2017. gads izglītības jomā bija daudzām pārmaiņām bagāts, tāpēc ar Tukuma novada Izglītības pārvaldes vadītāju Normundu Reču runājām par to, kā šīs pārmaiņas mūs ietekmēs šogad un kas gaidāms turpmākajos gados. Ministru kabinetam ir deleģēts izstrādāt noteikumus par minimālā skolēnu skaita noteikšanu vidusskolas klasēs. Kā noprotams, tas būs noteikts ar 2020. gada 1. septembri un, visdrīzāk, būs divi kritēriji – skaitliskais un kvalitatīvais, turklāt, iespējams, par pamatu tiks ņemts izdevniecības «Jāņasēta» skolu pētījums jeb skolu kartējums. Iespējamais skolēnu skaits vidusskolas posmā varētu būt 50 vai pat 75.
– Pēc skolu kartējuma Zemgales vidusskola iezīmēta kā sākumskola…
– Ja tiks noteikts, ka trijās vidusskolas klasēs kopā skolēnu skaitam jābūt 75, Zemgales vidusskola neizturēs šo kritēriju, bet mēs ceram, ka ministrijā par šo jautājumu būs sarunas un mēs uz tām noteikti pieteiksimies, lai par Zemgales vidusskolu mēģinātu cīnīties.
– Kādas izmaiņas skars ģimnāzijas – ministrija bija iecerējusi, ka katrā novada centrā jābūt valsts ģimnāzijai?
– Tukuma Raiņa ģimnāzijai valsts ģimnāzijas statuss par 50% ir sasniegts, jo iepriekšējo mācību gadu skola pabeidza ar rezultātu, kas bija par vairāk nekā 10% augstāks nekā valstī vidējie centralizēto eksāmenu rādītāji. Šī kvalitātes prasība ir jāizpilda divus mācību gadus pēc kārtas. Vēl ir jābūt noteiktam skolēnu skaitam, ar ko Raiņa ģimnāzijai nav problēmu.
Vairāk lasiet laikraksta trešdienas, 3. janvāra, numurā ŠEIT!
Komentāri
Atbildēt
Līdzīgi raksti
-
Aicinām izvirzīt pretendentus apbalvojumam «Tukuma novada Gada balva kultūrā»
-
Izziņo Dejas balvas nominantus. Trīs nominācijās – dejas notikumi Tukumā
-
Applūdusi arī Kukšu muiža
-
Iespēja nobalsot par Tumes jauktā kora diriģenti
-
«Ignitis Renewables» sāk ietekmes uz vidi novērtējumu vēja enerģijas parka attīstīšanai Tukuma novadā
Kas tas par sviestu,varbūt vienkārši slēdzat ciet Zemgales skolu un dzīvojiet laimīgi. Skolēniem tagad būs jādodas uz tuvāko skolu kas ir(Tukumā),padomājiet par Džūksti Slampi un pārējiem akārtnes skolēniem kam tgd būs jādodas tik tālu. Ja skolā tiks slēgta vidusskola tad mana meita noteikti nemācīsies Tukumā
Vai forši, ka jāmaksā 20 skolotājiem alga tādā vidusskolā, kur ir 20 skolēnu? Labāk paņemt vienu autobusa šoferi un vadāt bērnus no Slampes,Džūkstes, Irlavas utt.
Un nodokļu maksātājiem tas jāapmaksā? Veriet vaļā privāto vidusskolu un paši maksājiet. Eva, piedodiet, bet vai Jūs pati arī neesat beigusi laiku vidusskolu? Pareizrakstības kļūdu pārpārēm.
*lauku*
Ja jums ir kas pret tad uzceliet savu skolu un dzivojiet pa savam. Ka Lv lems ta bus. Murksk te ko
Skaisti, nu neko….jāpārceļas uz Jelgavu..tā tie lauki izmirs…
Nekas nav mūžīgs, tāpēc nevaimanāsim un sagaidīsim savu pēdējo stundiņu, aurojot patriotiskas dziesmas un ņemot iekšā latvju klasisko vērtību dzimtenīti.
Ja laukus nepārtraukti ir jādotē, tad lai labāk izmirst. Pārāk ekskluzīvi sanāk- katram bērnam pa skolotājam, un vēl piemaksāt, lai var lauku dzīvesveidu piekopt. Ja laiku saimniecības var rentabli saimniekot- super, ja nevar- ēdīsim citur Eiropā saražoto pārtiku!
Stulbai klukstei stulba dziesma…
Mauc uz savu angliju tomātus šķirot Latvijas nodevēja!!!!
man ir gana laba izglītība un gana labs darbs, lai paliktu tepat, atstājot tomātu vākšanu citiem:-D
Bet dziesma gan tev kā lumpenproletariātam!
Vari piekrist vai nepiekrist, bet pacenties pieņemt, ka mēdz būt arī atšķirīgi viedokļi, un nav uzreiz jāpiekar birkas to paudējiem.
Nu diemžēl jā bet man liekas ka jūs pārspīlējat
Nesaprotu par ko panika?Ja lauku bērniem būs jāmācās pilsētas skolā,gan jau tad tiks arī ar transportu un citām problēmām meklēts risinājums…
Nu labi, pieņemsim, ka “aizklapē” vai pataisa par pamatskolu/sākumskolu Zemgali, man ir jautājums, ko darīs ar šīm telpām, ja lielākā daļa mācību kabinetu netiks izmantoti? Domāju, ka Tukuma skolniekiem būtu daudz labāk mācīties šeit, jo klases nav pārbāztas, kas nozīmē, ka skolotājs var veltīt vairāk laika individuālajam darbam ar skolēniem, arī pedagogi ir daudz mierīgāki, jo nav skolnieku bari. Piebildīšu, ka Slampes skolas eksāmenu rezultāti konkurē un atsevišķos mācību priekšmetos pārspēj pilsētas skolu rezultātus. Viela pārdomām…
1.runāsim konkrēti zemgales vsk nemācās 20 skolēni.
2.manam bērnam nav stundām jabrauc uz skolu.
3. Arī es maksāju nodokļus,tad labāk lai mani nodokļi,tiek draudzīgākai pašvaldībai.
4. Par lauku dotāciju…sagrabstīts priekštats.
Juri, cik jūs samaksājat nodokļos mēnesī? Tas tā, lai saprastu, vai maz spējat nosegt savu bērnu izglītību.
Mazliet vairāk ka 500 evras mēnesī
Es ap 900 mēnesī
E
Es no Slampes, arī ap 600 mēnesī.
Tātads apklusa, jo strādā par aploksni!!
Mūs diemžēl būs tā jādara
vai to izglītības pārvaldi arī nevajādzētu likvidēt,vai pārcelt uz laukiem rotācijas kārtībā ar visiem rečiem-kā sacīt-tuvāk dzīvei un būtībai….
Jā, kāpēc izglītības pārvalde ir ēkā, par kuru jāmaksā tāāāāda (tā domāts, nevis pareizrakstības kļūda) īre?
Zemgales vidusskolā 2017./2018.m.g.mācās 279 skolēni,10.-12.kl. mācās 56 skolēni.
Pēdējo 10 gadu laikā Zemgales vsk. ir ieguldīta pamatīga nauda…, t.td. viss tika guldīts, zinot ka drīz, tik vai tā tiks likvidēta un tukšās telpas izmantotas citai darbībai…., kur plānošana…
Visā valstī švaki ar plānošanu, ko tur brīnīties par pašvaldību. Valsts arī sapērk no privātajiem zemes gabalus, ēkas un pārceļ vienā ēkā ierēdņus, bet ēkas, kur tie mitinājās līdz šim stāv tukšas, pustukšas. Atbrīvotās ēkas pēc tam tukšas apkurina.
Varbut varetu tos pilsetas bernus un skolotajus vest uz laukiem , lai pilsetnieki ari izbauda to lauku skaistumu un tiro gaisu citadi pilseta skola pie skolas berniem nav kur pastaigaties , futbolu uzspelet . Visur masinas veikali tapec padomasim par pilsetu skoleniem un ari skolotajiem un ja likvide pilseta skolu, tad so eku varetu parbuvet par dzivojamo maju jo tagad jau nav jaunajam gimenem kur dzivot visi butu laimigi. Lauki glabti berniem un skolotajiem laba veseliba un gimenem kur dzivot. LaIMIGU JUMS JAUNO GADU.
bērni un skolotāji kā tādas pagales- vai izvešanai? Lai ražotnes izved. Vecākiem pajautājiet vai viņiem patiks vest uz laukiem bērnus??? Viņiem tak vajag tuvāk mājām, centrā- diez pasarg kur tālā. Un ne skolotājiem ar berniem pa laukiem jādzīvo, bet vecākiem
Nesaprotu kas tas par stereotipu no laika gala iesakņojies, ka “Raiņi” ir tā super puper paraugskola savā laikā no raiņiem atnākušie uz 2.vsk likās kā zābaki
Nu, kur problēma, kpc tad 2.vsk. nevar saņemties un pārtapt par ģimnāziju? Nu, kamēr nevar, tikmēr arī Raiņi būs labāki, jo var!
pārgāja jau tieši tāpēc, ka bija “zābaki” un meklēja sev līdzīgos…šķiet, ka atrada ar,
Nupat apskatīju Latvijas skolu reitingu 2017. Raiņi 16.vietā, bet Tukuma 2.vsk. nav pat 86.vietā.(ar šo vietu lielo skolu reitings beidzas).Manuprāt, komentāri lieki!
Pagājušajā gadā 2.vsk.bija krietni augstāk par ģimnāziju, ja kas:-)
Pagājušais gads bija 2017. Reitingu var apskatīt katrs interesents! Nestrīdēsimies! 🙂
Pagājušajā gadā būtu interesanti arī salīdzināt eksāmenu rezultātus! Graujoši!Kam par labu? Visc mājas lapā atkal var sameklēt katrs interesents!
Bet loģiski. Visi zina,ka, ja skolotāji redz, ka nez cik augsti rezultāti nebūs, skolnieku maigi palūdz aiziet no ģimnāzijas. 2.vidusskola strādā ar visiem, un ar visu to sasniedz labus rezultātus. Ģimnāzija arī skaitās tāda kā elitāra skola, kurā arī tiek uzņemti labākie. Vidusskola pieņem visus, un dod iespēju iegūt vidējo izglītību.
Tas nu gan ir vecs stereotips! Lūdzu atsaukties kādu konkrēti, kas nav uzņemts ģimnāzijā, ja visas atzīmes ir sekmīgas!Arī ģimnāzija strādā ar visiem! Jau sen….
Ar visiem – pārsvarā biezajiem, kuri lai pieteiktu savas atvases šajā augstdzimušo skolā reizi gadā uzrīko bomžu saietu skolas teritorijā
Reizi gadā rindas veidojas uz Tukuma 2.pamatskolu! Lūdzu nejauciet skolas! Tukuma 2.pamatskola un Tukuma Raiņa ģimnāzija ir divas dažādas skolas!
Ei nu – ko neteiksi?!
Pēc kādiem kritērijiem tiek vērtēts?
Nu tad apskati vēlreiz to pašu lapu piemēram lielā pūce 2015 Tukuma 2. Vsk ir krietni augstāk par tavu ģimnāziju
T2v 28.vieta ; Raiņi 66.vieta
Tukuma lielās skolas nav gatavas iztikt bez Zemgales vidusskolas, tām tā arī vajadzīga, tāpēc skolai būt.
Kāda tad pārējām skolām vajadzība pēc Zemgales skolas. Cik zinu, tie, kas “nevelk”, pāriet uz vakarskolu:-)
Tā ir šo laiku patiesība- ja šodien skolā ”iegrūž” lielu naudu, tad skaidrs , ka rīt skolu ”klapēs” ciet vai to pazeminās statusā.
Tāpēc Zemgales skolas statusa pazemināšana ir tikai likumsakarīga, jo šinī skolā ieguldīja milzu līdzekļus.
Bagāts dara kā ir izdevīgi, nabags kā var , bet muļķis ar naudu mētājas pa labi un pa kreisi.
Jo plašāk sviež, jo vairāk atbirst.
Kur vēl Latvijā ir šāda skaista skola ka Zemgales vidusskola???Katrai klasei sava mājiņa!!!Nav kā pārējās kastes!un skolataji arī super!vajadzētu ne tikai saglabāt, bet ari pieminekļa statusu uzlikt!Rokas nost!
Redz tas nevienam neinteresē. Savā laikā Tumē tika uzcelts vienreizējs bērnudārzs. Grupas izzolētas, pa vidu liela skaista zāle, svaigs gaiss, nav tālu no Tukuma. Tagad tas viss ir izdemolēts. Tagad pirmsskolēniem rindas.
Mūsu valstī svarīgi ir cipari, bet ne lieli vai mazi cilvēki. Diemžēl!
Mūsu valstī svarīgi ir cipari, bet ne lieli vai mazi cilvēki. Kur nu vēl ēkas. Diemžēl!
tas gan dīvaini. Tume ir tuvu, domāju, daudzi vecāki labprāt savas atvases tur vestu
Mieru, tikai mieru:-)bas pilsētas skolas ir vajadzīgas un piepildītas. Abās strādā labi pedagogi. Kāda jēga te rieties? Veiksmi skolēniem un viņu skolotājiem jaunajā gadā! Lai viss izdodas!
Abas
Da neviens necīnīsies par Zemgales vsk,tehniskais stavoklis,sporta laukums, sporta zāle, svinību zāle utt daudzkārt pārspēj Tukuma skolas,kāpēc to jānorok?