Tukuma novada vadība kopā ar Izglītības pārvaldes darbiniekiem sprieda par to, kā organizēt skolu darbu no 1. septembra.
Kā atzina domes priekšsēdētājs Juris Šulcs, – šogad nevienu skolu neslēgs: "Problēma tikai tā, ka Izglītības un zinātnes ministrija reģionāli nav vērtējusi situāciju izglītībā un tagad atbildību prasa no pašvaldībām, kas gluži loģiski skolas slēgt nevēlas. Lai arī IZM saka, ka nauda seko skolēnam, ja pašvaldība skolu slēdz, tā nekādu naudu par bērnu no valsts nesaņem. Tad kāda jēga slēgt skolu?! Ja rēķinātos ar to naudu, ko ministrija šobrīd piešķīrusi, mums būtu jāslēdz četras piecas skolas, bet tam nav loģikas. Piemēram, Jaunsātu pagastā skola un bērnudārzs ir zem viena jumta, šajās iestādēs mācās pašu pagasta bērni, ir viens direktors, – tad kāpēc likvidēt to, kas labi sakārtots?! Mēs uzskatām, ja valsts naudu paredz bērnam, šai summai jānāk uz novadu, lai mēs ar to varam rīkoties."
J. Šulcs norādīja, ka tiks saglabāta arī Sporta skola, Mākslas un Mūzikas skola: "Kas attiecas uz sportu, situācija ir izanalizēta; samazināsim likmes uz tā rēķina, bez kā varam iztikt, taču neķersimies klāt rajonam nozīmīgiem sporta veidiem – futbolam, vieglatlētikai, basketbolam, hokejam utt. Līdz šim valsts mums piešķīra 21 likmi, bet tagad sola 6,9. Mēs esam izlēmuši otrtik finansēt no pašvaldības budžeta, tātad iznāk 14 likmes, un ar tām krīze būs jāpārvar. Uzstādījumi sporta skolas direktoram ir pateikti, mūsu viedokļi par to, kā to izdarīt, sakrīt. Būtiski Sporta skolas darbs netiks traucēts."
Novada domes priekšsēdētāja vietnieks Ē. Lukmans informēja, ka par finansējumu Mākslas un Mūzikas skolām sazinājies ar Kultūras ministriju (KM). Aptuvenā summa ir zināma, bet oficiāli nav apstiprināta. Tuvākajā laikā būs zināms, ko var nosegt ar KM dotāciju un kas jāmaksā pašiem. Kā teica J. Šulcs, pašvaldībai šogad būs vajadzīgi vēl Ls 250 000, lai finansētu šīs skolas un piecgadīgo/sešgadīgo apmācību, tātad – tieši par šādu summu budžetu vajadzēs samazināt.