Šodien, 17. martā, pie Tukuma novada domes ēkas Talsu ielā 4 Praviņu pamatskolas bērni un vecāki rīkoja piketu, lai aizstāvētu savu skolu, kuru 30. jūnijā atbilstoši domes lēmumam paredzēts slēgt.
Par spīti aukstajam vējam laukumā pie domes ēkas bija sapulcējušies apmēram 30 bērnu un vecāku ar plakātiem, prāvs skaits policistu un bariņš žurnālistu. Pēc tam, kad piketētāji savus aicinājumus pašvaldībai saglabāt skolu bija vairākkārt skandējuši skaļi, aprunāties ar viņiem iznāca Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, viņa vietnieki Ēriks Lukmans un Indulis Zariņš un Izglītības pārvaldes vadītāja Velta Lekse. Viņi centās vecākiem skaidrot, ka skolas slēgšana nav saistīta ar pašvaldības nelabvēlību pret Praviņu skolu, bet gan ar skolēnu skaita samazināšanos par 250 gada laikā un trūkstošo finansējumu. J. Šulcs stāstīja, ka arī viņš reiz beidzis Ozolnieku 8-gadīgo skolu laukos, kura tolaik slēgta, un labi atceroties, kādas bijušas sajūtas… Taču viņš gribot atgādināt, ko teicis Praviņu pamatskolas jubilejā – ka no skolēniem un skolotājiem pašiem atkarīgs, būs vai nebūs skola. Tas, ka skolēnu skaits samazinājies, neesot atkarīgs ne no valdības, ne kā cita, tāpat kā tas, ka jāmācās apvienotajās klasēs. Vecāki iebilda, vai apvienotās klases sliktākas par 30 skolēniem klasē pilsētā, turklāt visu laiku kā Dāmokla zobens skolu apdraudējis paziņojums par skolas slēgšanu, arī citās skolās bērni nemaz tā neesot varējuši iedzīvoties… J. Šulcs iebilda, ka pašiem vajadzētu būt par sevi labākās domas: "Nevajag sevi novērtēt par zemu, jāapzinās savas iespējas un jāmeklē skola, kurā mācīties – šādas iespējas Tukuma novads piedāvā, turklāt tikai dažus kilometrus no mājām." Novada vadība arī skaidroja, ka Tukuma skolās jau sen neesot 30 skolēnu klasē, jo skolēnu skaitam samazinoties, tas sarucis ne vien laukos, bet arī pilsētā.
Jāteic, sarunā abas puses brīžiem neslēpa pārmetumus, kas nereti bija skaudri un nepatīkami, kā dēļ dažiem skolēniem bija asaras acīs…
klapē tik ciet,tāpat te latvijā vairs daudzi nav palikuši
nēesmu dikti zinošs šajā jautājumā, bet vai lūdzu kāds var pateikt, cik tad tai skolā ir to skolēnu, un cik pedagogu???
Maz…(bērnu), ļoti nesaimnieciski izmesta nauda uzturot šo skolu šais krīzes laikos. Bet, ir viens bet _ skola draudzīga , skolotāji sirsnīgi, maniem bērniem, kas jau pilngadīgi, vienmēr atceroties skolu smaids atplaukst sejā.
Es un ES pret mazajām skolām. Liela jēga nav, nu un ka sirsnīgas, ko gan apšaubu. Pret dažiem sirsnīgu un pret dažiem atkal ne. Es par vienlīdzīgun attieksmi pret bērniem un par to, lai būtu busiņš, ar kuru bērnus izvadātu šurpu turpu un ne jau vienraiz pa dienu. Par ekonomēto naudu bērnus uz mājām jāvadā vairākkārt.
Jāpāriet uz privātizglītību.
Sabiedrībai nevajadzētu izgāzt miljonus skolotāju un izglītības ministrijas ierēdņu uzturēšanai
Aiz naudas lietām pat Hitlera/Staļina apvērsumu var pasniegt kā dieva dāvanu…
Ir jāsaprot, ko mēs patiesībā vēlamies – ķeksīti ierēdņa atskaitē, ka process ir izdarīts un kaut kādi mistiski lati mistiskā veidā un vietā ieekonomēti?
Varbūt bērnus aizfīrēt uz skolu, kur it kā vidējā atzīme ir nedaudz augstāka, bet kuras absolventi tāpat pēc tās beigšanas masveidīgi dodas prom uz Īriju mēzt tur sūdus, jo šeit viņus nekas netur – pat skolu atņēma?
Ātrāk iztīrīt Latvijas laukus no ļautiņiem, jo pilsētā dzīvošana "uz papīra" it kā lētāka – mazāk vajag transportu, poliklīnikas tuvāk, mazāk vajag slimnīcas utt.?
Mosties, latvieti, kamēr nav par vēlu – kamēr uz karoga sarkanās joslas nav parādījies apgāzts mēness un zvaigznīte!!!
Šulc, kāpēc tev vajag domes aparāta uzturēšanai miljonu latu??? Ko tie ļautiņi dara tik svarīgu – skolas slēdz?
Bet šai skolai pietrūka nieka 10 000 …
Komuņaga paliek komuņaga. Pagājušogad Latvijā bija 2 pilsētas, kur krievu spiegi (pardon, diplomāti) sveica piekto kolonnu 9.maijā – Daugavpils un Tukums ( starp citu – domes zālē)!
Bet latviešu bērniem skolai naudiņas ta nav…