Kopš Durbes pils pagalmā jeb, pareizāk, otrpus pagalmam, kur iecerēts būvēt Vāgūža ēku, atsākušies arheoloģiskie izrakumi. Un, kā stāsta muzeja darbinieki, katra diena nes jaunus pārsteigumus – gan senus priekšmetus, krāsns podiņu un pudeļu lauskas, gan ūdens tekni.
Izrakumu mērķis, kā stāstīja Tukuma muzeja direktore Agrita Ozola, bija noskaidrot kādreizējās laidara ēkas, kas atradās aiz vāgūža uz dīķa pusi, konfigurāciju un plānojumu, jo tas līdz šim neesot bijis zināms. Tāpat muzejs gribējis vēlreiz pārliecināties, vai kaut kas pirms jaunās ēkas būvniecības nav palaists garām. Viņa neslēpj, ka tāda sajūta, ka kaut ko vajadzētu atrast, gan muzeja darbiniekiem, gan izrakumu dalībniekiem bijusi nepārtraukti, tāpēc bijis prieks par laidara pamatu uziešanu, taču to, ka pagalmā varētu būt arī šāda tekne, neesot pat nojautuši.
Vairāk lasiet 13. septembra laikrakstā.
Ārprats šokējoš notikums..ko nu??????
Tā tekne droši vien bijusi domāta zirgu dzirdināšanai, ņemot vērā, ka tur atradies vāgūzis un laidars.
Laba ziņa. Interesanti.Laiks iznīcina pat atmiņas. Piemēram viduslaiku tumsonība lika aizmirst,ka senā Romā bija ūdens krāns. To nācās izgudrot par jaunu.
Liels pārsteigums 16-18 g.s. bija , kad cilvēce no jauna atklāja klejojošo cilšu un reliģisko fanātiķu sadauzītas Venēras,Apolonu,Heraklu un citu antīko varoņu statujas.