15. aprīlī notika pilsētas attīstības komitejas un 21. aprīlī – finanšu komitejas sēde.
Skolēnus prēmēt nevar
Lai arī pašvaldības budžetā skolēnu un pedagogu premēšanai par panākumiem mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos un sacensībās šogad bija paredzēti Ls 4000, reāli šo naudu izmaksāt nevar.
Kā stāstīja izglītības, kultūras un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Inese Smirnova, Finanšu ministrija 8. aprīlī atsūtījusi vēstuli, kurā norādījusi, ka atbilstoši likumam «Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009. gadā» nekādas prēmijas izmaksāt nevar un šāda sadaļa no budžeta vispār jāizņem. Tas nozīmē, ja dome negrib pārkāpt likumu un riskēt šo naudu pazaudēt vispār, skolēnus un skolotājus prēmēt nevar.
Finanšu komitejas sēdē 21. aprīlī deputāti nolēma domes noteikumus «Par naudas balvām Tukuma pilsētas izglītojamajiem un viņu pedagogiem» nepiemērot un pamatbudžetā plānoto summu Ls 4000 apmērā novirzīt izdevumiem neparedzētiem gadījumiem.
Skolēnu sasniegumus tomēr novērtēs
Finanšu komitejas deputāti skatīja lēmuma projektu par skolēnu sasniegumu izvērtēšanu un nolēma, ka līdz 10. maijam pilsētas izglītības iestāžu vadītājiem jāiesniedz domē informācija par skolēnu un viņu pedagogu sasniegumiem šajā mācību gadā.
Skolām jāizvērtē skolēnu sasniegumi: valsts un starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs; novada mācību priekšmetu olimpiādēs (pamatizglītības programmās); valsts zinātnisko darbu konferencē; Tukuma Mūzikas skolas un Tukuma Mākslas skolas audzēkņu sasniegumi profesionālās ievirzes izglītības iestāžu valsts konkursos mūzikā un mākslā; starptautiskajos konkursos un sacensībās; valsts konkursos un sacensībās (izņemot Tukuma Mūzikas skolas un Tukuma Mākslas skolas).
Kā skaidroja I. Smirnova, kad būs zināms, cik daudz skolēniem ir panākumi mācībās, skolām varēs piešķirt naudu asignējumu veidā, lai tās varētu, piemēram, labākajiem skolēniem sarīkot ekskursiju.
Iesniegs projektu investīcijām
Abās komitejās tika skatīts jautājums par Upīšu skolas piebūves celtniecību. Jau trešo reizi dome no valsts lūgs finansējumu Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas piebūves celtniecībai. Kā ne reizi vien ticis teikts, skolai ļoti nepieciešama ēdnīca, jo esošajās telpās tās ekspluatācijai katru gadu vajadzīga īpaša Pārtikas un veterinārā dienesta atļauja, turklāt būtu vajadzīgs arī pamatīgāks remonts. Tiesa, bez valsts naudas, kā dome to allaž teikusi, tā saviem spēkiem piebūvi uzcelt nevar. Deputāti apstiprināja pašvaldības investīciju projekta pieteikumu «Tukuma E. Birznieka-Upīša 1. pamatskolas piebūves un ēdināšanas bloka izbūve» par Ls 3 491 958,37. Tam tiek prasīta valsts mērķdotācija Ls 2 095 175,02 apmērā jeb 60% no visām projekta izmaksām. Pašvaldība plāno ieguldīt 40% jeb Ls 1 396 783,35.
Nosaka tirgošanās vietas
Pilsētas attīstības komitejas sēdē deputāts Ainārs Vahtelis aicināja kolēģus diskutēt par to – ir vai nav vajadzīgas tirdzniecības vietas mikrorajonos. Viņam divi zemnieki teikuši, ka ar jautājumu, kur pilsētā tirgoties, vērsušies domē, bet viņiem teikts, lai ejot uz tirgu. Deputāts uzskata, ja kādam ir interese tirgot pašražoto produkciju, šāda iespēja būtu jāpiedāvā, protams, jau iepriekš pasakot, ka jāievēro tie nosacījumi un normatīvie akti, kas attiecas uz konkrēto produkcijas veidu. Pašvaldības vadītājs Juris Šulcs gan iebilda, ka domei būs grūti aprīkot visas vietas, kur kāds gribēs kaut ko pārdot vai, piemēram, kur kāds gribēs pārdot pienu, jo tam ir īpašas prasības. Turklāt tirdzniecības vieta Jauntukuma mikrorajona centrā ir ierīkota, taču pārdot gribētāju tur nemaz tik daudz neesot. Tomēr, kā diskusijās noskaidrojās, netiek runāts par piena tirgotājiem, bet gan par tiem, kas pārdod kartupeļus, burkānus un citus pašu ražotos produktus un kam nav vajadzīgas īpašas iekārtas utt.
Finanšu komitejas sēdē deputāti atbalstīja šo iniciatīvu, lai, kā minēts lēmuma projektā, radītu pilsētas iedzīvotājiem iespēju iegādāties produkciju tieši no ražotāja. Un uz laiku noteica tirdzniecības vietas pašražotās lauksaimniecības produkcijas realizācijai Tukuma pilsētā: Celtnieku ielā 3 – uz asfaltētā stāvlaukuma, pie ēkas Kurzemes ielā 6 dienvidu gala (Kurzemes ielas pusē), pie Smilšu ielas 44. nama gāzes rezervuāriem; Kuldīgas ielā 74 – uz asfaltētā stāvlaukuma. Lēmuma projekts paredz, ka tirdzniecība var notikt tieši no transporta līdzekļa vai pašu izvietotiem tirdzniecības galdiem. Beidzot tirdzniecību, galdi ir jānovāc un vieta jāatstāj tīra un kārtīga. Tā kā šīs vietas netiks īpaši iekārtotas, pašvaldības nodeva nav jāmaksā. Tāpat produkcijas realizētāji ir atbildīgi par realizējamās produkcijas kvalitāti un atbilstošu atļauju saņemšanu, ja tādas nepieciešamas konkrētajam produktam.
Galīgo lēmumu šajos jautājumos deputāti pieņems domes sēdē 30. aprīlī.