Pagājušajā nedēļā norisinājās SIA «Piejūra» dibinātāju sapulce. Mēs vaicājām, kas tajā runāts. J. Šulcs stāstīja, ka pamatjautājums bijis nākamā gada budžeta apstiprināšana, taču risināti arī citi jautājumi, kuriem vajadzīgs ministrijas skaidrojums: "Piemēram, mums visiem kopā jādomā, kā norisināsies atkritumu apsaimniekošana pēc tam, kad projekts tiks uzsākts. Šis darbs pamazām jau notiek – rekultivē «Ziedoņu» izgāztuvi, top atkritumu poligons Talsu rajona «Janvāros», ir zināms, kur būs šķirojamo atkritumu konteineru laukumi utt., taču nav zināms, kurš to visu apsaimniekos.
Esam lūguši Vides ministriju piedalīties sarunās, lai tiktu skaidrībā, kādām darbībām jāsludina konkurss, kurš apsaimniekos konteineru laukumus, kamēr nebūs jaunā operatora? Mūsu konceptuālā nostāja ir, ka reģiona atkritumu apsaimniekošana būtu jāsadala vairākās lotēs (pēc teritorijas). Tas nozīmē, ka pēc konkursa tai var būs katrai savs atkritumu apsaimniekotājs vai arī viens kopīgs – viss būs atkarīgs no tā, kurš uzvarēs. Pagaidām par šiem jautājumiem skaidrības nav. Tāpat nav zināms, kas notiks ar jau esošajiem līgumiem ar atkritumu apsaimniekotājam, kuri līdz jaunajam konkursam vēl nebūs beigušies. Jautājums – kāpēc ar uzņēmēju jālauž līgums ātrāk?"
Vaicāts, vai tas nozīmē, ka «Piejūras» līgumi būs garantēti tiem uzņēmējiem, kas šajā reģionā strādā patlaban, J. Šulcs skaidroja, ka neviens uzņēmums nevar strādāt ilgāk, nekā līgumā paredzēts. Turklāt viņš vēloties noraidīt izdomas par to, ka kādam uzņēmējam atkritumu apsaimniekošana piešķirta uz mūžīgiem laikiem: "Neviens līgums nav slēgts ilgāk kā uz pieciem gadiem; jautājums tikai, kad tas slēgts. Ja ministrija pateiks, ka esošie līgumi jālauž un jāizsludina jauni, tā arī darīsim. Taču jābūt mehānismam, kā organizēt darbu, kad projekta īstenošana tika pabeigta."
Šuls uztraucas par Ružu
Šuls uztraucas par Ružu