Sestdien, 13. augustā, Visvalža Ausekļa «Mauru» māju sētā bija saslietas nojumes un zem tām satikās vairāk nekā 70 ļaužu, kas bija un ir joprojām Rindzelei piederīgi. Un vēl kādi pārdesmit – dāmu deju kopa «Sarma» un mūziķe Anita Stikāne un literāte Sarma Upesleja – bija atbraukuši, lai iepriecinātu Rindzeles svētku dalībniekus.
Pirms sākt atmiņu stāstus, ar klusuma brīdi tika pieminēta nule kā mūžībā aizgājusī skolotāju Mārīte Šmelte, kas kopā ar vīru ieguldījusi lielu darbu Zentenes apkārtnes pētīšanā – viņu veikums aprakstīts Zentenes grāmatās.
Pašu iniciatīva un darīšana
Ar šo tikšanos tika turpināta tradīcija, kuru pirms trim gadiem iedibināja Jaunpļavu un Dzirciema ļaudis – satikt vienam otru, parunāties par šodienu un atcerēties senos laikus. Svētku rīkošanu Rindzelē uzņēmās biedrība «Zentenes izaugsme» un vietējā darba grupa – Gunta Grīnvalde, Ruta Šulce, Vēsma Sarmule, Dace Pabērza, Inese Kropa, Sandra Andersone, Maija Ozola, Līvija Barane un Anita Zēne kopā ar vēl citiem atsaucīgiem cilvēkiem. Viņu pirmais apsveikums bija īpašiem Rindzeles cilvēkiem – vecākajiem iedzīvotājiem Hermīnei Auseklei, Hertai Tīsiņai, Ainai Grostiņai, Valijai un Ansim Ausekļiem, Ausmai Birkmanei un Martai Bunerei. Apsveikumi arī jaunākajai rindzelniecei Sabīnei Andersonei, kas, kā izrādījās, nu ir tikai otra jaunākā, jo viņu apsteidzis «Rožkalnos» dzimušais puika. Apsveikumus un ziedus vēl saņēma aktīvās ciemnieces Dace Pabērza un Vēsma Sarmule, lielceļa gājējs Juris Grīnvalds, rosīgie «Rubeņu» māju saimnieki, «Mauru» saimnieks Visvaldis Auseklis un māsas Andersones.
Par kolhoza «Rosība» dibināšanu
Sandra Andersone pasākuma laikā nolasīja fragmentus no savas vecmāmiņas Elvīras Isajevas dienasgrāmatas, kurā aprakstīti notikumi šai pusē pirms vairāk nekā 60 gadiem: “1948. gada 15. februārī nodibina lauksaimniecības arteli «Rosība». Sapulce notiek Zentenes ciema izpildkomitejā «Silos». Tajā piedalās 13 biedri no «Cinīšiem», «Rožkalniem», «Kastaņģiem», «Ievājiem», «Paeglīšiem», «Ceriņiem», «Ābelītēm», «Klētniekiem», «Rūdām», «Spārniņiem», «Skāpužiem» un «Svilumiem». Iestājas nauda ir 30 rubļu. Katrai ģimenei piešķir 0,5 ha zemes, vienu slaucamu govi, vienu gotēnu, sivēnmāti ar metienu un piecas aitas ar jēriem. Pavisam artelim nodots 14 zirgu, 6 govis, 2 teles, 9 ha rudzu, 6,8 ha kviešu, 8 ragavas, 14 rati, vienas kamanas, astoņi arkli, sešas atsperu ecēšas, viens zāles pļāvējs un viens labības pļāvējs, sējmašīna un pieci labības šķūņi.
Vairāk lasiet šā gada 16. augusta numurā ŠEIT