Meierovica pieminekļa maketu vērtē dabā

12. jūnijā Jaunās ielas skvērā uz mirkli tika novietots Z. A. Meierovica pieminekļa makets, kuru veidojuši tēlnieki Matīss Kalniņš un Zane Elerte, kas uzvarēja pieminekļa metu konkursā, savukārt skvēra labiekārtojumu plānos ainavu arhitekte Liene Līce.

12. jūnijā Jaunās ielas skvērā uz mirkli tika novietots Z. A. Meierovica pieminekļa makets, kuru veidojuši tēlnieki Matīss Kalniņš un Zane Elerte, kas uzvarēja pieminekļa metu konkursā, savukārt skvēra labiekārtojumu plānos ainavu arhitekte Liene Līce.

Kā stāstīja tēlnieks M.Kalniņš, makets izstrādāts putuplastā un dabiskajā lielumā – 3,9 metru augstumā, lai atbilstoši konkursa nosacījumiem pašvaldības pārstāvji varētu apskatīties, kā tas varētu izskatīties dabā. Tukuma novada domes galvenā arhitekte Iveta Vistapole skaidroja, ka atbilstoši konkursa noteikumiem bijusi paredzēta maketēšana dabā – lai varētu novērtēt tā mērogu, novietojumu, attālumus no ēkām, ielas utt. Kā nopratām no diskusijām, vēl tiks vērtēts, vai piemineklī izmantos pulētu vai nepulētu materiālu, kā arī – kā tas skvērā tiks novietots. Kad visi šie jautājumi tiks atrisināti, mākslinieki varēs ķerties pie darba un radīt mākslas darbu, ar kuru tukumnieki sagaidīs valsts simtgadi.

Vairāk lasiet laikraksta otrdienas, 13. jūnija, numurā ŠEIT!

 

Komentāri

    1. Meklējiet to vārdus vai nu palīgskolas absolventu sarakstos vai kādas trakomājas pacientu vidu. Kaut gan tie visi turpat pa domi vien šiverē.

  1. briesmīgi kliedzošs! varēja tak tādu mazāku veidot, tādā izmērā kā Pēterburgā Čižiku 😉

  2. Tā jau sinīšu iemīļotā vietiņaa!!!! Kurš tad kvasīs????kopā ar Meirovicu???

  3. Baigi feini, ka piecas reizes (vairāk necentos) nav iespējams atvērt rakstu- protams, reklāma ir vissvarīgākā! Visu cieņu!

  4. man gan šķiet pavisam OK. Turpat blakus katoļu baznīca arī tādos sarkanīgos toņos.

  5. Ja šito liktu Kurzemes ielas aplī, tad krāsās ļoti labi saspēlētos ar Mego māju.

  6. bet Lielās ielas rajonā jau laikam neko filigrānāku likt nevar, lai nesalauž

  7. Kas ir Meirovics Tukumam? Nekas! Un šitas ķieģeļveidīgais aiz kura vietējie kodēji ies pamīst, tur vajadzīgs? Nu galīgi bez gaumes tas, kurš pieņēma lēmumu par šo kluci!

    1. Nu tam, kas vārdu ”mīzt” raksta ar ”s” noteikti Meierovics neko nenozīmē, un-paldies Dievam. Lai gan, ja nebūtu Meierovica, iespējams, te neviens vispār latviski nerunātu un arī nerakstītu.

      1. Meierovica nopelni Latvijas vēsturē ir stipri pārspīlēti. Tik vien tur bija kā pareizā tautība, bet plebejiem jau var iestāstīt visu ko.

  8. Par pieminekli viss skaidrs , padomiešiem , kuru mākslas izpratne audzināta stingrā sociālistiskā reālisma garā, piemineklis nepatīk.
    Bijušajiem un esošajiem padomiešiem , pieminekļu etalons ir voldiņi jeb ļeninekļi ar paceltu roku un otrā rokā saņurcīta cepure.

    Sociālistiskais reālisms noteica , ka visam jābūt reālam un šķiriskam kā sirpim un āmuram.

    1. Tu jau arī gribētu lai tev uzveido kādu pieminekli saharīna tableš formā , jo dzejo toč tā it kā būtu ko saēdies

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *