Rakstījām par to, ka iedzīvotāji izteikuši neapmierinātību ar atpūtas kompleksā «Green place» Lielajā ielā 44 notiekošajiem skaļajiem pasākumiem. Rakstījām arī, ka jautājums domē ticis izskatīts – kluba īpašniekam uzdots izveidot piebūvi, lai jaunieši netrokšņotu uz ielas; noregulēt aparatūru klusāk; izmantot vienreizējās virzības biļetes, lai pasākumu dalībnieki neklaiņotu apkārt. Lai arī iepriekš uzdotais īstenots, būvvalde uzcelto piebūvi atzinusi pa nelikumīgu, tādēļ klubam darbība jāpārtrauc.
Tomēr kluba saimnieks, SIA «MA.TS» valdes priekšsēdētājs Māris Akmens iebilst – to, ko dome likusi, viņš izdarījis. Turklāt viņš vēlas sadarboties, nevis darīt nelikumīgas lietas. Ja arī kaut kas nav ticis izdarīts, tas bijis nezināšanas, ne ļaunprātības pēc.
Domes liktais izdarīts
M. Akmens norādīja, ka ticis izdarīts viss, par ko domē iepriekš runājuši un vienojušies – piebūve uzcelta, mūzika nogriezta uz pusi klusāk, telpa izolēta, vienas virzības biļetes tiek tirgotas.
– Vai iepriekš, domē runājot par šīm prasībām, tika norādīts, ka jāizstrādā piebūves projekts un ka tas jāsaskaņo?
– Patiesībā es to nezināju, ka jāsaskaņo, bet labi saprotu, ka bija grēks nezināt. Lai arī piebūve vairāk ir tāds dekoratīvs žogs, ja mums liks to nojaukt, nojauksim. Vienīgi tad jaunieši smēķēs zālē. Piebūvi izveidojām, lai viņi nestaigātu iekšā ārā, lai nevirinātu durvis, jo tad vairāk uz ielas dzirdama mūzika. Jāpiebilst, ka visas pārējās atļaujas esam saņēmuši.
– Cilvēkiem bija arī iebildums pret jauniešiem, kas pasākumu laikā klaiņo apkārt, trokšņo, rada nekārtības.
– Ar vienreizējās virzības biļetēm esam centušies šo cilvēku skaitu samazināt. Tātad apmeklētājs nopērk biļeti un iet iekšā; ja viņš vēlas iziet pavisam ārā un pēc tam atkal nākt atpakaļ – jāpērk jauna biļete. Sākumā bija daudz cilvēku, kas tusēja ārā, bet tagad tādu paliek arvien mazāk, jo mazāk staigā ārā.
Mēs arī sadarbojamies ar policiju un lūdzam palīdzēt aizturēt nepilngadīgos. Vienā gadījumā aizturējām personu, kas tirgoja narkotikas, un uzrakstījām policijai iesniegumu.
– Tātad nepilngadīgie pasākumos ir?
– Par visiem 100% garantēt, ka nebūs neviena nepilngadīgā, es nevaru. Vienā pasākumā noķēra četrus nepilngadīgos, es uzņēmos par to atbildību. Izrādījās, pīpētavā viens sāns bija atlauzts. Mums ir apsardze, kas rūpējas par kārtību gan iekšā, gan ārā. Protams, gadās kautiņi, – šai laikā divi bijuši, bet arī tur katram klāt neizstāvēsi.
Taču mēs rīkojam pasākumus arī nepilngadīgajiem no 12 gadu vecuma. Pagājušajā piektdienā pirmo reizi bija tāds pasākums, daudz apmeklētāju nebija, bet rīkosim vēl. Pasākumi viņiem notiek līdz 23.00, pēc tam jāiet mājās. Ja kāds vēlas palikt ilgāk, prasām dokumentus.
– Vai klubā tiek tirgots alkohols? Ko darāt ar iereibušajiem?
– Alkohols tiek tirgots, taču, ja kāds ir pār mēru iereibis, viņš ielaists netiek. Protams, katram neliekam iepūst trubiņā, tas nemaz nav iespējams, bet, ja ārējais izskats norāda, ka cilvēkam ir promiles, viņu iekšā nelaižam. Cenšamies nodrošināt kārtību, un nav tiesa, ka mēs neko nedarām.
Patiesībā pilsētā nenotiek jauniešiem domāti pasākumi, mēs mēģinām kaut ko darīt. Un jaunieši pie mums nāk. Savukārt mēs domājam, kā padarīt pasākumus interesantus, piemēram, vienā pasākumā bija dīdžejs no Itālijas. Ceram, ka pilsēta mūsu darbību atbalstīs un ka arī policija nāks talkā, lai nodrošinātu kārtību.
Bērni līdz 15 gadu vecumam uz ielas pēc 23.00 var atrasties tikai ar vecākiem, pretējā gadījumā nerdīkst vispār atrasties vieni paši. Kā šajā klubiņā var rganizēt pasākumus, kuri notiek līdz 23.00, bērniem no 12 gadu vecuma. Negribu ticēt, ka bērnus uzreiz pie durvī sagaida vecāki. Bet kluba administrācija saka, ka, ja viņi neuzrāda dokumentus, tad "jāiet mājās". Tad jau gan tiek pārkapa likums par nepilngadīgo atrašanos uz ileas pēc 23.00.