Vēsturiskas prasmes, vēsturiski tērpi
Tā Šlokenbekas muižā 29. oktobrī no 18.00 iedegsies lāpas un kopā ar vēsturnieku Māri Ribicki būs iespēja iemācīties uzcelt telti, rakstīt ar seniem rakstāmrīkiem, bet 22.00 būs – ekskursija pa muižas apkārtni. Bet vēl pirms tam – 21.00 – baisus un leģendārus stāstus rādīs un stāstīs teātra studija «Kāre». Tajā pašā laikā Jaunpils pilī tāpat varēs gatavot lāpas, izstaigāt parku un paviesoties muzejā. Pagalmā vārīsies silta zupa. Bet pēc pulksten 21.00 – balle kopā ar grupu «Ginger band». Pasākumi dažāda vecuma un interešu apmeklētājiem būs arī Jaunmoku pilī –18.00 uz koncertu «Tālie krasti» aicinās Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms un pianists Matīss Žilinskis. Būs arī ekskursija sveču gaismā, ēnu teātris un izlaušanās spēle (biļetes – Jaunmoku pils kasē vai «Biļešu paradīzē»). Visbeidzot Durbes pils Leģendu naktī muzejā viss būs par un ap laiku. Skanēs Alises Rancānes skaņu instalācijas, būs tēja un 21.00 – «Vakara pasaciņa». Apmeklētāji aicināti ierasties 19. gadsimta tērpos, taču pasākumā var piedalītie arī bez tiem.
Kino un izrādes
Nedēļas nogalē daudzviet novadā būs iespēja skatīties arī kino. Īpašs seanss jau šovakar – 28. oktobrī 18.00 Tukumā, Talsu ielā 4, kur tiks izrādīta novadnieces Signes Baumanes animācijas filma «Mans laulību projekts». Pēc seansa – saruna ar pašu režisori. Kandavas kultūras namā 19.00 būs skatāma kino filma «Suflieris», Zemītē 19.00 – «Mamma vēl smaida», bet Tumē 19.00 – humora šovs «Atļausiet jūs pakutināt?». Vānē arī izrāde – 28. oktobrī 20.00 uzstāsies Šķēdes Dailas teātri ar izrādi «Sievasmātes bizness». Dienu vēlāk, 29. oktobrī 16.00 Cēres pagastā – tradicionālais Teātra ražas pasākums, kur būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem veikumiem pašmāju amatierteātru repertuārā. Bet atgriežoties atkal Tukumā – 29. oktobrī 19.00 Tukuma kultūras namā būs Operetes teātra teatralizētā GALĀ programma «Musique d’amour», bet Džūkstes pagastā – divi vienā – 29. oktobrī 20.00 notiks improvizācijas teātra izrāde, bet 22.00 – balle.
Neizpaliks arī dejas un pārģērbšanās
Bet vēl jau tās ballītes un Helovīna masku būšana. Matkulē jau 28. oktobrī 22.00 būs masku balle, ko spēlēs «Lustīgais blūmīzers». Savukārt Valdeķos rudens balle – 29. oktobrī 21.00 kopā ar grupu «Zelta kniede». Zentenē uz ķirbju grebšanu un spocīgām pastaigām pils parkā gaidīs 29. oktobrī 16.00. Kandavā 29. oktobrī 19.00 norisināsies gadskārtējais Helovīna skrējiens (pulcēšanās Kandavas un pagastu apvienības sāvlaukumā). Bet Zemītē un Zantē jauniešu Helovīna izdarībām tiek gaidīti 31. oktobra vakarā, attiecīgi – 18.00 un 19.00 pagasta kultūras namos. Savukārt Vānē 31. oktobrī no 15.00 sporta stadionā iespējams piedalīties Helovīna foto sesijā. Apmaiņā pret foto iespējams ziedot noderīgas lietas bērnudārzam.
Kādam pietrūkst šausmas?
Īstas šausmas notiek Ukrainā. Šīs šausmas uz līdzenas vietas noorganizēja Krievija.
Helovīns nav latviešu svētki!!!
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 🙂
Atkal nīgrais vecis klāt, nekas viņam nepatīk. Kur problēma, nepatīk Helovīns, ir citi pasākumi baudi tos, brauc uz Jaunmoku pili vai ej uz KN, kur skaisto operešu melodiju koncerts. Helovīna svinētāji jums neliedz svinēt latvisko Teņa dienu kūtī kopā ar cūkām un mieloties no cūku siles.
Lai jums Teņa diena, bet mēs pārējie no 21.gs. svinēsim Helovīnus un Valentīndienu, dzersim kolu, ēdīsim čipšus un burgerus!
Starp citu, kāpēc niks nav latvisks, vārds skola nav latviešu vārds, bet tikai latviskots.
Kāda Teņa diena? Tu latviešus uzskati par cūkām? Ideja par visādiem aizbildņiem un svētajiem nāk no kristīgās pasaules, proti, kristīgās popkultūras un visādiem kristietības atvasinājumiem. Helovīns nav latviešu svētki. Kāpēc Tu negodā Sentēvu Dievus? Kāpēc Tu negodā Latvju Dievus? Vai Tev kristietības pirmie trīs baušļi traucē???
Ar cieņu, Skolnieciņš
©Skolnieciņš 1999-bezgalība 😉
Man ir skumji atzīt, ka mūsdienu latvieši tic kristīgajām sektām vairāk nekā Sentēvu Dieviem. Helovīns nav latviešu svētki! Tās ir globālās popkultūras samazgas! Savukārt, šī seklā, bezdievīgā popkultūra ir kristiešu roku darbs. Skolnieciņš® ™Skolnieciņš
P.S. Es neticu senebreju mitoloģijai un ebreju monoteismam. Es neticu kristiešu Dievam Jahvem/Jehovam un viņa “svētajiem”. Man labāk patīk senie Dievi un senās Dievietes.
Kristietība radīja Helovīnu. Helovīnu jeb Visu svēto dienu radīja kristieši, lai angliski runājošajā kultūrtelpā apklusinātu neopagānus, kuri šajā laikā svin seno ķeltu pagāniskos Rudens saulgriežu svētkus. Kristieši ienīst druīdus un Ķeltu Dievu panteonu. Līdzīga situācija ir ar Ziemassvētkiem, kurus monopolizēja rabīns Jēzus Kristus. Pirmie kristieši svinēja savas sektas līdera – rabīna Jēzus Kristus – dzimšanas dienu kaut kad pavasarī, marta mēnesī. Taču tagadējo Ziemassvētku laikā – decembra nogalē – senie romieši svinēja svētkus par godu Saules Dievam Hēlijam. No šī visa var secināt, ka kristieši pielika savu sūdaino roku mūsdienu popkultūras radīšanā. Tāpēc mums nav jābrīnās, kāpēc mūsdienu popkultūras ievazātie svētki ir tik sekli un kāpēc tiem trūkst garīguma. Vienkārši kristiešiem, dzēšot sabiedrības kolektīvo apziņu par senajiem Dieviem un senajām Dievietēm, nācās izdzēst seno svētku pamatjēgu un aizvietot to ar visādiem bulšitiem (muļķībām). Skolnieciņš® ™Skolnieciņš