Jau vairākās iedzīvotāju sapulcēs pagastos Tukuma novada sociālā dienesta speciālisti stāstīja, ka pašvaldība ir pacēlusi latiņu dzīvokļa/mājokļa pabalsta saņemšanai, lai uz to varētu pretendēt vairāk iedzīvotāju nekā 2013. gadā. Sarunā ar Tukuma novada sociālā dienesta vadītāju Inu Balgalvi skaidrojām, kas un kā šo pabalstu var saņemt.
– Kurš šo pabalstu var saņemt?
– Atsevišķi dzīvojoši vecuma pensionāri un I un II grupas invalīdi.
– Vai tas nozīmē, ka cilvēkam nav jābūt vientuļam, ka viņam citur var dzīvot radinieki?
– Radinieki var būt, jo mēs nevērtējam viņu palīdzētspēju. Mēs vērtējam paša cilvēka mantisko stāvokli, jo viņš lūdz atbalstu, lai var samaksāt par savu vienīgo mājokli, kurā ir deklarēts. Gadās, ka cilvēks saka: “Manā dzīvoklī deklarēts dēls, bet nedzīvo”, tad sakām, ka visiem dzīvoklī deklarētajiem ir vienādi pienākumi, tai skaitā vienādi pienākumi maksāt maksājumus.
– Vai tas ir spēkā arī tagad, kad ar MK noteikumiem noteikts samaksu par atsevišķiem komunālajiem pakalpojumiem rēķināt nevis pēc deklarēto cilvēku skaita, bet gan uz mājokļiem. Vairākkārt izskanējis, ka dzīvesvietas deklarācija nozīmē sasniedzamību, nevis saistības vai pienākumus.
– Sociālajam dienestam dzīvesvietas deklarēšanas fakts ir vienīgais apliecinājums tam, ka cilvēks šajā mājoklī dzīvo. Mēs neesam izmeklētāji, kuri katru dienu pārbauda, kur cilvēki dzīvo. Un mēs nevaram maksāt pabalstus, pamatojoties uz emocijām. Ja cilvēks ir deklarēts vienā mājoklī, bet dzīvo citur, tad viņam ir vai nu jāpierāda, ka tur, kur viņš dzīvo, viņš arī izmanto komunālos pakalpojumus un reāli par tiem arī maksā, vai arī viņam savs dzīves modelis jāsakārto tā, lai māte vai tēvs šo pabalstu var saņemt.
Tālāk lasiet ceturtdienas, 13. marta, laikrakstā ŠEIT!
Komunaalie jau palikushi tik lieli, ka driiz straadaajoshie ies un prasiis paliidziibu!!Vai Tukumaa ir saimnieks,vai tikai kaa Berzinsh, kas griezh lentiites suudiigas kvalitaates darbiem???
njā…rēķini iespaidīgi,dzīvojot ekskluzīvās padomju laika kastēs…
Katras pašvaldības pienākums ir rūpēties par saviem iedzīvotājiem. Prieks skatīties kā to dara citas pašvaldības. Re kur Ķekava piemaksā 50 eur skolniekiem par labām sekmēm, Siguldā iedzīvotājiem transports pa brīvu, Babītes iedzīvotājiem baseins gandrīz pa velti, Jūrkalnē piemaksā 711 eur par trešo bērnu. Daudzas pašvaldības dod saviem iedzīvotājiem tiešām pamanāmas nekustāmā īpašuma nodokļa atlaides. Utt.,utt. Tikai Tukumā s…s uz kātiņa. Dome izfenderē pat invalīdiem domātās humpalas. Nedod dies iedzīvotājiem kas tiks. FUJ!!
Tukuma iedzīvotājiem kā arī viņu bērniem tiešām nav nekādas atlaides. Cik daudz skolēni studē, brauc uz Rīgu, lai iegūtu izglītību, bet Tukuma Dome nevar piešķirt transportam atlaidi. Nav starpība vai esi bankas darbinieks Rīgā vai studentiņš, mēnešbiļete visiem maksā vienādi… Atšķirība tik tajā, ka bankas darbinieks saņem algu, bet studentam vēl jāmaksā par studijām.
Tas kā aprēķina atkritumus vispār ir sviest. Nekad neiedomātos mērīt atkritumus kvadrātmetros. Es ieteiktu tukumniekiem bērt pie domes stāvlaukumā, lai vieglāk samērīt.
Es jau nu vairāk nebalsošu par Šulcu
Ļoti pareizi teikts!
Es jau tagad nebalsoju.
Tukumā tik maz iedzīvotāji palikusi, vakaros ielas pavisam tukšas. Drīz jau būs kā ciemats TUKUMS, ne pilsēta, jo šeit nekas nenotiek…
Ka tik Šulca sieviņai un meitiņai domē, domes iestādē labi. Pēc tam – kaut ūdensplūdi. Maksājiet nabagi, maksājiet!
Tiešām, šie domes nekrietneļi sāk zaudēt pašas pēdējās goda un veselā saprāta paliekas, un, pats galvenais, dažādos domes amatos iefiltrētie deģenerāti pataloģiski necieš par sevi gudrākus un kompetentākus cilvēkus. Šādā gadījumā šamie ērmi leks kaut no savām ūziņām laukā, bet mēģinās pierādīt savu pārākumu (līdz smieklīgumam nesekmīgi). Tas lieliski uzjautrina un relaksē.
Vēl aizmirsāt māsas meitu Laukmani.
ATnes man pabalstu SULC!
Ne e?