Skolu reitingā – arī Tukuma novada skolas

Nodibinājums «Ata Kronvalda fonds» ir pabeidzis apkopot  un apstiprinājis Latvijas skolu audzēkņu panākumus 2022./2023. mācību gadā rīkotajās valsts mācību priekšmetu olimpiādēs, valsts atklātajās olimpiādēs un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē. Iegūtā informācija tiek novērtēta ballēs, lai izveidotu Latvijas skolu reitingu darbā ar talantīgajiem skolēniem.

Skolu reitingā šogad ir iekļautas 19 valsts ģimnāzijas, 23 lielās skolas, kurās mācās vairāk nekā 100 vidusskolēni, un 29 mazās skolas, kurās mācās mazāk nekā 100 vidusskolēni vai kurās nemācās vidusskolēni. Un, lūk,  ģimnāziju pulciņā augstā 8. vieta ir Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzija (21,36 balles), bet mazo skolu reitingā iekļuvusi Smārdes pamatskola, kurai  ir 11. vieta un 15.25 balles.

Šogad, kā atzīst nodibinājuma pārstāvji,  ir manāms kritums talantīgo skolēnu apmācībā un virzībā uz zinātni. Domājams, ka tas daļēji saistīts ar skolu reformas problēmām, kas atņem laiku, spēkus un līdzekļus darbam ar labākajiem, kā arī izglītības un zinātnes nenozīmīgumam sabiedriskajos mēdijos un informācijas par talantīgākajiem skolēniem pieejamībai (pretēji sporta dominancei).

Reitingā ņemti vērā skolēnu sasniegumi valsts olimpiādēs (Latviešu valodā un literatūra, Latviešu valoda (mazākumtautību), Angļu valodā, Franču valodā, Vācu valodā, Bioloģijā, Ekonomikā, Filozofijā, Fizikā, Ģeogrāfijā, Informātikā, Ķīmijā, Matemātikā, Vēsturē, Urbānā ģeogrāfijā), atklātajās olimpiādēs (Latgaliešu valodā, Svešvalodā, Fizikā, Tehnoloģijās un dizainā, Eiropas eksperimentālās zinātnēs, Ģeoloģijā, Lingvistikā, par Mākslīgo intelektu, Matemātikā, Ģeogrāfijā, Astronomijā) un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā.

Plašāk ar reitingu iespējams iepazīties ŠEIT=======>>>>>>>

 

Komentāri

  1. Raiņos ir zems līmenis. Šis reitings neatspoguļo patieso situāciju skolas ikdienā, ok98 % skolēnu super zemās atzīmes, šauro redzesloku un vispārējo inteliģences neesamību.

    1. Mani arī interesē apgalvojums par Raiņiem…izņemot Smārdi, citas skolas vispār reitingā nav tikušas! Un tas ir faktiem balstīts arguments. Kāds ir Jūsu?

  2. Reitings nepierāda nedz skolēnu, nedz skolotāju pārdabiskās spējas. Skolotājiem būtu jārotē, tad redzētu īstās spējas.

  3. Nekadu diżo petijumu nemaz nevajag,ir verts vienkarši aplukot cik absolventi iestājas un kur iestājas !!Piemēram cik fizmatos !!

    1. Nu ja, nu ja – vienīgā vajadzīgā un ārkārtīgi pieprasītā izglītība. Nesmīdini!

      1. RTU Inženierzinātņu elitārās klases skolēni (tur mācās 24 jauniešiem) regulāri piedalās starptautiskajās olimpiādēs. Iedomājies, kas tas ir par līmeni! Reāli man bija grūti 9. klasē startēt Valsts olimpiādē bioloģijā. Novadā man bija pirmā vietā, bet valstī kaut kur pa vidu. Tomēr es tiku uz turieni. Tolaik vel olimpiāde notika vecajā LU BF ēkā, nevis LU DAC. Tomēr priekš trūcīga lauķa bez naudas manas sekmes ir normālas.

    2. Fizmatos ir milzīgs atbirums. Augstākā matemātika ir sarežģīta un atrauta no dzīves. Tur ir burti, cipari un it visādi ķeburi. Fizika ir briesmīgāka par augstāko matemātiku, jo fizika ir augstākās matemātikas pielietojums dzīvē. Abas šīs jomas ir briesmīgi grūtas. Un ar darba iespējām ir kā ir. Darbā fizmatam dzīve būs sarežgītāka nekā mācību laikā. Vai to vispār kādam vajag? LU zinātņu mājā ir paliels fizmatu atbirums. Ja tev ir puspabeigts diploms, tad dzīvē ies grūti. Tu studēsi pēcāk citur, bet par iepriekš iegūto KP iekļaušanu diploma C daļā tu maksāsi naudu. Vai to kādam vajag? Es domāju, ka nē.

      1. Tāpēc jau arī visiem nav tur jāstudē, var izvēlēties humanitāro virzienu. Bet fizmatos jaunajam cilvēkam attīsta sistēmisku domāšana, prāta spējas, veido loģiski domājošus cilvēkbērnus. Un darba iespējas, manuprāt, ir visplašākās visā plašajā pasaulē. Eksaktajos priekšmetos studējošie ir ļoti pieprasīti dažādās specialitātēs, it īpaši kur vajadzīga nestandarta domāšana, nestandarta pieeja, risinājumi problēmām. Tie, kas nevēlas sevi attīstīt, iet vieglāko ceļu dzīvē. Arī tā ir iespēja katram.

  4. Jautājums. Kā parasto skolu vidusskolēns spēs uzrakstīt normālu, labu zinātniskipētniecisko darbu, ja skolēniem nav pieejas pie zinātniskajiem institūtiem, to laboratorijām un bibliotēkām? Nav arī pētnieka padoma, lai veiktu kādu vienkāršu un viegli aprakstāmu eksperimentu. Skolēniem nav Microsoft Office pieejas, kas studentiem ir pašsaprotama. Skolēnus neviens neapmāca datu zinātnē, piemēram, RStudio vai Python bezmaksas datorprogrammā. Kā skolēns ko labu var dabūt gatavu, ja viņam vecāki ir neizglītoti, t.i., bez augstākās izglītības.

  5. Šis reitings ir par darbu ar talantīgajiem skolēniem! 🙂 Valsts olimpiādes, ZPD! Malači Raiņi un Smārde!

  6. Malači talantīgie bērni, kuri gūst panākumus, un tas ir talantīgā skolnieka un talantīgā skolotāja kopējs nopelns.
    Šie panākumi tiek gūti, neskatoties uz to, ka klase pilna ar dundukiem, kuriem jāvelta daudz lielāka uzmanība nekā talantīgajam bērnam.
    Bez tam skolas pilnas ar nekam nederīgiem skolotājiem, kurus interesē tikai savstarpējās klačas, nepārstrādāties, trīs mēnešu atvaļinājums un gaudot par mazu algu.
    Kad beidzot būs elitāras skolas talantīgiem bērniem ar talantīgiem skolotājiem, jo dunduki un nekam nederīgie skolotāji gremdē talantīgo bērnu sekmes.

    1. Un? Bet ja gribi rezultātu, tad vajag naudu. Vai zināji, ka bioķīmijā 5 grami reaģenta var maksāt pat virs 300€? Protams, darbā izmantojamo vielu ļoti stipri atšķaida buferšķīdumā un uzglabā stopbriņos ledusskapī. Bet darbā ar mērpipeti tāpat viela aiziet, lai gan tur darba šķidrumu izmanto mikrolitros. Bez naudas tu neko nevari. Labas grāmatas angļu valodā maksā naudu. Zinātnisko žurnālu datubāžu abonēšana maksā naudu. Ja skolēniem būtu pieejami PRIMO Vislatvijas bibliotēkas e-resursi, tad raižu nebūtu. Bet tā nav.

  7. Atkal Skolniekzellis gaudo par naudu, kaut pirms pāris dienām apgalvoja, ka nauda viņu neinteresē.
    Tieši matemātika, fizika un ķīmija balstīta uz dzelžainu loģiku, te nevar izbraukt ar tukšu vāvuļošanu.
    Ja jau Skolniekzellim RTU ir kosmoss, tad ko viņš teiktu par Stradiņu universitāti, kur jāstudē 6+4 gadi, daudz ķīmijas, latīņu valoda, sarežģītas diagnostikas iekārtas, kuras visu laiku pilnveidojas utt.

    He he, Skolniekzellim augstākā matemātika ar ”skaitļiem, burtiem un ;keburiem” skaitās atrauta no dzīves, jo viņa vidē viss ir reāli- 1L stiprais Apinītis maksā 1,89euro, ja nav to 1,89euro, tad nav Apinīša.

    1. Kādu dzelžainu loģiku? Matemātika ir atrauta no dzīves. Esmu RTU trīs semestrus apguvis augstāko matemātiku. Nekādu dižo loģiku es tajā neatklāju. Universitātes matemātika ir riebīgāka par skolas matemātiku, un ja tev ir to jāstudē četrus gadus un pēcāk ir jāstrādā par matemātiķi, tad var pakārties. Un ar nepabeigtu matematiķa diplomu tu darbu kā matemātiķis neatradīsi. Es nevienam neiesaku studēt fizmatos, risks izkrist ir nenormāli liels. Bet anonīmais komentētājs ar segvārdu 2023 dod topošajiem studentiem reti kaitīgus un finansiāli bīstamus padomus.

    2. Lūdzu, nesalīdzini pirkstu ar gurķi. Ķīmija ir grūta, ne velti RTU MLĶF absolvē vien ap 20 studentu. Tur nekā laba nav. Aicināt jauniešus studēt ķīmiju ir noziedzīgi. Neaicini jauniešus pieņemt reti draņķīgus lēmumus viņu dzīvēs.

    3. 2023 saka: 25.08.2023 12:55 Tu esi slims cilvēks, normāli cilvēki par citiem neņirgājas.

  8. Matemātika ir visa pamatā, vai tā būtu medicīna, vai loģistika, vai sakari, vai datu pārraide, vai aviācija, vai kuģniecība, programmējamie darbgaldi, pat ģeniālā J.S.Baha mūzika ir matemātiski precīza.
    Skolniekzeļļa vidē vienīgā matematika ir, sanāks pudelei vai nesanāks.

    1. Tu neesi studējis augstskolā augstāko matemātiku, ne arī universitātes fiziku. Netēlo gudro tur, kur gudrs tu neesi.
      Matemātikai nav nekāda sakara ar mūziku. Nedod jaunatnei reti stulbus un kaitīgus padomus.
      RTU bužetnieku atbirus ir ap 70%, t.i., šos cilvēkus atskaita uz visiem laikiem bez izredzēm studēt par maksu.

      1. Tas ir labi, ka 70% atskaita, dunduki no augstskolām jādzen prom ar mietu.
        Labi , ka pieminēji tos 70%, tie vēlreiz apstiprina PARETO PRINCIPA(~20% ir talantīgie, pārējie ~80% ir dunduki) pareizību.
        Vienīgais, kas kaitīgus padomus dod esi tu. Tu visu laiku gaudo par slikto dzīvi, par grūtībām mācīties augstskolā, tu kultivē nekam nederīgu lumpeņu uzskatus.
        Tādiem kā tev augstskola NAV vajadzīga, tava īstā vieta ir dirnēt pie kolchoza veikala ar apinīti rokās un skaitīt pagānu fanātiķa dogmas.

        1. 2023 saka: 26.08.2023 09:05 Piemēram, Valda Kokara un Māra Turka vadībā senāk RTU MLĶF bija divas ķīmijas studiju programmas: dabaszinātņu ķīmiķi un inžnierzinātņu ķīmiķi. Senāk ķīmiķos bija 35 budžeta vietas, bet ķīmijas tehnologos 70 budžeta vietas. Konkurss uz vienu studiju vietu bija 3 līdz 4 cilvēki. Un visiem, kas tur iestājās skolas laikā vidējā aritmētiskā atzīme bija viss 7 ballēm. Dabaszinātņu ķīmiķus nespēja absolvēt it neviens, bet inženierzinātņu ķīmiķos bija ap 20 absolventu. Nez kāpēc LU ir 70 studiju vietu ĶF dabazinātņu ķīmiķos, bet absolventu ir no 40 līdz 50 cilvēku. Kur problēma? Varbūt RTU MLĶF ķīmijas ēku var slēgt? Ja LU ĶF spēj vajadzīgo ķīmiķu skaitu nodrošināt. Ko tu par to domā? Māris Turks saņem 50 000€ gadā pirms nodokļiem.

          1. Atkal komūnisc tevī kviec- pats par slinku un stulbu lai nopelnītu 4Keuro mēnesī, tāpēc lūri citu makos.

            1. 2023 saka: 26.08.2023 09:58 Mani neviens nebrīdināja, ka RTU ir reti draņķīgi mācību apstākļi. Nedz atvērto durvju dienā kādā no RTU filiālēm, nedz sagatavošanās kursos. Ja uzreiz teiktu, ka RTU ir 70% budžetnieku atbirums, tad es tur nekad neietu. Mani skolā par to neizglītoja.

            2. 2023 saka: 26.08.2023 09:58 RTU nav privātā augstskola, RTU tiek uzturēta par valsts naudu. Ielāgo to. Nevienam neiesaku RTU! Slikta augstskola. Kojas Laimdotas ielā 2A ir vecas un neremontētas.

        2. 2023 saka: 26.08.2023 09:05 “PARETO PRINCIPA” – visu murgu murgs. Ja tēlo matemātikas spečuku, tad lieto gudrākus vārdus: a Shapiro–Wilk test, a Student’s t-test, a chi-square (Χ²) test utml.

  9. Vai vai, nabadziņš , atkal citi vainīgi, neviens viņu nav brīdinājis, ka nespējīgos studentus lidina laukā.
    Tas ir tieši apsveicami, ka RTU nespējīgos lidina laukā, nevis kā citās augstskolās nespējniekam uzdāvina diplomu, tādējādi degradējot augstāko izglītību.
    4K euro mēnesī profesoram tā nav liela alga, bet lumpenim par to sanāk ~2100 stiprie apinīši jeb 70/dienā.Eh kas tā būtu par dzīvi visai lielajai skolniekzeļļu famīlijai, ieskaitot simtgadīgo omi.

    1. 2023 saka: 26.08.2023 10:26 Tik liela daļa Tukuma novada izcilnieku ir tavi pieminētie ”vājie”. Vai no Tukuma novada ir kāds kurš ir uzvarējis novada olimpiādē ķīmijā, tālāk ticis Valsts olimpiādē ķīmijā, kura norisinās RTU MLĶF ķīmijas ēkā? Ja ir, vai katru gadu ir šādi jaunieši? RTU MLĶF studē tādi jaunieši, kuri ir piedalījušies starptautiskajā ķīmijas olimpiādē un viņi saņem arī stipendijas no RTU attīstības fonda. Mana vidējā atzīme vidusskolas attestātā bija vien 8 balles, CE eksāmenos visur rezultāti man bija virs vidējā valstī. Un 9. klasē es biju bioloģijā Valsts olimpiādē. Rezultātos es biju kaut kur pa vidu. Tomēr RTU ķīmijas tehnoloģija ir pietiekoši sarežģīta, lai tur neietu studēt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *