Jautā lasītājs: – Labdien, gribēju parunāt par jaunbūvi Spartaka ielā – to, kas līdzās bijušajai maizes ceptuvei. Žogs tur izlauzts, un bomži visu ziemu staigāja; tāpat bērni tur dzīvojas – ka nenotiek kāda nelaime! Tas pats ar vairākstāvu ēku Spartaka ielā, ko sāka celt padomju laikā un tā arī nepabeidza; mūrus iežogoja, taču žoga stabus metāllūžņiem iztirgoja, un nu bērni iet iekšā – lauž mūrus, bet vietējiem alkohola cienītājiem laba dzertuve. Gribētu zināt, kam pieder ēkas un vai īpašniekiem nav jāatbild par kārtību?
Atbild Tukuma novada domes Īpašumu nodaļas vadītājs Viesturs Bērzājs: ”Jaunbūves īpašnieks šobrīd atrodas ārzemēs un īpašums ir ieķīlāts bankai. Cik zinu, īpašnieks ārzemēs dzīvo jau vairākus gadus – aizdevās turp krīzes laikā. Bankas atbildība iestājas no brīža, kad notikusi izsole, taču šobrīd banka ir tikai hipotekārais kreditors, bet īpašnieks joprojām ir fiziskā persona, kas neatrodas valstī…
Par ēku Spartaka ielā 16B: iepriekšējā īpašniece tika vairākas reizes administratīvi sodīta par īpašuma nekopšanu un to, ka būve nav iežogota; bija arī tā, ka viņa teritoriju iežogoja, diemžēl zagļi pamazām žogu demontēja. Tas gan neatbrīvo īpašnieci no atbildības – viņa ir sodīta, taču, cik zinu, visi sodi ir apstrīdēti un tiesvedības process turpinās. Bet lieta tāda, ka šobrīd šis īpašums ir pārdots Krievijas pilsonei. Mēs – pašvaldība – esam atteikušies no pirmpirkuma tiesībām, jo pārdošanas summa bija neadekvāti liela, tāpēc nepirkām; taču, lai ārzemnieks iegūtu īpašumā zemi Latvijā, nepieciešama pašvaldības piekrišana un šo piekrišanu vēl neesam devuši, jo gribam no jaunā īpašnieka dabūt kādus termiņus, kad īpašums tiks ierobežots un attiecīgi bīstamās daļas nojauktas; piedevām, lai nav kā Zentenes variantā, kad pili nopērk, bet īpašnieks pēc tam nav sasniedzams, gribam arī zināt, kas būs pilnvarotā persona, ar kuru kontaktēties, ja īpašnieks nebūs Latvijā.”