Par tarifiem runās šonedēļ

Pagājušajā nedēļā rakstījām, ko novada domes sēdē deputāti nolēma samazināt algas pašvaldības administrācijas darbiniekiem par 15%. Mēs interesējāmies, vai tas attiecas arī uz pašvaldības uzņēmumu «Tukuma siltums» un «Tukuma ūdens» darbinieku algām un vai algu samazinājuma dēļ pārrēķinās komunālo maksājumu tarifus?

Pagājušajā nedēļā rakstījām, ko novada domes sēdē deputāti nolēma samazināt algas pašvaldības administrācijas darbiniekiem par 15%. Mēs interesējāmies, vai tas attiecas arī uz pašvaldības uzņēmumu «Tukuma siltums» un «Tukuma ūdens» darbinieku algām un vai algu samazinājuma dēļ pārrēķinās komunālo maksājumu tarifus?

J. Šulcs skaidroja, ka šie uzņēmumi ir SIA: "Jebkurā gadījumā SIA «Tukuma siltums» to ir izdarījis jau divas reizes (pirmoreiz pavasarī, otrreiz – tagad), jo nav citas izejas. Iesniedzot jauno nākamās apkures sezonas tarifu regulatoram, Siltums ir paredzējis samazinājumu par 4%. Par «Tukuma ūdeni» es nezinu. Zinu, ka uzņēmums pieķēries pieslēgumu sakārtošanai – tiek veikta inventarizācija un jau konstatēti ap 10 nelegālu pieslēgumu, par ko atbilstoši saistošajiem noteikumiem draud Ls 250 sods. Varētu aicināt iedzīvotājus, kuriem nav oficiāli noformēta pieslēguma, to izdarīt labprātīgi. Zināms, ka uzņēmuma pārstāvji pārbaudīs privātmājas, lai konstatētu, vai tiek maksāts par ūdeni un kanalizāciju un vai ir apliecinoši dokumenti oficiālai kanalizācijas izvešanai."
Vaicāts par iespējamo tarifu samazinājumu, J. Šulcs skaidroja, ka SIA «Tukuma siltums» par tarifa samazinājumu informāciju iesniedzis regulatoram. Dome arī saņēmusi deputāta Arta Jomerta pieprasījumu par tarifu aprēķiniem pilsētā, uz kuru sīkāks skaidrojums tiks sniegs komunālo jautājumu komitejas sēdē 9. septembrī.

Komentāri

  1. No kuras partijas ir A.Jomerts nesaprotu kādēļ NTZ nekad nenorāda no kuru partiju pārstāv deputāts?

  2. Es kā nevalstiskas organizācijas vadītājs ,Tukuma dzīvokļu un īpašnieku biedrība, griezos sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā ar jautājumu par siltuma tarifiem ,kas vairāk skar Jauntukuma mikrorajonu, jo samaksa par siltumu 46 Ls megavatstundu ir liela salīdzinot to ar Aizkraukles pilsētu 32 Ls.Mh,jo Tukumā man ir viena atbilde , tā ir privātstruktūra,betRīgas komisijas atbilde skan šādi ,Pašlaik siltumapgādes regulēšana ,kur ražošanas procesā netiek izstrādāta elektroenerģija, ir pašvaldības kompetencē.Komisija un pašvaldība darbojas neatkarīgi un nav pakļauta Komisijas kontrolei.Tā kā šoriez līdz 1. novembrim tas ir Tukuma sabiedrisko pakalpojumu regulatora kompetencē sadarbojoties ar Tukuma novada domi .man arī nav skaidrs kāpēc Jauntukuma mikrorajonā 2008. gadā tika likvidēti energopārvaldnieki un šodien parādi ir tādi kādi ir ,tā nav godīgo un to dzīvokļu īpašnieku vaina kuri nav saveduši kārtībā savu mājokli, iespēju robežās to nosiltinājuši ,vai uzlikuši nepareizus radiatorus, šogad paliksim bez siltuma ,jo nebūs naudas par ko nopirkt šķeldu, tas veids kā patreiz norēķinās apsaimniekotāji ar siltuma piegādātājiem arī nav pieņemams, bet tas ir slepens.Pilnu atbildi sniegšu ,kad saņemšu atbildi no regulatora Antona Baranovska kunga ,ja laikraksts publicēs .Guntars Ķirķis

  3. Malacis, Ķirķi – ar sirpi pa olām! Un tām krekstēm ar k pa d, citādi nekust, tikai kvern vien.
    Meži pilni ar šķelda materiālu, bet siltums nemāk nolīgt. Kas tas par iepirkumu – saimnieciski izdevīgākais iedzīvotājiem vai atsevišķiem pašvaldības darboņiem?
    Ko solīja, kad nevis Rīgu, bet šķeldas pārstrādi cēla? Lētāk! Nav, pat liesumā. Ir tikai kādam treknumā.
    Aizšausim vēl uz kādu pieredzes apmaiņu?
    Ko vēl ĢENERĒS?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *