Un jāatzīst, – jā, arī mēs bijām pamanījuši šo aptauju un arī mums – žurnālistiem – tā raisīja daudz jautājumu. Gan par to, kāpēc tik būtiskā jautājumā tiek veikta aptauja, kuru pēc būtības varētu uzskatīt par retorisku, jo vairākās no iespējamām atbildēm jau varēja paredzēt iepriekš. Jo – nu kurš gan būtu pret skaisti sakoptu un publiski pieejamu atpūtas un peldēšanās vietu pašā Jaunpils centrā? Jo, kā rakstījuši anketētāji, tieši šāds ir šī īpašuma atsavināšanas mērķis – ”sakopt ūdens tilpni un saliņu, lai uzlabotu kopējo novada centra vizuālo ainavu”. Citādi gan varētu būt ar nosauktā iespējamā privatizētāja – SIA «Joži» – vārdu, kas ir ar ”ilggadēju pieredzi akvakultūrā un ūdenstilpju sakārtošanā”.
Taču par turpmāko radās vēl vairāk jautājumu. Proti, kā tad pašvaldība var zināt, ka izolē īpašumu iegūs tieši šis uzņēmējs?… Un kā pašvaldība garantēs, ka vieta arī pēc privatizācijas būs publiski pieejama? Ar īpaša līguma starpniecību? Uz cik ilgu laiku? Un kā tad ar iepriekš šajā vietā veiktajiem ieguldījumiem, tai skaitā arī Eiropas Savienības fonda līdzekļiem?
Aptauja – lai saprastu iedzīvotāju nostāju
Uz šiem un arī citiem iedzīvotāju jautājumiem meklējām atbildes nedēļas garumā, vispirms izvaicājot Jaunpils novada domes Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas vadītāju Baibu Rasu. Viņa skaidroja: “Saprotu, ka cilvēkiem ir izveidojies priekšstats, ka mēs ievietojām anketu internetā un uz tās rezultātiem tiks balstīti visi lēmumi. Nē, tā nav – mēs šo aptauju izveidojām tikai tāpēc, lai saprastu, kāda ir Jaunpils iedzīvotāju nostāja šajā jautājumā. Likums ir likums, un ir jāsaprot, ka uz šādas aptaujas pamata tik nozīmīgus lēmumus nebalsta. Domes sēdē (Vakar, 29. aprīlī. – Red.) tika skatīts jautājums par šī īpašuma 7,9ha platībā atdalīšanu no kopējā lielā īpašuma «Jaunpils ezers», dodot jaunajam arī jaunu nosaukumu – «Vidusezeri». Zinām, ka par šo teritoriju uzņēmējiem ir interese, bet vēl nav izlemts, kā to apsaimniekot – pašai pašvaldībai vai kādam uzņēmējam. Bet, ja tomēr tas tiks atsavināts par labu kādam uzņēmējam, tad arī laiks paies, kamēr sagatavos ezera apsaimniekošanas plānu un vizualizāciju – ko [kad jautājums nonāks līdz sabiedriskajai apspriešanai] vispār piedāvāt. Tā kā ir ļoti daudz priekšdarbu, lai mēs nonāktu līdz atsavināšanai… Tāpat gribu uzsvērt, ka tiks uzrunāts un informēts ikkatrs blakus dzīvojošais, bet es pieļauju domu, ka tas viss jau notiks jaunajā un lielajā – Tukuma – novadā.”
B. Rasa uzsvēra, ka SIA «Joži», kas nodarbojas ar lauksaimniecību Jaunpils novadā un apkārtnē, kā arī ar zivsaimniecību Pētertālē, Tukuma novadā jau trešo reizi vēršas Jaunpils domē ar iesniegumu par to, ka vēlas šo teritoriju sakopt un ierosina domei lemt par iespējām to darīt. Pirmās divas reizes iesniegums esot noraidīts, jo, kā uzskatīja domē, uzņēmēja plāni nesaskanēja ar pašvaldības un iedzīvotāju interesēm par publisko pieejamību ūdenstilpnei. Bet nu, ņemot vērā lielo interesi, pašvaldība nolēmusi veikt iedzīvotāju aptauju, lai noskaidrotu, vai viņi šo ideju atbalsta vai nē.
Vairāk lasāms piektdienas, 30. aprīļa, numurā ŠEIT=>
Gintere grib paspēt pārdot, kamēr vēl amatā? laikam jau baidās, ka neievēlēs jaunajā Tukuma domē:) Varbūt vienkārši pilda ZZS tēvu doto uzdevumu;)
tak dodiet iespēju cilvēkam,kas prot un spēj sakārtot vidi iespēju,arī Tukumā sen būtu ezers,ja ne tuvredzīgu vietvalžu režisoru mantkārība un tupums….