Nāksies savilkt jostu
Kā vēl pirms sēdes skaidroja pašvaldības vadītājs Normunds Rečs, šogad jārēķinās ne tikai ar lielākiem izdevumiem, bet arī salīdzinoši mazākiem ieņēmumiem, jo valsts 2020. gadā, plānojot 2021. gada budžetu, samazināja iedzīvotāju ienākuma nodokļa proporciju par sliktu pašvaldībām: “Pērn 80% no šī nodokļa saņēma pašvaldība, bet 20% paturēja valsts, savukārt šogad tikai 75% saņēma pašvaldība, bet 25% – valsts. Tas Tukuma novadam mīnusā rada 854 448 eiro. Ir arī samazinājums finanšu izlīdzināšanas fonda dotācijā – ap 300 000 eiro, bet kopējais ieņēmumu samazinājums atbilstoši Finanšu ministrijas datiem ir 1 012 456 eiro jeb 4,1%.
Tajā pat laikā pašvaldībām jārēķinās ar minimālās algas pieaugumu un pedagogu algu pieaugumu, kas kopumā ir ap 1,5 miljoniem eiro, kā arī aptuveni pusmiljons eiro jāparedz bērnudārza «Pasaciņa» uzturēšanai – 2020. gada budžetā bija paredzēti izdevumi četru grupu uzturēšanai Vārtu ielā, taču no šī gada bērnudārzs ir atsācis darbu daudz lielākā apjomā – ar lielāku grupu un darbinieku skaitu. Vēl jārēķinās ar atlikušo maksājumu 121 500 eiro par Tukuma tirgu, par kura iegādi pirkuma līgums tika noslēgts 2020. gadā, kad tika samaksāta puse summas.
[..]
Rožu svētkus pārceļ uz 2022. gadu
Lēmuma projekts paredzēja pārcelti arī Rožu svētkus, kam tika plānots 140 000 eiro liels finansējums. Atbildot uz deputāta Arta Jomerta jautājumu, kas tiks plānots vietā, N. Rečs skaidroja, ka budžeta projektā ir iekļauti 85 000 eiro pasākumu ciklam «Tiekamies Tukumā», kas tika organizēts pagājušajā vasarā un ieguva iedzīvotāju atsaucību. Savukārt Sēmes un Zentenes pagastu pārvaldes vadītāja Silvija Rabkēviča atzina, ka ir skumji uzņemt šo ziņu, jo šogad aprit desmit gadu Rožu svētkiem Sēmes pagasta «Rozītēs», tāpēc būtu labi atļaut šīs aktivitātes, kas notiktu svaigā gaisā trijos hektāros. D. Reča iebilda, ka vispirms ir jāsaliek budžets un tad var runāt par pārējo; ja pulcēšanās būs atļauta, tad varēs par to domāt, bet pagaidām tādu iespēju neesot…
Tukuma kultūras direktore Anete Pitena aicināja tomēr saglabāt Rožu svētkus vismaz nosaukuma pēc un kaut vai bez naudas, lai tad, ja pulcēšanās tiktu kaut nelielā apmērā atļauta, vasarā varētu sarīkot mazos Rožu svētkus, kam izlietotu daļu «Tiekamies Tukumā» naudas. Tomēr komitejas deputātu vairākums atbalstīja sākotnējo variantu.
Vairāk lasāms piektdienas, 29. janvāra, laikrakstā ŠEIT=>
Ko var gribēt ja kase tukša,nav pat mēbelēm piķa
protams,ka jāatceļ! Svētki jau nu ir tāda lieta, bez kā mierīgi var iztikt! Pilsētai nauda ietaupīsies! Jo arī tūrisms jau nu šogad tāpat nekāds dižais nebūs!
Ļoti gribētu redzēt to rožu svētku tāmi 140000 tūkstoši, kas tur būs tik mistisks un tik dārgs. Kad skolās daudziem bērniem trūkst datori, tad naudas nav. Uzskatu, ka šādos apstākļos, kad slimo, cilvēki mirst šādas dzīres pilnīgi nav vajadzīgas, vēl jo vairāk, ka nu jau runā par trešo vilni. Pietaupīsim un palīdzēsim, lai varam izdzīvot un tikai tad svinēsim. Bet to tāmi gribētu redzēt.
Ja tev nepatik svetki,tad parvacies uz mezu dzivot
Ja Tukuma dome nejēdz pakustināt pakaļu un paņemt Eiropas naudu, aizdzen investorus, tad lai arī dzīvo bez naudas. BET- lai nekliedz,, ka viss slikti. Tiem, kas strādā, nav slikti, tiem viss notiek! Cēsis Valmiera, Kuldīga, piemēram!
Ļoti labi, ka atcels svētkus. Kam ir prieks svētkus svinēt trešā pasaules kara laikā, kad jāraugās, kā vispār izdzīvot. Tie kultūras ļaudis laikam citā realitātē un dimensijā dzīvo. Pie tā jau pierasts