Kāpēc vajag naudu un kur to liks?
Uzņēmuma vadītājs Sergejs Kirilovs skaidroja, ka tirgus «TILDEi» nodots 2020. gadā, bet – bez papildu līdzfinansējuma, tāpēc arī iepriekš nekādi lielie darbi nav izdarīti. Bet nu, lai tirgus teritoriju sakārtotu, ir jāizdara vairāki lielāki darbi – ir jāsamaksā par elektrības sakārtošanu, savu laiku nokalpojušo kiosku demontāžas darbiem, videonovērošanu paviljonos un āra teritorijā, kā arī jaunu tirdzniecības galdu izgatavošanu – tos plānots izgatavot divu mēnešu laikā. Pašam uzņēmumam nav tādas naudas, arī tirgum ne, jo elektrības cenu pieauguma dēļ tas nonācis mīnusos, tāpēc finansējums tiek prasīts tirgus īpašniekam – pašvaldībai.”
Deputāte Gunda Cīrule atzina, ka jau pirms nedēļas, kad šis jautājums skatīts Vides un komunālo jautājumu komitejā, prasīts kāds redzējums tam, kas tirgū tiek plānots. ”Bet tā prezentācija, kas darba materiāliem pievienota pirms domes sēdes, nav gatavota uz šo sēdi, tāpēc deputātiem ir jāzina, kāds ir šodienas redzējums, ja reiz prasāt no pašvaldības 27 000 eiro? Cik prasīsiet pēc nedēļas, pēc mēneša, pēc pusgada? Ja jūs norādāt, ka vajadzīgi 1500 eiro videonovērošanai, tad gribu teikt, ka tie ir ikdienas darbi, kas būtu jāspēj finansēt par savu naudu,” tā G. Cīrule.
- Kirilovs skaidroja, ka 2020. gadā izstrādātā tirgus ekonomiskā analīze un biznesa plāns jau toreiz paredzēja, ka tirgus nebūs pelnošs un ka būs nepieciešams līdzfinansējums no domes: “Dokumentos bija minēti 50 000 līdz 100 000 eiro gadā. Cik zinu, arī pagājušajā gadā tika iesniegts finansējuma pieteikums par 70 000 eiro, bet tas netika atbalstīts. Tāpēc tagad lūdzam palīdzību, jo pašiem mums nav tādas naudas, lai varētu veikt šādus ieguldījumus. Ja dome pateiks “nē”, tad būs jāpaaugstina nomniekiem cenas un jāmēģina tādā veidā nosegt izmaksas.”
Arī domes juriste Ilze Blanka skaidroja, ka, izstrādājot biznesa plānu, šie 50 000 – 100 000 eiro, kas tajā minēti, bijusi minimālā tirgus uzturēšanas nauda gadā, lai vispār tirgus varētu darboties.
Deputāts Mārtiņš Limanskis vēl interesējās, kāds ir uzņēmuma plāns tirgus sakārtošanai, piemēram, kādi darbi bijuši iekļauti tajos 70 000 eiro, kas bija prasīti šī gada budžetā, bet netika piešķirti. S. Kirilovs skaidroja, ka pieprasījumā bijuši iekļauti paviljonā nepieciešamie ieguldījumi, arī laukuma bruģēšana, taču ar šiem darbiem tomēr izlemts nogaidīt, jo vispirms ir jāsakārto apakšzemes komunikācijas. Vēl šajā summā bija paredzēta jau minēto jauno galdu izgatavošana.
Pašvaldības izpilddirektors Ivars Liepiņš rezumējot atzina, ka nav pareizs uzstādījums, ka «TILDei» jāfinansē tirgus no citiem darbības virzieniem. Ja reiz pašvaldība pieprasa ieguldījumus, tai arī finansējums jāpiešķir. “Par galdiem bija iepirkums, un visi dokumenti ir pievienoti, tāpat kā par elektrību,” uzskata izpilddirektors.
Vairāk lasāmms piektdienas, 2. septembra laikrakstā ŠEIT=========>>>>>>>>
Šim deputātu sasaukumam viens sauklis: neatbalstīt, neattīstīt Tukumu. Naudas nav, nekam nedosim. Slīgstam arvien dziļāk bedrē.
Tas tapèc, ka iepriekšèjie deputàti sataisija auzas un paràdus
Tieši tā un neviens nenesīs atbildību…
Varbūt vajag Tildes darbinieku algas pārskatīt??? Par ko viņi saņem tūkstošus!!!
Mājas lapā ir parādīti atalgojumi. Kur Jūs redzat TŪKSTOŠUS? Man neizdevās ieraudzīt…
Nu ‘re iepriekšējie uzcepa šo māksligo SIA veidojumu un ko nu darit ar totāli nepelnośu uzņēmumu jātēre mūsu finances kaut viņu vareja sadalit jau esošajiem uzńēmumiem un viss kārtībā!!paliktu nauda ķešiņā
Kas tiks būts Smilšu ielas kreisajā pusē jo tur daudz tehnikas tikai tās izraktās bedres aizbērtas ar akmeņiem ,jautājums kad tiks noklāts ar asfalta segumu,cik ilgi to mašīnu vajadzēs bojāt,tiem elektriķiem izraktajām.