Agita Puķōīte

Baltijas un tās cilvēku likteņi izstādē Durbes pilī

Līdz Muzeju naktij Durbes pilī apskatāma ceļojošā izstāde «Baltija un vācieši», kas stāsta par Baltijas valstu likteņiem Eiropas kontekstā. Šis vēstures stāsts izklāstīts 32 lielās planšetēs un ilustrēts ar 300 fotogrāfijām, un sākas ar laiku pirms kristietības.

Līdz Muzeju naktij Durbes pilī apskatāma ceļojošā izstāde «Baltija un vācieši», kas stāsta par Baltijas valstu likteņiem Eiropas kontekstā. Šis vēstures stāsts izklāstīts 32 lielās planšetēs un ilustrēts ar 300 fotogrāfijām, un sākas ar laiku pirms kristietības, kad Baltijas reģionu vēl uzskata par pagānisku, un turpinājās ar Baltiju Vācu ordeņa laiku, Polijas, Zviedrijas un Krievijas impērijas pakļautībā. Planšetēs atspoguļotas revolūcijas, kari un to sekas, īpaši 1939. gada Hitlera-Staļina pakts un vācbaltu likteņi, kā arī padomju laiks, neatkarība, Baltijas valstu atgriešanās Eiropā.

2. aprīlī Durbes pilī šo izstādi atklāja Vācbaltu biedrības Vācijā pārstāvis Volfgangs Maurahs (Wolfgang Maurach) no Magdeburgas. Viņš atzina, ka Tukumā izstāde tiek parādīta pirmoreiz, bet no 2015. gada septembra tā pabijusi Jelgavā, Kandavā, Liepājā, Aizputē. Savukārt ar stāstu par to, ka vien retais, iespējams, var lepoties ar latviešu saknēm, pasākuma dalībniekus uzrunāja Tukuma muzeja speciāliste Inta Dišlere.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *