20. novembrī domes sēdē deputāti nolēma, ka domes administrācijas pārstāvim jāpiedalās 27,2 m² liela dzīvokļa Veidenbauma ielā 7 izsolē. Tā sākuma cena Ls 8 220, pirmās divās izsoles atzītas par nenotikušām. Diemžēl, tā kā tiesu izpildītājas A. Vaitovskas depozīta kontā laikus netika ieskaitīta nauda, dome dzīvokli solīt nevarēja.
Attāli radi izkrāpj dzīvokli
Kā domes sēdē stāstīja pašvaldības vadītājs Juris Šulcs, dzīvoklī dzīvo kāda kundze, kura kļuvusi par radinieku krāpšanas upuri – savulaik viņa dzīvojusi Rīgā, tad radinieki, solot uz viņas vārda nopirkt dzīvokli Tukumā, no Rīgas dzīvokļa izdeklarējuši. Taču Tukuma dzīvoklis sievietes īpašumā nenonāca – to uz sievietes vārda neuzrakstīja, bet ieķīlāja. Lai arī sieviete par dzīvokli bija maksājusi, tas nonāca tiesu izpildītāju darbības lokā, jo bija ieķīlāts. J. Šulcs atzina – ja dome neiegūs dzīvokli, tai vienalga nāksies risināt šīs sievietes problēmas, jo viņai nav piederīgo, kas par viņu varētu rūpēties. Tā ka vienalga kaut kāda dzīvojamā platība būs jāierāda, būtu vērts piedalīties izsolē, lai dzīvoklis nonāktu pašvaldības īpašumā un sieviete tajā varētu dzīvot. Deputāti vienbalsīgi šo ideju atbalstīja un noteica, ka domes pārstāvis var solīt līdz Ls 10 000, savukārt finanšu departamentam Tiesu izpildītājas depozītā jāpārskaita izsoles nodrošinājums – Ls 1370.
Izsolē piedalīties nevar
24. novembrī notika izsole, taču dome tajā piedalīties nevarēja, jo noteiktajā laikā tiesu izpildītājas depozītā nebija ieskaitīta vajadzīgā naudas summa. To uzzinājām uzreiz pēc izsoles, interesējoties par tās rezultātiem. Domes izpilddirektors Ēriks Lukmans pastāstīja, ka sīkākus skaidrojumus varēs sniegt tikai pēc 1. decembra, jo līdz tam finanšu departamentam uzdots sniegt paskaidrojumus.
Vakar, 1. decembrī, Ē. Lukmans stāstīja, ka paskaidrojumus saņēmis; izrādās, kaut kādu apstākļu dēļ nauda ieskaitīta nepareizā kontā, turklāt kādā posmā pietrūcis kontroles.
Vaicāts, vai domes darbinieku rīcībā nav saskatāma ļaunprātība, jo var būt kāds no domes pats vai kāds paziņa gribēja šo dzīvokli, Ē. Lukmans šādas aizdomas noraidīja. Viņš stāstīja, ka ļaunprātību šajā rīcībā nesaskata, taču sekas, protams, ir sāpīgas, jo uzreiz pēc izsoles sieviete vērsusies pie viņa pēc palīdzības, lai saņemtu vismaz dzīvojamo platību. "Ārpus kārtas mēs dzīvokli piešķirt viņai nevaram, jo tādu dzīvokļu nav, taču mēs varam uzņemt rindā. Protams, šo jautājumu risināsim.
Kas attiecas uz mūsu darbiniekiem, vainīgie saņems disciplinārsodu, kas atbilstoši iekšējās kārtības noteikumiem un koplīgumam ir bargs sods, jo var finansiāli ietekmēt pašvaldības finansiālo palīdzību saviem darbiniekiem," tā Ē. Lukmans.
To, vai pārskaitījumus kāds pārbauda, vaicājām finanšu departamenta vadītājai Lailai Dzalbei. Viņa stāstīja, ka šāds gadījums ar pārskaitījumiem noticis pirmo reizi, un, protams, ir ļoti sāpīgs. "Tomēr nav iespējams katru pārskaitījumu pārbaudīt, jo tādu ir simtiem. Tas nozīmētu pārbaudīt katru darbinieku, ko viņš izdara vai ko neizdara, bet – katrs darbinieks saņem algu, un viņam ir savs darbs ir jāizdara."
Vaicāta, vai nebija iespējams naudu uzreiz iemaksāt depozīta kontā, L. Dzalbe atzina, ka diemžēl par to uzreiz nav iedomājušies, tāpēc arī tas netika izdarīts.