Cīņa ar lietus ūdeni – kā cīņa ar vējdzirnavām

Vakar uzklausījām mājas Brīvības laukumā 15 saimniekus Alberingu ģimeni, kuru cīņa ar lietavu ūdeņiem, pēc viņu stāstītā, nu šķiet tikpat bezcerīga kā cīņa ar vējdzirnavām.

Vakar uzklausījām mājas Brīvības laukumā 15 saimniekus Alberingu ģimeni, kuru cīņa ar lietavu ūdeņiem, pēc viņu stāstītā, nu šķiet tikpat bezcerīga kā cīņa ar vējdzirnavām.

"Jau gadiem ilgi pēc lieliem lietiem visi ūdeņi no Katrīnas laukuma, Brīvības laukuma un Pils ielas saskrien pie mūsu mājas, kur ir pati zemākā vieta, un ieplūst pirmā stāva gaitenī. Arī katra garāmbraucošā automašīna aizdzen ūdeni tuvāk mājai… Lai kādi arī ielu remonti nebūtu notikuši, nekādu uzlabojumu nav. Patiesībā ar katru bedrīšu remontu vai asfaltēšanu māja paliek arvien zemāk, bet pats laukuma vidus aug augumā.
Šogad, kad mājas priekšā sāka ierīkot lietus ūdens uztvērējus, lūdzām ielikt vēl kādu uztvērējaku tuvāk ieejas durvīm, lai ūdens ātrāk aiztecētu, taču mūsu lūgumu neviens neņēma vērā – viss esot izdarīts pēc normatīviem un nu neviena lietus gāze vairs neskādēšot. Lūdzām arī atļauju paaugstināt apmalīti, kura jau vietām nodrupusi, turklāt ir zemāka par normatīvu (tas, kā mums teica, ir 15 cm) – vietām tā ir sešus līdz septiņus centimetrus, vietām 12 centimetrus augsta. Taču arī to neļāva – varot apskādēt automašīnas," stāsta saimnieki.
To, ka no nesenajiem darbiem mājas priekšā bijis maz jēgas, pēc viņu stāstītā, apliecinot fakts, ka, tāpat kā iepriekš, joprojām visi ūdeņi nevis satek uztvērējos, bet gan iekšā mājā. Šai reizē ūdens bijis līdz potītēm – visu nakti vākuši un tīrījuši, lai netiktu appludinātas veikala telpas. Ko šādā situācijā darīt? Domē jau iepriekš teikts, ka stihijās maz ko varot līdzēt, bet – vai tiešām katras lietavas ir stihija?
Tukuma novada domes komunālās nodaļas vadītājs Guntis Leksis stāstīja, ka pavisam nesen šai vietā darbi notikuši un papildus ielikts viens lietus ūdens uztvērējs jeb gulija. To, kāda ir reālā situācija, vislabāk varot izvērtēt tikai pašā lietus laikā, jo tagad, kad viss ūdens aiztecējis, būšot grūti pateikt, kurā vietā tas visvairāk krājas. Tomēr viņš solīja šo vietu apsekot.
G. Leksis arī apstiprināja, ka apmalīti paaugstināt tiešām nedrīkstot, jo ir daudz zemu automašīnu, kuras var sabojāt.
Tomēr esot iespēja novērtēt, vai pati ietve nav iesēdusies. Pēc normatīviem ietvi veido ar slīpumu uz ielu, lai viss ūdens aiztek, taču varot gadīties, ka šāda slīpuma konkrētajā vietā nav un ūdens tek uz otru pusi, tātad uz māju.
***
Arī mēs – žurnālisti – notikumu attīstībai sekosim, ar vai bez lietus, ņemot vērā, ka ielu rekonstrukcijā tiešām ieguldīti ievērojami līdzekļi.

Komentāri

  1. Vieni un tie paši pie siles tāpat kā Rīgā ūdens neiet prom ,jo izrādās kanalizācijas caurules visus šos gadus piemirsies tīrīt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *