par streiku – mēs šobrīd nerunājam par savām prasībām, jo skolotājs nemēdz savu algu likt pirmajā vietā, bet solidarizējamies ar pirmsskolas izglītības pedagogiem, kam ļoti vajadzīgs algu palielinājums. Mēs visi zinām, ka dzīve prasa pārmaiņas, bet izglītības sistēma, kāda tā ir tagad, to nespēj nodrošināt – tam arī mēs vēlamies pievērst visas sabiedrības, īpaši vecāku uzmanību, jo bērnus mēs audzinām kopā – ne vecāks viens pats, ne skola viena pati; mums ir jāiet kopsolī.”
Savukārt Zemgales vidusskolas direktors Vladimirs Skuja skaidro, ka skola atbalsta prasību palielināt pirmskolas pedagogu un zinātnieku atalgojumu: “Man ir zināmi jaunieši, kas ir pārtraukuši darbošanos zinātnē un aizbraukuši uz ārzemēm, jo nevar ar šo naudu iztikt. Savukārt, runājot par pedagogu algām, varu teikt, ka “jaunajā modelī” tomēr nav precīzi pateikts, kāda būs samaksa par slodzi – tas ir kā karsts kartupelis, kuru groza un groza… Un arī es nevaru pateikt, kāda šī alga būs, jo nezinu. Šobrīd ir skolotāji, kas var saņemt lielāku atalgojumu, palielinot darba slodzi un strādājot paralēlajās klasēs, bet tas nav pareizi, tomēr tā ir iespēja nopelnīt vairāk atšķirībā no bērnudārza pedagogiem, kam nav šīs iespējas. Un arī vienas skolas pedagogi ir atšķirīgās pozīcijās, tāpēc situācija ar atalgojumu ir ļoti sarežģīta.”

Komentāri

  1. Šis streiks bija pilnīgi lieks.Vislabāk izdarija valdība,tieši šai dienā paziņojot par algu paaugstināšanu t 2016.gadā.Pirmais uzdevums kas ir jādara,ir jāveic skolotāju attīrīšana. Tukuma pilsētā skolotāji saņem lielas,pat ļoti lielas algas.Raiņos skolotāju alga ir no 700 -1000 eiro un vairāk apmērā.Ir ļoti godprātīgi skolotāji un ir pedagogi,kas nomoka savu stundu un žigli prom,bet ir skolotāji ,kas rūpējas par sava audzēkņa intelektuālo stāvokli,rūpējoties par ārpus skolas nodarbēm.Skolotājiem nevajag aizmirst ,ka ir ari citi skolotāji -pedagogi,kas nodarbojas ar estētisko audzināšanu,kā ,piemēram, dažādu pulciņu vadītāji,tautas mākslas kolektīvu vadītāji,kas saņem vienkārši smieklīgas kapeikas,kur Dome ir noteikusi cinisku stundu apmēru,par ko tiek maksāts,bet viņi strādā pie kam svētkos un brīvdienās.
    Skolotāji esiet paškritiski!

  2. Pa priekšu izglītībā reformas , un tikai tad par algām var runāt . Nevis dodiet mums lielākas algas , daudzi skolotāji ir lieki , arī mazās skoliņas ir pa daudz . Latvijā daudz ir pa daudz kas sēž uz valsts kases kakla un tikai barojas , neko neražojot .

    1. Pēc tam kad aizslēgs mazās skoliņas tad brēks, ka bērni jāved nez cik kilometri uz skolu.

  3. Te var piekrist, vajag piedāvāt ari reformas skolotājiem,jo diemžēl, no dažām skolām jāņem bērni ārā un jāsūta pilsētas skolās, jo tur pedagogu attieksme pret savu darbu ir citā līmenī.UN tiešām tie kuri atbildīgi dara savu darbu un klases kopējais zināšanu līmenis ir labs, tad tādiem arī vajag labu atalgojumu.

    1. Tad tev labāk patīk skolotāji, kuri pievelk atzīmes, lai tikai kopējais līmenis parādītos augstāks? Vai nav prātīgāk vērtēt pēc reālā? Primārais ir paša cukurdūkulīša vēlme mācīties un prāta spējas. Neviens skolotājs neūs gana labs, ja nemācīsies un ģimenē netiks ieaudzināta sapratne par dzīves vērtībām, mācību jēgu un cieņu pret skolotāju.

    1. Sen laiks tev , Dzidra , būt par učeni. Būsi pašpietiekama un plunčāsies naudā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *