No 14.augusta pirmo reizi Tukumā, Mākslas galerijā “Durvis”, skatāma gleznotājas Lindas Strujevicas un tekstilmākslinieces Ingas Šleseres Gražules darbu izstāde “Linda Pintando”, kas tulkojumā nozīmē “Skaista glezna”. Linda savos darbos eksperimentē ar akrila krāsu izvirdumiem uz audekla, savukārt Inga piedalās ar īpašiem melnbaltiem ainavu tekstildarbiem, kas darināti šūšanas tehnikā uz samta auduma. Informācija: 28391437, galerijadurvis@tukumamuzejs.lv.
Tukuma pilsētas vēstures muzejā “Pils tornis” (Brīvības laukumā 19a, Tukumā) skatāma izstāde “Tukku Magi. Paralēlas līnijas krustojas!”. Tā veidota kā vizuāli izzinoša instalācija par Tukumu pasaulē un pasauli Tukumā, par izcilām personībām, par viņu spēku un uzdrīkstēšanos, par pagātnes kultūras mantojumu un nākotnes kultūras skatījumu. Izstāde tapusi Tukuma muzeja sadarbībā ar biedrību “Pasaules kultūru telpa Tukumā”, personīgi ar māksliniekiem Jāni Jākobsonu un Zoju Frolovu, un mākslas zinātnieci Irēnu Bužinsku. Informācija: 25622131, pilstornis@tukumamuzejs.lv
Tukuma muzejs sadarbībā ar Tiekamies Tukumā, Tukuma pilsētas Kultūras namu un Tukuma Informācijas centru ir sagādājis trīs lielizmēra foto rāmjus brīvā dabā, caur kurām paveras īpaša dabas ainava Mālkalnā un skats uz Durbes pili, rosinot ieraudzīt jau zināmās ainavas no citas perspektīvas un nofotografēties uz pils vai Tukuma pilsētas fona. Viens no fotogrāfiju mērķiem pilsētvidē ir popularizēt Tukuma muzeja krājumu un izcelt vēsturiski nozīmīgas personības un to saistību ar Tukumu. Durbes pils pagalmā izvietots foto rāmis ar fotogrāfijas fragmentu, kurā redzams Latvijas Valsts prezidents Gustavs Zemgals un dzejnieks Rainis pirmajos Tukuma apriņķa Dziesmu svētkos Durbes parka estrādē 1928. gada 10. jūnijs. Otrs foto rāmis atrodas Durbes pils pakājē, kurā redzams fragments no Jūliusa Dēringa (1818–1898) gleznas “Matiass fon der Reke un viņa mazdēls Karls”, kas tapusi 1865. gadā un rotāja Durbes pils lielās zāles sienu līdz Latvijas agrārajai reformai (1920). Trešais foto rāmis izvietots Mālkalnā, tajā attēlots tautas dzejnieks Imants Ziedonis savā autorvakarā Tukumā 1983. gada 24. aprīlis. Foto rāmji brīvā dabā būs pieejami līdz rudenim.
Durbes pilī (M.Parka ielā 7, Tukumā) skatāmas divas nozīmīgas izstādes. Izstāde “ARTEFACTUM”, kas veltīta Tukuma muzeja 85 gadu jubilejai. Izstādē sniegts ieskats muzeja kolekciju daudzveidībā, izceļot trīs nozīmīgākās mākslas kolekcijas: tēlotājas, lietišķi dekoratīvās un tautas mākslas, ko saista nacionālais kolorīts. Izstādē skatāmi: daudzveidīgi keramikas priekšmeti, digitālā veidā 191 mākslas darbs no Tukuma mākslas muzeja vērtīgās kolekcijas, arheoloģiskie priekšmeti un jaunā Tukuma novada tautastērpi, kurus darinājušas Tautas Lietišķās mākslas studijas “Durbe” audējas. Izstāde “Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā” piedāvā ieskatu Kuzņecova fabrikās Krievijā un Latvijā ražotā porcelāna un fajansa, māla priekšmetiem, kas tapuši no 19. gadsimta otrās puses līdz pat Otrajam Pasaules karam. Izstādes pamatu veido mākslas mecenātu Jāņa un Dinas Zuzānu kolekcijas, kā arī Tukuma muzeja, Porcelāna muzeja un Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja krājumu priekšmeti. Informācija: 26305946, durbespils@tukumamuzejs.lv.
Foto rāmji ir absolūta bezgaumība! Un Tukuma mākslinieki klusē?..