Sestdien, 25. janvārī Durbes pils atkal aicināja viesus, draugus un atbalstītājus, lai rādītu atkal ko jaunu – vēl vienu atjaunotu telpu līdzās kungu salonam, dāmu buduāram, bibliotēkai un citām, kas iekārtotas atbilstoši 19. gadsimta beigām un 20. gadsimta sākumam – bērnistabu.
Tā ierīkota telpā, kas atrodas mājas galā, un iekārtota līdzīgi tai, kādā, iespējams, kādreiz rotaļājušies Durbes īpašnieku fon der Reku ģimenes bērni. Lai arī telpa vairāk līdzinās atturīgam kabinetam nevis rotaļīgai telpai bērnam, kā skaidroja bērnistabas veidotāja mākslas zinātniece Ina Līne – arī tā ir noteikta laikmeta iezīme – tikai 20. gadsimta sākumā radusies ideja bērnistabas apmēbelēt ar bērniem domātām mēbelēm, līdz tam tās iekārtoja tāpat kā telpas pieaugušajiem.
I. Līne arī atzina, ka rotaļļietas, kas būtu saglabājušās no tik sena laika, ir liels retums, jo tās gluži vienkārši nospēlējās un netiek saglabātas: „Tomēr šī telpa ar tādām var lepoties – tie ir 600 alvas zaldātiņi dažādos formas tērpos un dažādi aprīkoti, 20. gadsimta sākuma galda teniss, 1870. gadā izgatavoti spēļu klucīši, kas visi kopā veido zīmējumu, kā arī īpašie no smilts, kaļķa un lineļļas gatavotie klucīši, kas patentēti 1880. gadā. Tie atkārto mūra arhitektūrai raksturīgus materiālus – kaļķakmeni, ķieģeli un šīferi. Tie ir īsti materiāli, un, kā rakstīts rakstos, ar tiem savu kreativitāti attīstījis Alberts Einšteins, slavenais arhitekts Valters Gropiuss, pat Windows programmu radītāji rotaļājušies ar šādiem klucīšiem…”
Durbes bērnistaba ir šobrīd vienīgā šādi iekārtotā muižas bērnistaba Latvijā, taču arī tai vēl vajadzīgi papildinājumi – lelles, lāči, arī leļļu māja, kāda 19. un 20 gadsimta mijā bijusi katrā labā bērnistabā.
Lai prieks par šo notikumu būtu ne vien pieaugušajiem, bet arī bērniem un otrādi, nelielā koncertā uzstājās deju grupas „Demo” dejotāji.