«Brandavās» jau bail dzīvot…

Lasītājs jautā: «Brandavās» dzīvojam četras ģimenes, tajā skaitā arī mazi bērni, un šī ir pašvaldības ēka, kas atrodas četrus kilometrus no centra. Pati esmu redzes invalīde, kaimiņos dzīvo ģimene ar mazu bērniņu. Bet mums te ir kritisks stāvoklis – trepes, kas ved uz skursteni, ir sapuvušas, tādēļ skursteņslauķis uz jumta nekāpj – iztīra tikai cukas. Skursteņi nav tīrīti apmēram 15 gadus. Jumta kores karājas tieši virs satelītšķīvja, tās nav mainītas jau no 1998. gada, kad arī  paši saorganizējām šos darbus. Pirms diviem mēnešiem zvanīju pašvaldībai un pastāstīju, ka mums no skursteņa krīt ķieģeļi uz galvas. Lūdzu, lai kaut ko dara, zvanīju pašam Baranovsku Pēterim. Neviens nav braucis skatīties, neviens neko nedara…

Sazinājāmies ar Jaunpils novada domes izpilddirektoru Pēteri Baranovski. Viņš apstiprināja gan to, ka šī vecā māja ir pašvaldības īpašums, gan to, ka zina – pastāv bīstamība, jo skurstenis nobrucis un jumta kores nokritušas. Tāpat viņš nenoliedza, ka mājas iedzīvotāja sazinājusies arī ar viņu, un sievietei viss ticis paskaidrots. Proti, ka remontdarbi nevarot notikt tik ātri, jo novada budžetā naudas esot tik, cik esot, un, lai veiktu šādus darbus, esot nepieciešams sastādīt tāmi, meklēt līdzekļus un tad tikai veikt remontdarbus… Turklāt, uzsvēra izpilddirektors, mājā dzīvojot sociālā dienesta klienti, tāpēc arī īres maksa esot zem desmit eiro, taču arī to īrnieki īpaši nemaksājot… Tomēr P. Baranovskis solīja, ka bīstamā situācija ēkā tiks novērsta un līdz jaunajai apkures sezonai viss tikšot sakārtots. Jāpiebilst, ka jau nākamajā dienā mums tika ziņots, ka izpilddirektors ar meistaru ir bijis «Brandavās» un novērtējuši darāmos darbus.

Sazinājāmies arī ar Jaunpils novada sociālā dienesta vadītāju Initu Lapiņu, kura apstiprināja, ka Jaunpils pagasta «Brandavās» dzīvo personas, kas atrodas Jaunpils novada Sociālā dienesta redzeslokā un saņem sociālos pakalpojumus un/vai sociālo palīdzību. Jautāta par konkrētu palīdzību šiem cilvēkiem, I. Lapiņa atbildi nesniedza. ”Jebkurā gadījumā dažādu jautājumu risināšanā cilvēki ir aicināti vērsties pašvaldībā,” tā I. Lapiņa.

Jāpiekrīt Lapiņas kundzei, ka parastā lietu kārtībā tas būtu tikai normāli, ja cilvēki – pašvaldības iedzīvotāji, īpaši tie, kas ir sociāli mazaizsargāti, vērstos pašvaldībā, tiktu uzklausīti un savlaicīgi saņemtu gan atbildes, gan palīdzību. Diemžēl «Brandavu» gadījumā jāsecina, ka tas nav noticis, turklāt pašvaldība ilgstoši nav pievērsusies sava īpašuma sakārtošanai un ugunsbīstamības novēršanai tajā, tai skaitā, iekārtojot signalizāciju, ko likums ikvienam namīpašniekam kopš šī gada 1. janvāra nosaka kā obligātu pienākumu.

Komentāri

  1. Ja jau tik slikti dzīvojas pašvaldības īpašumā, varbūt laiks iegādāties savu un rūpēties par savu īpašumu! Ir zināmi veci un slimi cilvēki ,kas krāj kapeiciņu pie kapeiciņas , un rūpējas par savu mitekli…nevis gaida kad viss gatavs kritīs uz galvas…tajā skaitā jumts!

  2. Tam cilvēkam ar niku “Nopietni” – kur Tu dzīvo un cik atrauts no reālās dzīves esi, ja uzskati, ka sociālā dienesta klienti var iegādāties savu īpašumu? Vai arī esi no tiem, kas likteņa pabērnus un dzīves sistos (bāreņi, invalīdi, cilvēki ar smagām saslimšanām, vientuļie vecie ļaudis utt.) neievēro un izliekas, ka viņu nav? … Riebīgi un necilvēcīgi. Skaties vien mākoņos, gan jau kāds gabaliņš mūža vēl priekšā. Redzēs, kā Tevim veiksies…

  3. Ka tik pašiem izpilddirektoriem labi. Un ko tur remontēt. Tukums pārņems,lai remontē

  4. Konkrēto gadījumu kāds no komentētājiem pārzin? Noteikti nē! Ar devīzi “Dzeru un neparko neraizējos” diez vai tālāk par nolietotu lievenīti un mūžīgām sūdzībām tiksim! Nevarība un neziņa ir modes lieta mūsdienās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *