Kārtējā Nodarbinātības valsts aģentūras bezdarbnieku apmācības programma noslēdzās šo ceturtdien, kad vērīgas komisijas klātbūtnē noslēguma eksāmenu kārtoja frizieres. Pēc apgūto zināšanu apliecināšanas "uz papīra", apmācāmie ķērās pie eksāmena praktiskās daļas – grieza un veidoja matus pašu sarunātajiem modeļiem.
Kā par apmācību kursu specifiku un arī eksāmeniem mācību centrā «Buts» stāsta pasniedzēja Ilze Geste – pēc pārbaudījumu nokārtošanas un apliecības saņemšanas visas kursantes būs pilntiesīgas frizieres. Zinās gan par matu tipiem, to kopšanu, gan kosmētiku un, protams, būs iemanījušās arī darboties ar friziera šķērēm. Tomēr, kā uzsver I. Geste un arī otra eksaminācijas komisijas locekle Sanita Poga, kaut iemācīts būs daudz, diploma iegūšana ir tikai pusceļš, jo grūtākais – darba meklējumi – vēl tikai priekšā. "Ja tagad pat meistariem ar 20 gadu pieredzi brīžam darba nav, grūti iedomāties, kas būs ar tām frizierēm, kas tikai nupat beigušas kursus!?" uzsver I. Geste un piebilst, ka problēmas šīm 11 kursantēm bijušas pat ar prakses vietu sarunāšanu.
Un tomēr divām no jaunapmācītajām frizierēm (protams, ja tiks veiksmīgi nokārtots eksāmens) darbs jau ir sarunāts. Tāpat I. Geste un S. Poga kā uz pozitīvo norāda, ka tiem, kas roku darbu apgūst, kaut vai tajās pašās ārzemēs iespēja atrast darbu būs vairāk. "Ko darīt, piemēram, grāmatvedim ārzemēs? Toties, ja frizierim būs vēl arī "mēle" pareizā vietā jeb viņš zinās valodu, ir iespēja, ka tavu darbu tur novērtēs," saka I. Geste. "Kaut vai tai pašā Lielbritānijā par latviešiem brīnās, jo mūsu speciālisti prot vairāk. Ja vajag – varam gan griezumu, gan vakara frizūru veidot un vēl arī vīrietim ūsas apgriezt vai matus septiņu toņu šķipsnās nokrāsot, bet citur šo katru darbību veiks cits cilvēks, kas būs apguvis tikai šo vienu prasmi – matu mazgāšanu, griešanu vai tikai krāsošanu šķipsnās u.tml.," piebilst S. Poga.
Tātad jāsecina – mācīties jebkurā situācijā ir tas labākais, un pasniedzējas, ja rodas iespēja, to iesaka apzinīgi izmantot. "Kad vēl būs tā, ka varēsiet bez maksas mācīties un vēl arī mācību materiālus nepirkt, jo tie ir nodrošināti?" uzsver I. Geste un dodas aplūkot, kā nu katram "skolēnam;[ matu griešanas darbos veicies.
nestaastiet – pie sitaas kriizes, darba nebuus