Lāčplēša dienas Lāpu gājienā pie Tukuma novada domes 11. novembrī pirms 18.00 teju tūkstotis ļaužu pulcējās. Pārsvarā jaunieši. Ik ielā – Pasta, Meža un Kurzemes, pa kuru lāpneši gāja, tiem pievienojās lieli un mazi, jauni un veci – visi, kas varoņu piemiņu godā. Ļaudis līdz Kārļa Zemdegas piemineklim Puisītis Meža kapos gāja. Lāčplēša dienā, latviešu tautas uzvaras svētkos klātesošos sveica novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, jaunsardze Elīna Pļaviņa, vēl daudzi skaļi un savās sirdīs pie sevis. Pasākumu vadīja Liene Venterzute, muzikālo skanējumu šoreiz sarūpēja Tukuma Vakara un neklātienes skolas skolēni un skolotāji.
Lāčplēša dienas Lāpu gājiens Tukumā /FOTO/
Lāčplēša dienas Lāpu gājienā pie Tukuma novada domes 11. novembrī pirms 18.00 teju tūkstotis ļaužu pulcējās. Pārsvarā jaunieši. Ik ielā – Pasta, Meža un Kurzemes, pa kuru lāpneši gāja, tiem pievienojās lieli un mazi, jauni un veci – visi, kas varoņu piemiņu godā.
Ar kādu kartupeli autors ir bildējis? Kaut ko tik izplūdušu pēdējo reizi esmu redzējis laikā, kad parādījās pirmie digitālie fotoaparāti… Mūsdienās pat 70Ls vērts “ziepju trauks” bildē labāk.
Uzdāvini Jankam kaut ko jaunu!!!!
Nu atkal jau kādam tikai vau, vau, vau ir ko teikt!
Lāčplēša diena ir vienīgie īstie latviešu svētki, jo šajā dienā tika reāli uzsākta brīvības izcīnīšana. Tie visi pārējie ir tikai kaut kādas tur nenozīmīgas atceres dienas varu sagrābušajiem. Iedegsim svecīti un atcerēsimies mūsu senču varoņdarbus!
Brīvības izcīnīšana sākās ap 1918.g. decembri. Bermonta sakaušana tiek izvirzīta priekšplānā, jo pārējos divos Br. cīņu posmos latvieši lāgā nekāvās vieni paši. Līdz Rīgas atgūšanai kopā ar vāciem un igauņiem. Pēc tam, Latgali atbrīvojot, bez poļiem tas būtu ievilcies vai vispār palicis pusdarīts.
Gājiens bija labs un priecē fakts, ka ar katru gadu gājiena dalībnieku pulks pieaug. No savas puses gribēju ieteikt, nākamgad varētu mēģināt šo gājienu ieskandināt, nu tā teikt iet ar dziesmu. Domāju, tad pasākums būtu vēl daudz emocionālāks!
vai tad tu tik naivs, ka domā, ka tur visi no brīvas gribas piedalās-menti, zemesvēži, liela daļa skolenu piespiedu kārtā tur sadzīti-tā sacīt “pokazuhai”
Nevajag muldēt, ja nezini. Par policistiem nezinu, bet skolās nu gan nevienu ar varu gājienā iet nespiež.
Zemdegas piemineklis “Puisītis” NAV Kalna kapos.
…bet gan Meža kapos.
Doma, Tev laba doma 🙂 Vajag ar mūziku un dziedāšanu! Varbūt var 2-3 vietās gājiena posmā uz ietves koristus vai muzikantus izvietot, lai pavada gājienu!
Redz, atkal kādam kaut kas jāsagatavo, kādam jādzied, kādam jāspēlē. Bet kas liedz pašiem, gājienā ejot, uzsākt dziesmu un dziedāt? Kā streļķiem
Pazīstot mūsu mentalitāti, vajag kāds kas “pavelk”…
Jā, jā..vēl vajag salūtu, motokrosu un alus stendus. Ja vēl atrastos nauda, varētu uzaicināt Mielavu, nu to, kurš 9.maijā dzied 😀
Nu jau bišku tā kā par daudz iesvilies…:(
Ak Dieviņ,tevi laikam bērnībā piespiedu kārtā uz podiņa dzina, tāpēc tev , nabadziņam tā liekas un liksies līdz nebūs jāk..ā