Ideja tieši par ekoloģisko parka apsaimniekošanu Jaunpilī radās jau pirms vairākiem gadiem. Par to rosināja padomāt kādreizējais labiekārtošanas nodaļas vadītājs Gvido Leiburgs, kas arī deputātiem minēja, ka šāda un līdzīga prakse esot daudzviet pasaulē, tai skaitā Anglijā, Īrijā un Skotijā, kur vēl aizvien aitas izmanto zāliena noganīšanai parkos ap senām muižām.
Stāsta Jaunpils un Viesatu pagastu pārvaldes adītāja B. Rasa: “Ieguvumi no šī projekta ir vairāki – nav jātērē pašvaldības līdzekļi zāles pļaušanai parkā, bērniem ir iespēja apskatīt lauku videi raksturīgus dzīvniekus, un turklāt noganīšana ir labākais veids, kā atjaunot bioloģisko daudzveidību zālājā. Jāteic, ka arī Latvijā šāds eko saimniekošanas paraugs jau tiek izmantots, piemēram, Cēsu pašvaldībā, Ruckas muižas parkā. Šajā sezonā lepojamies ar vienu no neparastākajām aitu šķirnēm – Jēkaba aitu. Šī šķirne, kuras pārstāvjiem raksturīgi vairāki ragu pāri, ir viena no vecākajām un retākajām pasaulē. Tiek uzskatīts, ka tās izcelsme ir saistīta ar pirmo dokumentēto aitu selekcijas procesu, kas atrodams Bībeles 1. Mozus grāmatas 30. nodaļā. Ne par velti šī šķirne ir nosaukta Jēkaba (Džeikobsa) vārdā. Tieši Jēkabam piedēvē pirmos aitkopības selekcijas darbus, veidojot specifiska krāsojuma īpatņus, kā arī selekcijai izvēloties labākos pārstāvjus no ganāmpulka.
Jaunpils parkā Jēkaba aitu atšķirsiet no citām – tā ir melnraiba un ar diviem ragu pāriem. Visa parka teritorija ir publiski caurstaigājama, nožogojums kalpo aitām. Apmeklētājiem nožogotā teritorija ir brīvi pieejama jebkurā diennakts laikā, tikai lūgums rūpīgi aizvērt aiz sevis vārtiņus!”
ideja neslikta.rudeni kad zale vairs neaug tad aitu nokauj.tochna,nafig man japlauj zaali.man ar vajag vienu aitu.