Liena Trēde

Masļeņica pie Melnezera Tukumā /FOTO/

Svētdien, 13. martā, pie Melnezera Tukumā pulcējās rekordliels Masļeņicas svinētāju skaits. Jau tradicionāli jeb trešo gadu pēc kārtas par kopīgu un simbolisku ziemas pavadīšanu, pavasara un pareizticīgo gavēņa sagaidīšanu nenoguruši rūpējās biedrības «Dabas atmoda» biedri.

Svētdien, 13. martā, pie Melnezera Tukumā pulcējās rekordliels Masļeņicas svinētāju skaits. Jau tradicionāli jeb trešo gadu pēc kārtas par kopīgu un simbolisku ziemas pavadīšanu, pavasara un pareizticīgo gavēņa sagaidīšanu nenoguruši rūpējās biedrības «Dabas atmoda» biedri – organizēja sporta aktivitātes bērniem un pieaugušajiem, vārīja tēju, dalīja pankūkas. Šogad tika izceptas un ātri vien notiesātas 1000 pankūkas, kuru cepšanu bija uzņēmušies kafejnīcas «Laiks» darbinieki. Savukārt balvas dažādajās disciplīnās bija sarūpējis A/S «Tukuma piens», kā arī atbalstu beigu beigās nebija liegusi Tukuma pašvaldība (sākotnēji biedrībai naudu šim pasākumam nebija piešķirusi). Kā skaidro biedrības pārstāvis Sergejs Larins, bez atbalsta šādu tradīciju turpināt, visticamāk, būtu grūti, jo, kā smējās daži klātesošie, pie Melnezera šajā dienā bija sapulcējies teju “Pustukums”.

Komentāri

  1. Tikai skumji ir tas, ka latviskajos Meteņos bija tukšs un kluss, bez jebkāda pasākuma, bet pareizticīgo slāvu svētkus svinam ar pompu…. Un te ir liels akmens jāmet Tukuma kultūras rīkotāju dārziņā. Nu ko- gaidām arī varenu jampadraci 9.maijā.
    P.s. Tas nav pŗmetums pasākuma rīkotājiem, viņi rīkoja savējo pasākumu, bet akmens Domes dārziņā

    1. nu kas tev liek svinēt tos slāvu svētkus?! nesvini un necepies te komentāros – ej un organizē Meteņus 🙂

      1. es arī nesvinēju. un nav pārmetumu organizātoriem- viņiem tie ir svarīgi svētki, viņi arī organizē. jautājums Domei- kādēļ finansē un atbalsta slāvu svētkus, tajā pašā laikā klusums vietējos svētkos. Tad jau Lieldienas arī būtu jāsvin maija sākumā, ja jau tagad uzsāka gavēni ))))

      2. P.S. Krievijas aizstāvju dienu (Deņ Zašitņika) 23.februārī arī nosvinēji kā ” vīriešu dienu’?

    2. Ak tā! Mest akmeni kultūras rīkotāju dārziņā? Tad, kad sarīko Meteņus, ar visām maskām un rotaļām, tad pārmet, kas tie par ķēmiem ieradušies un kādās maskās satērpušies!!!!!!!!!! Varbūt atgādināt nesenos komentārus???????

  2. ko jūs te varat ņemties, negribat nesvinat, neviens tak ar varu neliek iet uz svētkiem. lai citi priecājas ja grib, vai tad zēl?

  3. Pasākumā daudz ģimenes ar bērniem un tas ir pats galvenais.
    Kā redzams tas nebija pasākums politiski aptaurētajiem, kuri visur saskata sazvērestības teorijas.

  4. Paldies, bija ļoti jauks pasākums,bērnam patika un tiešām – tiem kam nepatīk, visas iespējas, tāpat kā šiem cilvēkiem, noorganizēt tādus pašus svētkus citā sev svarīgā dienā vai svētkos. Varbūt kādreiz paslavēsim un palīdzēsim tiem, kas vismaz kaut ko dara?
    Šeit viss bija par brīvu, nekādas komercijas, PALDIES tiem , kas organizēja.

    1. Ja Rotšildmēslu un citu Volstrītas algotņi nekuriāas naidu (nevien Latvijā, bet visā Austrumeiropā), šie cūku pēcpuses izdalījumi nesaņems savu dienišķo šekeli. Bet,neko darīt citu šie neprot.

  5. Zinot, ka pasākums noris ne pirmo gadu un skatoties “bildes,” šķiet, ka tas ir ļoti pavasarīgs, sportisks un lustīgs pasākums, kuru domei noteikti būtu jāatbalsta un jāreklamē. Paskatieties, cik daudz bērnu! Melnezers to ir pelnījis. Valentīna diena, Helovīns, -tie svētki gan man ne visai, bet Masļeņica-lai būtu.

  6. Nu ko var ņemties.
    Man vienalga,kas to rīkoja, galvenais,ka bērni labi laiku pavadīja svaigā gaisā, sportiskā gaisotnē.

  7. Mūsu senču gadsimtiem svinētie svētki tiek pilnībā aizmirsti, taču aizgūtie svētki iet uz urrā. Paņēmām Valentīna dienu, Helovīnu, tagad Masļenicu, bet kur tad palika Meteņi, kur paliiek mārtiņi un vēl virkne no ļoti nozīmīgiem gadskārtu svētkiem mūsu senčiem? Neticu, ka šāds apmeklējums būtu bijis Meteņu svētkos.

    1. Bet, labi, ka vismaz bērnus un ģimenes izvilka saulītē un svaigā gaisā, par to patiess prieks, redzu, ka arī arī aktivitātes bijušas jaukas, līdz ar to, mans cepiens, pa lielam ir tikai par to, kā šādi svētki tiek nosaukti. Ja jau tik ļoti vēlamies svinēt šādus svētkus, tad vārdu Masļņica varam iztulkot un padarīt par jaukiem pavasarīgiem svētkiem arī šādu dienu. Jo kā zināms, visi gadskārtu svētki vairāk vai mazāk sakrīt visā pasaulē, tikai to nosaukumi un atzīmēšanas veidi atšķiras.

      1. Piekrītu. Bērni bija laimīgi, laiks burvīgs. Pasākums bija foršs ar visiem peldētājiem, stafetēm,tēju utml. Prieks, ka vispār cilvēki kaut ko tādu noorganizē, nebija garlaicīgi.

  8. Var rīkot pilnīgi vienalga ko,bet ir jāievēro
    Valsts valodas likums.
    Pasākuma rīkotājiem nāksies atbildēt un saņemt administratīvo sodu par Valsts valodas likuma neievērošanu.
    Masļeņica ir krievu valodas vārds.

    1. Pilnīgi pareizi , sodīt vajag visus ,kas piesārņo latviešu valodu.
      Tikai maza nelaimīte arī tik latviskais vārds Jānis un līdz ar to svētki Jāņi nav latviešu vērds, bet gan aizgūts no senebreju valodas, tāpat kā Pēteris un vēl un vēl daudzi citi vārdi.

      Kas traucē jums izrādīt iniciatīvu(arī ne nelatvisks vārds) un latviskot masļeņicu par SVIESTENI vai SVIESTOŠANU.

  9. 99,9% aizdevās lai pankūkas paēstu, jo tauta tomēr IR izbadējusies.
    Ja kaut kur dod paēst visai ģimenei par velti – aizies cilvēki ar bērniem ne tikai uz Masļeņicu.
    Izsludiniet, latvji, Meteņu pasākumā bezmaksas zupas, putras vai to pašu pankūku šķīvi un būs cilvēku ka biezs. Garantēju 🙂

  10. Viselementārāk vienkārši šo Tukuma “MASĻEŅICAS” svinēšanu nodēvēt savādāk- Pavasara spēka diena vai tamlīdzīgi. Jo nekorekti tiek svinēti Meteņi gandrīz nedēļu pirms Lieldienām, ja pēc gadskārtu kalendāra Meteņi svinami -7 nedēļas pirms Lieldienām- tātad 6./7. februāris.
    Iesaku organizatoriem pārdēvēt šo pasākumu savādāk, vai arī vienkārši svinēt īstajā dienā!
    Veiksmi!

  11. zviedreļu un žīdeļu augļojošās žurkas turpina skrubināt Tukuma novada agonējošās miesas?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *