Ienākuma nodoklis Tukuma novadā nepildās

Kā skaidroja novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, septembris ir pirmais krīzes laika mēnesis, kurā nav izpildījusies novada domes budžetā plānotā ienākuma nodokļa prognoze – katru mēnesi būtu jāiekasē ap Ls 650 000, taču septembrī ap Ls 80 000 nav saņemts.

Kā skaidroja novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, septembris ir pirmais krīzes laika mēnesis, kurā nav izpildījusies novada domes budžetā plānotā ienākuma nodokļa prognoze – katru mēnesi būtu jāiekasē ap Ls 650 000, taču septembrī ap Ls 80 000 nav saņemts.

J. Šulcs to skaidro ar algu samazinājumu, kurā lielāko kritumu rada darba algas samazinājums pedagogu. Vaicāts, vai tas nozīmē tūlītēju pašvaldības budžeta samazinājumu, J. Šulcs skaidroja, ka budžets vēl nav jāsamazina, taču, ja nodokļa ienākumi samazināsies vēl, tas būs jādara. Līdz šim pašvaldība un iestādes par visiem maksājumiem norēķinājās laikus, taču oktobrī naudas varētu arī pietrūkt.

Komentāri

  1. Savulaik neko nedarījām, kad konkrēti tika uzrādīts nodokļu nemaksātājs, jo bija izdevīgi iet pērties pa pusvelti!

  2. Un diez vai pildīsies, ja VID bremzēs uzņēmējdarbību vai pat liks atteikties no komercdarbības.
    Labs stāsts par IK(Individuālo Komersantu), kurš bezdarba krīzē spiests doties piespiedu trimdā, atrast darbu un barot valsts aparātu ar visu ierēdņu pūli, bet pretī saņem atteikumu cilvēkcienīgas dzīves formu uzturēšanai, elementāru sanitārhigiēnisko atribūtu iegādei, ko parasti prasa PVD un citas institūcijas. Tā sacīt, ko drīkst atļauties ķeizariņi uz nodokļu maksātāju rēķina(pirtis saiemā,pašvaldībās, burbuļvannas MK, uzvalciņus prezentāciju izdevumus,pieredzes apmaiņas, utt) nedrīkst atļauties pats nodokļu maksātājs – prasta sanmezgla elementus, kosmētisko remontu klientu uzņemšanai, darba apģērbu utt, jo ar to jāveic saimnieciskā darbība – jānopērk-jāsamaksā nodoklis- jāpārdod- kādam- atkal jānopērk un jāpierāda, "ka nav āzis"’. Kad pašiem prasa metodiskos norādījumus vai konkrētas norādes sarakstu – ņe bum bum, tikai MK NR.188, bet ko saka Nekustamā īpašuma nodokļa 2.(4), 11,5 pants un pārējie punkti?!
    Izrādās un birokrāts paliek pie sava- par paša īpašuma platību jāmaksā ne tikai visi komunālie maksājumi, bet īpašuma nodoklis īpašniekam un atkārtoti IK – tas nekas ka viens īpašums to pašu i pakāpes ģimenes locekļiem – galvenais nodokļi un dubultā un trejkārtā, jo kas latvietim liekas nenormāli, VID ierēdnis ņemas apgalvot, ka ģimenes locekļi no IK gūst labumu, kas apliekams ar nodokļiem! Kolosāli – uzber sāli un IK aizmuks brēkdams – pats izlemšot, kas labāk strādāt priekš muļķiem vai pats palikt par muļķi.
    Šitādus birokrātus baro, bet kož kā suņi rokās. Trakiem suņiem nepieciešama eitanāzija, bet ko darīt ar tādu birokrātu, kurš gatavs apspiest savus maizes devējus un necīnās ar kontrobandu, aplokšņu algām, nelegālo bezdarbu un patiesiem nodokļu nemaksātājiem?

  3. Cik Ružas kungs saņam no mūsu nodokļu maksātāju naudas īpašumus neuzskaitīšu tāpat atbilde zināma ,slepens un visi tie pārējie ar labvēlības statusu

  4. Pēc Dambrovska uzstāšanās par nodokļu paaugstinājumu, skaidrs, ka jācieš vienkāršai darba tautai un uzņēmējdrabību jāiesaldē vai jānoiet pagrīdē, it sevišķi tiem, kas strādā ārzemēs. Tādēļ nav jābrīnas par veselu ģimeņu pārcelšanos uz dzīvi ārzemēs, lai tikai sentimentāli pa reizītei atminētos par LATVIJU.

  5. domāju, ka Tukuma Dome līdz šim ar naudu ļoti pareizi apgājusies un pārmetumi ir nevietā. ak, nenovīdīgie tautieši….

  6. He, ruksis runā kā blondīne.
    Pēc visiem nodokļu paaugstinājumiem ne tikai igauņu lielveikala Selver uzņēmējs pamet Latviju, bet arī 2 Tukuma IK pēc VID bramanības sapratuši, ka labāk spļaut griestos nekā mocīties trimdā un ziedot 2 mēnešu darbu par velti birokrātiem, nodokļos atdodot 2000 Ls un pretī nesaņemot neko.
    Tad kāds ienākums sagaidāms, kad nebūs maksājumi pašvaldībai un pietrūks atbalsta ģimenēm un, protams, pašiem?

  7. Dodiet nodokļus – nedodiet maizi!
    Lai atminam PSRS 32/33. gadu Lielā bada politiku Ukrainā. Ar ko gan Latvija sliktāka?

  8. Es Sirdspuķīte gribētu atgādināt 60 gadus kad maizi uz taloniem deva tad bija taloni un nauda tagad nav naudas un nav talonu vienīgi uz brīvpusdienām var cerēt un tad vēl liela rinda jāstāv un visiem nepietiek, izlasi manu rakstu rītdienas Tukuma ziņotājā varbūt domas sakritīs.Selverim zeme uz kurzemes ielas palika kam tagad tā būs ,varbūt beidzot kādu ražotni sadomās uzcelt,lai tie nodokļi ienāk .

  9. Un tas tikai saakums,trakie meenesi veel prieksaa, driiz dome varees iet slauciit ielas,tas tikai priecee.

  10. Kukurūza un maizes taloni 60. gados bija agronomu kļūda. Toreiz trūka vārda brīvība, bet netrūka nauda un citas iespējas, bet tagad ir vārda brīvība, toties trūkst visu citu iespēju – no vārdiem paēdis nebūsi, vēl jo mazāk, ja jābaro budžeta liekēžu armija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *