Nedēļas vidū uz Tukuma slimnīcas bērnu nodaļu atceļoja kastes no Vācijas, kurās glīti sapakotas ikdienā nepieciešamas lietas – drēbītes, apavi, somas. Kad māsiņas visu sašķiro un sakārto vienā no nodaļas telpām, māmiņas, kuru bērni pašlaik te ārstējas, var visu aplūkot un arī atrast ko noderīgu. Šādas paciņas uz Tukumu atceļo ik pa laikam un sūtītāji šoreiz ir organizācija «Internationalen Gesellschaft für Menschenrechte» (Starptautiskā cilvēktiesību organizācija), kuras priekšsēdētāja Katrina Bornmüllere ir personīgi pazīstama ar nodaļas ārsti Irīnu Nulli.
Pēc vācu parauga
"Iepazināmies mēs, šķiet, 1992. gadā," stāsta ārste, kas tolaik vēl dzīvoja un strādāja Krievijā, bet, pateicoties valodas zināšanām, viņai tika dota iespēja vairāk nekā mēnesi iepazīt vācu medicīnas sistēmu. "Bija jāparaksta vairāki dokumenti, ka šajā laikā, ko pavadīšu Vācijas slimnīcas bērnu nodaļā, būšu draudzīga, labsirdīga un nekad un nekādos apstākļos nerunāšu par pacientu," saka I. Nulle un uzsver, ka šo principu tiešām vajadzētu ievērot, lai pacients savam ārstam varētu no tiesas uzticēties. Ārste atzīst, ka tolaik Vācijā redzētais atbilst pašreizējai sistēmai Latvijā un esot lasīts, ka tieši pēc vācu parauga mūsu valsī arī viss veidots, piemēram, ģimenes ārstu institūcijas. Tolaik pie sevis Vācijas mazpilsētā I. Nulli izmitināja Katrina un tā nodibināti draudzīgi kontakti vairāku gadu garumā. "Viņa ir ļoti labs cilvēks, kas, kā pati saka, vēlas pasaulē vairot prieku. Un to arī dara, palīdzot visdažādākajos veidos, dažādās pasaules vietās un, ja nepieciešams, arī katram personīgi."
Jaunajiem par piemēru
Paciņas bērnu nodaļa saņemot arī Ziemassvētku laikā, kad skolēni vai bērnu dārza audzēkņi Vācijā kopā ar saviem vecākiem sagatavo dāvaniņas bērniem Latvijā. Saņem paciņas tie bērni, kuriem šajā laikā diemžēl jābūt slimnīcā, un arī nodaļas māsiņas jau ir apzinājušas ģimenes, kurām būtu nepieciešams kaut neliels, bet tomēr atbalsts. Vācijā, kā stāsta daktere Nulle, arī šīs sistēma ir jau izstrādāta un konkrētās vietās cilvēks var atstāt tās lietas, kas viņam vairs nav nepieciešamas. "Bet kādam varbūt tās vēl arī noderēs, tāpat kā no ekoloģijas viedokļa šī tradīcijas ir atbalstāmo, jo lieki nevairojas atkritumi," pus pa jokam saka ārste. Kad ciemojusies Vācijā, piedalījusies arī līdzekļu vākšanas akcijā – staigājušas kopā ar Katrinu pa ielām un ziedojumu tarbiņās vākušas naudu. "Vecāka gada gājuma cilvēki bija ļoti atsaucīgi, bet jaunieši… kā jau jaunieši," savus novērojumus stāsta I. Nulle. "Bet Katrinu tas neuztrauca un, kā viņa izteicās, galvenais jau nav piespiest kādu nodarboties ar labdarību, bet gan rādīt piemēru," gan pavisam svešiem cilvēkiem, gan saviem bērniem.