Ceturtdien, 24. martā, Slampes kultūras pilī rīts sākās ar komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītās dokumentālās filmas «Tālā zeme Sibīrija» seansu. Lielākā daļa sanākušo bija vecāko klašu skolēni no Zemgales vidusskolas. Skolniece Ieva Pētersone bija sagatavojusi stāstījumu par traģisko Latvijas tautas vēstures lapaspusi – 1949. gada 25. marta deportācijām. Savukārt skolas vēstures skolotājs Guntis Skuja pastāstīja detalizētāk par izsūtītajiem pagasta iedzīvotājiem. No Slampes pagasta izsūtīti 35 cilvēki, no tiem Sibīrijā miruši deviņi. No izsūtītajiem jaunākais bijis 3 gadus vecs, bet vecākajam bijuši jau 77 gadi. Džūkstes pagasta iedzīvotāji cietuši vēl vairāk, jo no kaimiņu pagasta 1949. gadā tika izsūtīti 86 cilvēki. Kā noskaidrots, izsūtīto saraksti tika izveidoti ļoti vienkārši: vietējā vara – divi, trīs cilvēki – sapulcējās, sastādīja sarakstus un lēma, kuri cilvēki ir jāizsūta. Tad, kad to apstiprināja, visus pēc šī saraksta bruņoti cilvēki savākuši, lai pēc tam lopu vagonos aizvestu uz Sibīriju. Pat ja nebija ko apcietināt, bet skaitu vajadzēja, esot ņemti cilvēki, kas pagadījušies pa ceļam
Pēc filmas skolas Novadpētniecības pulciņa delegācija kopā ar citiem iedzīvotājiem nolika ziedus pie piemiņas akmens Slampes centrā. Pūšot aukstam vējam, sanākušie iededza svecītes represēto Slampes iedzīvotāju piemiņai.
Džūkstes pamatskolas kolektīvs ceturtdien, otrās mācību stundas laikā, devās pie pieminekļa sava pagasta represētajiem, lai iedegtu svecītes un noliektu galvas, pieminot pirms 67 gadiem notikušo traģēdiju. Pasākumu vadīja pagasta kultūras dzīves organizatore Aija Ektermane.
Līdzīgi raksti
-
Kandavā tiks atvērta jauna ģimenes ārsta prakse
-
SIA «Skonto Plan.ltd» iesniedz maksātnespējas pieteikumu
-
Bērni dāvina koncertu un sūta Ziemassvētku sveicienus senioriem/FOTO/
-
Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijā tapis vertikālais dārzs
-
Tukuma Audēju darbnīcā būs skatāma Intas Konrades jubilejas izstāde «Tā es pati»