Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē 13. februārī deputātiem bija jāpieņem vairāki lēmumi par Tukuma novada skolām – gan to nosaukumiem, gan – reorganizāciju. Kā skaidroja Izglītības pārvaldes vadītājs Normunds Rečs, tas saistīts ar 2018. gada 21. jūnijā izdarītajiem grozījumiem Vispārējās izglītības likumā, kas uzliek par pienākumu pašvaldībām pieņemt lēmumu par savām izglītības iestādēm. Galīgais lēmums šajos jautājumos tiks pieņemts Tukuma novada domes sēdē 28. februārī.
Jau minētie grozījumi «Vispārējās izglītības likumā» nosaka, ka pašvaldībām, kuru padotībā ir vakara (maiņu) vidusskolas, arī līdz 28. februārim jāpieņem lēmums par vakara (maiņu) vidusskolu nosaukumu maiņu vai likvidācijas, vai reorganizācijas pabeigšanu līdz 2020. gada 31. augustam. Kā skaidroja N. Rečs, jau laikus sākts domāt, kā saglabāt šīs programmas, kā saglabāt tālmācību, kas dod iespēju tajā mācīties jebkuram cilvēkam un jebkurā pasaules malā, kur vien ir internets: “Šī programma dod iespēju iegūt izglītību personām, kas ģimenes apstākļu, darba, sociālekonomisku, veselības stāvokļa vai citu iemeslu dēļ nav ieguvušas vai neiegūst izglītību citās vispārējās izglītības iestādēs. Ārpus Rīgas šī skola ir lielākā – tajā mācās 308 skolēni. Mums – no vienas puses – ir mērķis šo izglītības iestādi saglabāt, bet no otras – ir jādomā par visu novadu kopumā, par visa novada vidējās izglītības iestāžu tīklu. Tāpēc arī esam apsvēruši iespēju līdz 1. septembrim pievienot šo skolu Zemgales vidusskolai, kurā šobrīd mācās 282 skolēni.”
Deputāti noteica, ka Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas direktora pienākumu izpildītājai Sandrai Rēķei jāinformē Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas darbiniekus par izmaiņām darba tiesiskajās attiecībās, piedāvājot tās turpināt Zemgales vidusskolā, kā arī līdz 28. februārim jāinformē Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas izglītojamo vecākus, pedagogus un tehniskos darbiniekus par Tukuma Vakara un neklātienes vidusskolas reorganizāciju. Savukārt Zemgales vidusskolas direktorei Lienei Tāssei tika uzdots organizēt darba tiesisko attiecību, materiālo vērtību, ēku, finanšu līdzekļu, lietu, arhīva, saistību, dokumentu pārņemšanu.
Vairāk lasiet piektdienas, 22. februāra, laikrakstā ŠEIT=>
Komentāri
Atbildēt
Līdzīgi raksti
-
Tukuma bibliotēka aicina uz pasākumiem
-
Valsts policija aicina vecākus runāt ar bērniem par pavedināšanu internetā
-
Avārija siltumtrasē – uziets sens bojājums
-
Autovadītāju ievērībai: šorīt daudzviet Latvijā autoceļi sniegoti un apledo, strādā 93 ziemas tehnikas vienības
-
Šonedēļ – no bumbu spēlēm līdz šaham
Kam tāda vakara vidusskola ir vajadzīga? Tādas vakara vidusskolas ir padomju laiku palieka , kad izdomāja obligāto vidējo izglītību. Tad nu šajās vakara vidusskolās visiem dundukiem, kuriem pat astoto klasi pabeigt bija grūtības, iedeva vidusskolas diplomu.Kad beidzot valstī sapratīs , ka vidusskola vajadzīga tikai āpdāvinātākajiem skolēniem , kuri pēc tam studē, bet pārējiem vajadzīga arodizglītība. Kad beidzot beigs ražot neko neprotošus nejēgas ar pliku vidusskolas diplomu?
Tā ir…
Nu nav gan Jums taisnība. Ir arī cilvēki, kuri kaut kādu apstākļu dēļ nepabeidza vidusskolu. Vēlāk atrodot darbu kurš tiešām patīk un ir iespēja kāpt pa karjeras kāpnēm, bet vajadzīga izglītība, šādas skolas ir iespēja. Pieaudzis cilvēks saprot jaunības kļūdas un tās labo, iegūstot šādā skolā vidējo izglītību var turpināt mācības augstskolas neklātienē, nepārtraucot darbu. Trīsdesmit gados dzīve nav beigusies..
Daļēji taisnība, taču atļaušos nepiekrist. Vai meitenes, kam gadījies bērniņš, norakstām un aizveram durvis uz izglītību? Zinu vairākas, kas pabeigušas vakarskolu, pēc tam studējušas un ir kļuvušas par lieliskām speciālistēm.
Vai šī apvienošana “neparaus uz leju” statistikas rādītājus par gala eksāmenu zināšanu līmeni?
Labak butu domajusi ka likvidet Kandavas internatskolu
Omei
Turpiniet pašvaldību vēlēšanās atdot savas balsis par muzikantiem, klubu vadītājiem un citiem plānā galdiņa urbējiem un viņi mērkaķa ātrumā izsaimniekos vēl palikušo, un tad jau vairs nebūs vajadzības ne pēc vienas skolas. Nu ja nu vienīgi Lamiņiem, jo kur tad citur tiks gatavoti nākamie Latvijas “elites” pārstāvji.
Stāsti par kļūdām pilno jaunību, kad skolai meta lielu līkumu, jo pirmajā vietā bija kompānijas ar kārtīgu ieraušanu un lielo atklāsmi pēc zinībām 30 gadu vecumā vairāk piedien filmu fantāzijām nevis reālajai dzīvei.
-> Kārlis
Tāda sajūta, ka Jums pašam nav izglītības, tāpēc nonieciniet tos, kuri vēlas iegūt. Pat tie, kas pabeidz ģimnāzijas, vidusskolas, dažkārt neko nedara.
Eksāmeni visiem vieni. Kurš mācās vairāk, kurš nē.
Ir daudz cilvēku, kas vēlas iegūt izglītību, lai varētu studēt augstāko izglītību. Tas būtu stulbi, ja liegtu šādu iespēju!
Kārli, vari uzskatīt, ka esmu no filmas, tāpat kā vēl daži mani skolasbiedri vakarskolā. Jaunībā bija citi uzskati, darbs pēc pusotra kursa tehnikumā. Vēlāk atklāsme par izglītības nepieciešamību, ja visu dzīvi negribi būt melnstrādnieks. Veiksmīgas studijas neklātienē pēc vakarskolas un labs darbs mēdz būt realitāte, ne tikai kino. Ne vienmēr vajag spriest pēc sevis vai sliktajiem piemēriem.
Prieks, ka daļa vakarskolas funkciju izmanto jaunības dulluma labošanai, vai dzīves piespiesti. Un tomēr, pašai skolai (vadības līmenī) kaut kas būtu jāmaina. Nevar meklēt skolēnus (kuriem jau 40+ gadi) pa visu Latviju, lai tikai savāktu nepieciešamo skolēnu skaitu (jo nauda seko skolēnam), turklāt, eksāmenus tāpat reti kurš kārto, jo draugs dakteris uzraksta zīmi, ka indivīds uz to nav spējīgs.
Tikai man rodas jautājums – kāpēc lielāku skolu pievieno mazākai, nevis otrādi? Jo tas kuru izvēlās vairāki skolnieki ir vairāk konkurētspējīgs par to kam ir mazāk, ne?
Skolniekus – neklātniekus ar iespēju mācīties e- vidē pa visu Latviju jau vēl var sadzenāt skolēnu skaita dēļ, bet …kā ar to saucamo mācīšanos?Tam,kuram nav bijusi vēlme un vajadzība to darīt, to arī nedara, tāpēc jau pēc neilga laika”bariem”jāatskaita no skolēnu saraksta.Kāda jēga tam skolēnu skaitam un kāda gan kvalitāte? Viss tikai uz papīra.. kā parasti pie mums stabili ierasti..Skaitļu karuseļi…Nauda seko skolēnam, kaut uz papīra…
Pēc datu un statistikas analīzes pašvaldībai ir jāveic sarunas ar vecākiem un skolēniem , sakarā ar reorganizāciju , jo diez vai skolēni kuri mācās katrā savā skolā , gribētu apvienoties . Un pēc analīzes veikšanas un vecāku un bērnu viedokļa noskaidrošanas jautājums par skolas reorganizācijas lēmumu pieņem sēdē . Cik saprotams tas netika izdarīts , un skolēnu un vecāku viedokļi neinteresē, un skolotājiem ir jārunā ar skolēniem un vecākiem , bet vai tad tas ir pareizi?
Videjā izglītība NAV obligāta!
visforšāk jutīsies tie,kas atskaitīti no Zemgales vsk. par sliktām sekmēm , un nu mācas(vai pareizāk sakot dzerstās un nemācās) vakarskolā. Viņi atkal nonāks atpakaļ Zemgales vidusskolā:))))
Inese, Jums laba doma. Zemgales skolā būs divi vienā jeb jauna līmeņa uz alkokompetencēm vērsts serviss- par nemācīšanos un sliktu uzvedību no skolas ārā nemetīs, bet uzreiz iekaitīs neklātienē.
Nevajag domāt, ka vakarskolā mācās tikai padibenes- alkoholiķi, narkomāni un visādi dīvainīši! Tā nav! Mācās strādājoši jaunieši, jaunās māmiņas, izmestie un labprātīgi aizgājušie no Tukuma novada un citām Latvijas skolām! Un pabeidz un strādā, pat IZM?
Domāt nevajag, bet nezin kapēc tik ļoti gribas tā domāt!!!!!!!!!
Kaut kàds stulbuma kalngals, jau tà grúti tikt uz Tukumu trúkst sabiedriskà transporta… Kompensàcijas kà deputàtiem nevienam vakarskolniekam nemaksà. Informéjis par śo jautàjumu neviens nav. Domàju ka tiem kas śogad un agràk iestàjuśies ir skolu jàľauj pabeigt tur kur izvéléjies skoléns…?
Kāda pašam izglītība? filozof.