Liena Trēde

Probācijas dienests piedāvā sarunāt un izlīgt – bez tiesas

Šonedēļ visā Latvijā, pēc Valsts probācijas dienesta rosinājuma, katram interesentam bija iespēja uzzināt ko vairāk par izlīgumu. Izlīgums ir iespēja neitrālas, iepriekš apmācītas personas klātbūtnē kriminālprocesa ietvaros cietušajam un vainīgajam izrunāt visu, kas uz sirds, un rezultātā – varbūt panākt savstarpēju vienošanos.

Šonedēļ visā Latvijā, pēc Valsts probācijas dienesta rosinājuma, katram interesentam bija iespēja uzzināt ko vairāk par izlīgumu. Izlīgums ir iespēja neitrālas, iepriekš apmācītas personas klātbūtnē kriminālprocesa ietvaros cietušajam un vainīgajam izrunāt visu, kas uz sirds, un rezultātā – varbūt panākt savstarpēju vienošanos. Par to, cik par šo iespēju ir informēti un izmanot gatavi Tukumā, « Izlīguma nedēļas» pasākumu ietvaros, izvaicājām Olgu Garanovu, Valsts probācijas dienesta Tukuma teritoriālās struktūrvienības vecāko referenti.

Pērn Tukumā bijuši 15 gadījumi (Latvijā – 706), kur abas iesaistītās puses ir spējušas vienoties un panākt izlīgumu. Kas interesanti, stāsta O. Garanova, ne vienmēr runa ir bijusi par naudu – ir bijušas arī situācijas, kad cietusī puse ne tik daudz cer uz materiālu kompensāciju, cik sagaida vainīgā atvainošanos vai, piemēram, pieprasa iesaistīšanos sabiedriskajos darbos. Un šajā gadījumā, ja sarunas ir bijušas konstruktīvas un noziegums – ne tik smags, rezultātu, kas apmierina abas iesaistītās puses, protams, iespējams panākt daudz ātrāk nekā tiesājoties. Tomēr, kāpēc gan šo iespēja neizmanto tik bieži, kā to varētu darīt? O. Garanova skaidro, – pirmā problēma – cilvēki vienkārši nespēja vienoties.

Vairāk lasiet laikraksta piektdienas, 26. aprīļa, numurā.

Komentāri

  1. vispār diezgan nepatīkams darbs, ne visi to var darīt.Veiksmi un pacietību jums!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *