Tukuma novada domes sēdē deputāti piešķīra naudu bērnudārziem «Vālodzīte» (Ls 1525) un «Pasaciņa» (Ls 1015), lai varētu iegādāties papildu inventāru.
Tas nepieciešams, jo dome no jaunā mācību gada ieplānojusi palielināt bērnu skaitu abos bērnudārzos – «Pasaciņā» par desmit bērniem, bet «Vālodzītē» – par 17. Šāda iespēja radusies, rūpīgi izanalizējot bērnu apmeklējumu un secinot, ka reāli pilnas grupas esot salīdzinoši reti, jo īpaši tās, kuras apmeklē mazākie bērni. Tajās viņi nereti slimo, līdz ar to noslogojums ir tikai no 65 līdz 70%. Domes priekšsēdētāja vietnieks Ēriks Lukmans skaidroja, ka to, par cik bērniem katrā grupā bērnu būs vairāk, tiek atstāts pašu bērnudārzu ziņā, jo tas atkarīgs no katras grupas telpu izmēra, tāpēc dome vien piešķirs naudu aprīkojuma iegādei. Ē. Lukmans stāstīja, ka no 1. aprīļa abos šajos bērnudārzos desmit papildu vietas jau piešķirtas, jo tam papildu finansējums nav bijis vajadzīgs. Bērnu skaits līdz 10 vietām tiks palielināts arī bērnudārzā «Karlsons», taču šeit vietu skaita palielinājums un tam nepieciešamie inventāra izdevumi tiks iekļauti privātās partnerības līgumā.
Vaicāts, vai atbilstoši bērnu skaita palielinājumam tiks paredzēti arī finanšu līdzekļi papildu darba algas samaksai pedagogiem, Ē. Lukmans skaidroja, ka valsts solījusi no 2013. gada 1. janvāra finansēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu algas. Kopējais algas fonds, ko Tukuma novada pašvaldība maksā pirmsskolas iestādēm, ir ap Ls 350 000, ieskaitot sociālo nodokli. Izglītības un zinātnes ministrija gan esot uzstājusi, ka vajadzīgs noslēgt īpašu vienošanos ar pašvaldībām, ka tās šo ietaupīto naudu ieguldīs izglītībā. Ē. Lukmans gan iebilda, ka tikpat labi pašvaldības varētu lūgt valstij atdot parādu, ko tā radīja 1995. vai 1996. gada, kad atteicās maksāt algas pirmsskolas iestāžu pedagogiem.
Mēs interesējāmies, vai tad, ja valsts maksās arī algas bērnudārzu pedagogiem, tā nepieprasīs stingāk ievērot noteikumus par bērnu skaitu grupās. Ē. Lukmans skaidroja, ka Latvijas Pašvaldību savienība lūgusi ministriju pārskatīt šīs nomas un iespēju robežās mainīt vai to ievērošanu atstāt pašvaldību ziņā.
bet vai kāds ir padomājis par to, kā tajās dienās,kad ieradīsies visi bērni audzinātāja,kura ir viena pati tiks galā, jo auklītes kā zināms pārsvarā nodarbojas ar saimnieciskajām lietām…cerams ka par to naudu tiks iepirktas papildus gultas, jo šobrīd bērnu gultu skaits ir nodrošināts ar cerību,ka kāds neieradīsies, ja pēkšņi atnāk visi,tad bērns guļ uz grīdas
vai kāds ir dzirdējis PEPIJAS nodošanas termiņus 🙂 tas jau paliek smieklīgi, kad kad kad tad būs?
Labs virsraksts! Var saprast, ka tos bērņukus tur sāks klonēt vai taisīt klāt:D
Nesaprotu, demogrāfisko situāciju valstī, t.sk., Tukumā.
Kādreiz Tukumā bija 3 bērnu dārzi, vieta pietika viesiem. Tagad ir gan pašvaldības, gan privātie (kopskaitā varētu būt 6), bet vietas nepietiek.
Kā tad ir ar to dzimstību Latvijā?
Māmiņas ar ratiņiem Tukumā pilnas ielas.