Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka Tukuma novada Slampes pagastā atrastām trim beigtām meža cūkām saņemto laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu. Līdz šim Slampes pagastam tuvākie ĀCM apstiprinātie gadījumi meža cūkām bija Baldones novadā – apmēram 80 km attālumā.
Kā pastāstīja PVD Rietumpierīgas pārvaldes vadītāja Sarmīte Eisaka, otrdien, 2. augustā, dažu stundu laikā Ministru Kabinets izdos rīkojumu par karantīnas zonas noteikšanu, savukārt 18.00 Tukuma novada domē būs tikšanās ar Tukuma novada un Engures novada pašvaldības pārstāvjiem.
Komentējot situāciju, S. Eisaka atzina, ka viena mežacūka piektdienas, 29. jūlija, vakarā atrasta Slampes pagastā kādā rapšu laukā: “Mēs paņēmām analīzes un nosūtījām tās pārbaudei, savukārt sestdienas, 30. jūlija, vakarā PVD zvanīja mednieki un informēja par divu mežacūku atliekām – arī šīm mežacūkām tika noņemtas analīzes un nosūtītas pārbaudei.” Vaicāta, vai vietās, kur cūkas tika atrastas, tuvumā ir saimniecības, kurās tur mājas cūkas un kas tām jāievēro, S. Eisaka atzina, ka blakus nav šādu saimniecību, taču neatkarīgi no tā visām saimniecībām jāievēro biodrošības pasākumi.”
PVD aicina medniekus pievērst pastiprinātu uzmanību notikumiem mežā un stingri ievērot medību higiēnu – ja tiek nomedīta vai atrasta meža cūka ĀCM karantīnas teritorijā, medniekam vai meža cūkas atradējam obligāti jāsazinās ar PVD teritoriālo pārvaldi, kur tas konstatēts, vai veterinārārstu, kurš ņem laboratoriskos paraugus izmeklēšanai. PVD arī atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu savus dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā.
Komentāri
Atbildēt
Līdzīgi raksti
-
Kandavā tiks atvērta jauna ģimenes ārsta prakse
-
SIA «Skonto Plan.ltd» iesniedz maksātnespējas pieteikumu
-
Bērni dāvina koncertu un sūta Ziemassvētku sveicienus senioriem/FOTO/
-
Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā tapis vertikālais dārzs
-
Tukuma Audēju darbnīcā būs skatāma Intas Konrades jubilejas izstāde «Tā es pati»
Nekāds brīnums!! Ja Tukuma apkārtnē dzīvo bezatbildīgi, absolūtā patvaļā izlaidušies mednieki, kas BARO, BARO UN BARO šīs meža cūkas, tad nav ko brīnīties, ka ir mēris!!!!!!
Stulbie cilvēki!!!!!!!!!!!!!!!
labāk lai baro nekā viņas klīst apkārt kā Rīgā.
Tā notiek, kad mednieki katru nedēļu pēc medībām pie šnabīša grib cūku akniņas, bet mājās aiznest gaļu. Cūkas savairojušās tā, ka visas ganības, zālāji pa ziemu sarakti kā arumi. Daba šoreiz izdara to, ko mednieki gadiem nav darījuši – ļāvuši savairoties desmitiem reižu vairāk kā tas normāli dabā būtu jābūt.
Tu atvedi mēri?
nē, maišeli ar graudiem
Kvieši?
ej un apošņā
Tavu smaku jūtu jau te! 🙂 nekur nav jāiet…
nu tad mūc prom, ko nagi nes! varbūt izbēgsi no pannas
Ja jau neko nesaproti par medībām tad neļurini.Medības nav savienojamas ar alkaholu.
kāpēc tad šie abi tā savienojas>
Tas liecina par pārbaudes trūkumu Zemgales virsmežniecības uzskaites vienībā Nr.6906!!!!!!!!!!!!!
pats trakākais, ka šie mednieki, kuriem tie iecirkņi te saveidoti, jūtas kā tādi pašpasludāntie muižkungi. “Labticīgajam” Valsts meža dienestam sniedz fiktīvus datus par meža cūkām savos iecirkņos. Zinām, ka mežacūkas Tukuma apkārtnē ir ka biezs
NAV INFORMĀCIJAS KURAS PAKĀPES KARANTĪNAS ZONA IR NOTEIKTA TUKUMA NOVADĀ UN KUROS PAGASTOS KONKRĒTI!
Šeit ir pareizi teikts.Visas valsts iestādes darbinieki strādā dēļ algas,nevis cilvēku labā.
Vārna vārnai acī neknābs.. visi volfi, važas, kalnozoli, dreimaņi,ķieģeļi, dudes, laivenieki, šneideri un pārējie no tās uzzīmētās komisijas ir liekami vienā grozā:)
kurš valstī vispār kontrolē šos medniekus un ko viņi dara?! Neviens pats santīms no Medību saimniecības attīstības fonda neieripo valsts kasē!!!!!!!!! Un naudiņa tur ir, oi, oi, oi kāda!
šie jau arī ķēmojas pa laukiem un pļavām medniekus tēlodami:)
meža bobs noēdīs mežacūkas
ir jānodarbojas ar dažādām nodarbēm ..akniņas, šņabītis .. arī indīgās ogiņas nevar ignorēt
mūsu pusē medības ir nekontrolēts bizness
Jums jau nav vienots kolektīvs saslēgti līgumi kas ………………..un vietējiem medniekiem nav lielas teikšana par medībām?
nu tad vietējiem medniekiem beidzot jāpieceļas un jāapvienojas. Jāizsvēpē beidot tie oberjēgeri no VMD un LVM kliķes
Kāds no NTZ žurnālistiem varētu uz šo tikšanos aiziet, lai tautai informācija – noskaidrot, kur tieši tās cūkas tika atrastas. Kas notiek citos pagasts> Citādi viss tādā kā slepenībā, gluži kā padomju laikos.
Man patiktu paskatīties uz tām biezpiengalvām:)
Āfrikas cūku mēris (Pestis africana suum) jeb Montgomerija slimība ir ļoti lipīga vīrusu slimība, ar ko slimo tikai cūkas.
Mednieki tā pat kā visi citi cilvēki mēdz būt dažādi. Riebjas šo komentētāju neizglītotība nomelnojot mednieka arodu. Medības nav tikai šaušana, aknas ēšana un gaļas nešana mājās kā dažiem neizglītotiem cilvēkiem liekas.
“Medības ir viena no cilvēka un dabas savstarpējo attiecību formām – nozīmīga daļa no milzīgā dabas aizsardzības darbu kopuma. Īsts mednieks ir dabas pazinējs un draugs, un nekad – dabas postītājs vai asinskārs indivīds.” (J.Vanags)
Protams jāatdzīst ka ne katrs kam kabatā ir mednieka apliecība ir īsts mednieks.
Citāts:
Zoologs Jānis Ozoliņš skaidro, ka mednieku dēļ pēdējos desmit gados ievērojami pieaugusi meža cūku populācija. Jo vairāk šo dzīvnieku, jo slimībai lielākas iespējas straujāk izplesties.
Kopš 90.gadu otrās puses mežacūku skaits Latvijā pieaudzis vismaz piecas reizes, pateicoties tam, ka mednieki šos zvērus piebaro. „Viņš ir ļoti pateicīgi savairojams medījums medniekiem, ne ar vienu citu sugu tas tik veikli un ātri nenotiek,” skaidro Ozoliņš.
Atvaino Gunti, es tomēr ticu vairāk zoologam, kurš arī uzskata, ka vaina meklējama medniekos!
cieniijamais zoologs nau ņēmis vērā faktu, ka 90 gadu sākumā lauksaimniecības praktiski nebija, līdz ar to nebija barības bāzes cūkām, ko nevar teikt tagad, kad lauksaimiecība rullee kā vēl nekad, un arī barība cūkām pārpārēm, dabā jau viss notiek pēc dabas procesiem, jo vairaak bariibas jo vairaak dzimst.
a kas tad bija lauksaimniecības vietā 90-tajos gados, ja nebija lauksaimniecība:)
cik mums atmiņa īsa, jā, nebija lauksaimiecības , daudz zemes stāvēja atmatā, ne tā kā tagad, kad apsēj mazāko stūrīti, un vēl 15/16 gadā iekš lv nomedītas 49 000 cūkas, + cik izmira Latgalē un Vidzemē, un jūs medniekiem pārmetiet.
visi kas kliedz, pajautājiet, vai mežakaķis kas vakar zāģēja Krievijas pierobežu, un visa pārējā tehnika tika dezinfikcēta lai šodien sāktu strādāt Slampē???? lūka arī atbilde kāpēc mēris tā lido. Cūkas ir nometnieki, un tālāk par 5 km neiet, dabīgā ceļā, bez cilvēka, mēra ātrums ir 30 km gadā.
Cik te kādam šaura pierīte! Toreiz vēl bija lauksaimniecības zemes, kuras pašvaldības bonzi noziedzīgā veidā sagrābās sev, lai pēc tam pārdotu! Milzīgas platības labas lauksaimniecības zemes apzināti nekopjot tika aizaudzētas ar krūmiem. Tad tika mainīti gan zonējumi, gan zemes lietošanas veidi, pārvēršot tās par meža zemēm. Tas posts, ko pašvaldības savā bezdarbībā nodarījušas, apmežojot lauksaimniecības zemes Latvijā, nav izmērojams!!! Un ļoti liela daļa šo pašvaldības bonzu ir arī mednieki.
iedod kadastra Nr.pārbaudīšu, ja tik skaļi kliedz??? tie 100 ha kas ir apmežoti ir kaķa klepus, līdumi nolīsti pēdējos 5 gados Tukuma novadā ir n reizes vairāk.
Te runājām par barības bāzi, un tu platā pierīte, pat nesaproti, ka mežs NAV cūku barības bāze, ar savu nezināšanu šajā jautājumā esi parādījis, ka esi kārtīgs latvietis, pats neko nezinu un nedaru, bet tas kas dara, noteikti zog vai citādi ir maita, bet savs viedoklis protams tev ir. Tāpēc jau Latvija ir tādā pakaļā, ka tipi kā tu uzdodas par spečukiem un visu zinošiem, bet kur ko dara tur visu sačakarē.
Ja šaurās pierītes sāk uztraukties, laikam jau taisnība būs par tiem pašvaldību zemju iztirgotājiem un apmežotājiem.. Kāda tad ir tā tava dižā saprašana? Mežacūku nobarošanā pie mūsu labības laukiem un vaimanāšanā, ka suķiem par daudz barības bāzes, jo lauksaimniecības sējum, lūk, palielinājušies??? Plātīsies te ar savu kaitniecisko darbību, un uzdosi to par vajadzīgu darbu?! Nav īpaši gudri.
Gudrinieks gatavais! Neizplati te savu viedokli, bet parādi savam novadam, ka vismaz kaut ko noderīgu dari – piecelies uz ieliec novada mājas lapā informāciju, ka novadā ir izsludināta Karantīna meža cūkām!! Ne Tukuma novada mājas lapā nav pilnīgi nekādas informācijas, ne arī Engures novada mājas lapā!!!!!!! Slinkums? Nevīžība? Jeb cūcība?
Tātad tikai klaigājam par vispārīgām lietām, kurās jūtamies visgudri, bet pat elementāros dabas procesus nesaprotam, par šo cilvēku tipu jau pateicu ko domāju.
nē, neklaigājam, bet klusi norokam cūku līķus kviešu un rapšu laukos, un, csss! klusumu, ļautiņi! Ļaujiet mums, “zinātājiem” nodarboties ar mūsu vingrojumiem
Vikipēdija
Meža cūka
Baram ir raksturīgs nometnieku dzīves veids, ar noteiktu teritoriju.[4] Vasaras un rudens periodā, kad ir bagātīga veģetācija, teritorija ir lielāka. Dienā bars noiet 2 – 15 km.
Atvainojamies visiem godīgajiem medniekiem! Mēs tādus, diemžēl, nepazīstam. Esam dzirdējuši, ka tādi esot.
Sakarīgs komentārs.
Valters Lūsis, VMD Medību daļas vadītājs –
“..medību saimniecība pēc būtības ne ar ko neatšķiras no zemnieku saimniecības. Mednieks audzē mežacūku tāpat kā zemnieks audzē savas cūkas – gan seko līdzi to populācijas attīstībai, gan piebaro.
.. Un, tiklīdz mednieks izšķiras, piemēram, par dzīvnieku piebarošanu, viņam jāapzinās arī atbildība. Mednieka pienākums ir dzīvnieku noturēt tādā rāmī, lai tiktu nodarīts pēc iespējas mazāk ļaunuma citām saimniecībām vai nozarēm. Ja tas netiek ievērots, rodas konflikts.
(Avots: Latvijas Avīze, 21.09.2014: )
Saimniecibas kuri tura savus ruksisus aizgalda,nedara nekadu postu,bet jus savairojat savas cukas un ganat nevainigu cilveku darzos! Ja jus tikai zinatu cik nau lugds medniekiem pec palidzibas lai glabtu savu darzu,bet mednieki tikai plata rokas un ar to vis izteikts.
Sabiedrībai nav tie mednieki jāpieliek pie vietas vienreiz??!!
lai par cūku mēri vaimanā tantiņas un onkulīši, kam tas rūp. Mēs trauksimies uz Minhaizenu festivālu nedēļas nogalē!
un tur būs gan akniņas, gan šņabītis, gan sviestiņš, gan meitenes:) un varēs kārtīgi izšaudīties:)
Foto līdzīgs novada LC sivēndeputātam
nav tālu no patiesības. Arī šim LC deputātam izkārtota zeme Engures ovadā
“Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks spriež, ka visticamāk vietējie mednieki jau par mēri zinājuši, bet nav ziņojuši, atrastās mežacūkas klusām norokot. “Pierādījumu nav, bet cilvēki runā,” tā Haralds Barviks. “Teju simptrocentīgi varu apgalvot, ka arī Baldones apkaimē mednieki zināja, bet neziņoja. Man grūti spriest, kādēļ tāda rīcība, kādi varētu būt mednieku ieguvumi neziņot, bet tas situāciju padara vēl ļaunāku – mums visiem trūkst informācijas par reālo situāciju Latvijā. Ja par mēri nerunā, tas vēl nenozīmē, ka mēra nav!” (LA,02.08.2016)
;; 2. augusts, 2016 18:23 Atbildēt
Smārdē noslēpa kritušās meža cūkas,domes priekšnieks to zina.
(LA, Āfrikas cūku mēra maģiskais lēciens uz Tukuma novadu)
Par bezatbildību un bezdarbību jāņem priekšā Zemgales virsmežniecība!
KĀPĒC NAV NEKĀDAS INFORMĀCIJAS PAR ATRASTAJĀM BEIGTAJĀM MEŽACŪKĀM SMĀRDES PAGASTĀ? UN KUROS MEDĪBU IECIRKŅOS BEIGTĀS CŪKAS ATRASTAS???? JAU VAKAR IZDOTS PVD RĪKOJUMS Par Āfrikas cūku mēra skarto savvaļas cūku karantīnas teritorijas noteikšanu Tukuma novada Slampes pagastā un Engures novada Smārdes pagastā
Medniekiem: Neizvediet no karantinas teritorijas
nomedito meža cuku gau un gaas
produktus!
Te Mednieku virsuzrauga citāts saka:
2016. gada 2. augusts 16:18
Valters Lūsis, VMD Medību daļas vadītājs –
“..medību saimniecība pēc būtības ne ar ko neatšķiras no zemnieku saimniecības. Mednieks audzē mežacūku tāpat kā zemnieks audzē savas cūkas – gan seko līdzi to populācijas attīstībai, gan piebaro.
.. Un, tiklīdz mednieks izšķiras, piemēram, par dzīvnieku piebarošanu, viņam jāapzinās arī atbildība. Mednieka pienākums ir dzīvnieku noturēt tādā rāmī, lai tiktu nodarīts pēc iespējas mazāk ļaunuma citām saimniecībām vai nozarēm. Ja tas netiek ievērots, rodas konflikts.
(Avots: Latvijas Avīze, 21.09.2014: )
SIA “Sviests un mežacūku aknas” saka:
2016. gada 6. augusts 10:47
Kamēr noris starpnozaru sadarbības modeļu vadlīniju izstrāde un to pilotēšana Tukuma un Engures novadu pašvaldībās, tikmēr mēris iet dziļāk Kurzemē!
Precīzi, kā Barviks saka – mums visiem trūkst informācijas par reālo situāciju Latvijā. Nav informācijas kas notiek Zemgales virsmežniecības uzskaites vienībās.
Interešu konflikts pašvaldību komisijās saka:
2016. gada 5. augusts 11:04
Un kas notiek Tukuma un Engures novadu Medību koordinācijas komisijās? Vienas un tās pašas personas – Ivars Šneiders (Engures novada komisijā kā Valsts meža dienesta pārstāvis, bet Tukuma novadā kā Latvijas mednieku asociācijas pārstāvis), Dzintars Laivenieks (Tukuma novadā kā Latvijas meža īpašnieku biedrības pārstāvis, Engures novadā – šīs pašas interšu grupas apvienības pārstāvis). Jājautā, vai tiešām šajos novados nav citu kompetentu šīs jomas pārzinātāju, ka jāvirza vienas un tās pašas personas? Turklāt pašiem tur pieder medību platības! Ir kādi jautājumi???
———
Ja paskatāmies, par ko lemj pašvaldību medību komisijas, jautājums vietā
Ha, ha, Valers un Vplfs ies jums tvarstīt cūkas pa mežiem! Pateiks, ka cūku vienkārši nav.
pareizi ir, kā zināms gudrelis no Zemkopības ministrijas reiz teica – pateicoties mednieku čaklajai barošanai, suķiem klāti galdi visās malās. Nav brīnums, ka mēri izplatās. Suķu skaits ir nenormāls Kurzemē