Un atkal par ēdināšanas problēmām Engures vidusskolā

17. augusta domes sēdē deputāti lēma par ēdināšanas izmaksu samazinājumu Engures vidusskolas ēdnīcā. Tika noteikts, ka ēdināšanas izmaksas 1. līdz 4. klašu skolēniem tiks pazeminātas no Ls 1,15 uz Ls 1, bet 5. līdz 12. klašu skolēniem, kuri saņem brīvpusdienas no Ls 1,35 uz Ls 1,20.

17. augusta domes sēdē deputāti lēma par ēdināšanas izmaksu samazinājumu Engures vidusskolas ēdnīcā. Tika noteikts, ka ēdināšanas izmaksas 1. līdz 4. klašu skolēniem tiks pazeminātas no Ls 1,15 uz Ls 1, bet 5. līdz 12. klašu skolēniem, kuri saņem brīvpusdienas no Ls 1,35 uz Ls 1,20.

Redakcijā notika arī atkārtota saruna ar vecāku pārstāvi Kristīni Fišeri-Blumbergu. Pirmajā reizē viņa izteica dažādus pārmetumus ēdināšanas uzņēmumam un to darbinieku sagatavotajam ēdienam. Kaut arī tālākajā sarunas gaitā noskaidrojām, ka pati K. Fišere-Blumberga skolas ēdnīcā nav bijusi un skolēniem paredzēto ēdienu ne reizes nav baudījusi. Arī vecāku pārstāves pārmetumus par it kā augstajām ēdināšanas cenām nācās atspēkot – tik plašas ēdienu izvēles iespējas ar mazāku samaksu samērot nevar, to apliecināja arī citi uzrunātie ēdināšanas speciālisti.
Nu K. Fišere-Blumberga pārmeta, ka 14. augusta publikācijā par ēdināšanas problēmām Engures vidusskolā esot ieviesušās neprecizitātes. Proti, par pavāri esam nosaukuši uzņēmēju Tatjana Zuke, bet pavāre patiesībā esot cita persona, kura nu esot sašutusi, ka viņai publikācijā piedēvēta negatīva attieksme pret bērniem. Taču, kad mēs atkārtoti sazinājāmies ar SIA «Zeltzīle» vadītāju Tatjanu Zuki, noskaidrojās ka nekāda pārpratuma nav – virtuvē viņas strādājot divatā, un abas esot pavāres, tikai katra gatavojot savus ēdienu veidus.
Iepriekšējā sarunā ar vecāku pārstāvi mēs skārām jautājumu arī par to, ka skolas ēdnīcā neizsniedzot skolēniem čekus. Esot pat kāda no skolotājām skaidrojusi, ka tad būšot pārāk liela rinda, jo čeku izsniegšana aizņemot laiku.
Tā kā savām acīm šo faktu neesam redzējuši un to izsaka viena no konflikta pusēm, mūsu pienākums bija jautāt arī pašai Tatjanai Zukei, kāpēc skolas ēdnīcā nedod čekus. Uz to viņa atbildēja: "Čekus dodam visiem , kuri apmeklē ēdnīcu un maksā par pusdienām. Cita lieta – vai skolēns šo čeku paņem. Ja skolēns naudu ir notērējis citur un nenāk ēst, tad arī čeka viņam nav. Un -manuprāt, tas būtu vecāku pienākums, ja viņi vēlas, lai skolēns ēstu pusdienas, prasīt, lai čeku par pusdienām atnes mājās un atrāda. Mums tāda gadījuma, ka neizsniedzam čekus nav."
Un tā – vieni vārdi pret otriem. Protams, jebkuru darbu var darīt aizvien labāk. Arī skolas ēdnīcā neapšaubāmi uzlabojumi ir vajadzīgi un, cerams, tie arī būs. Taču pašlaik nav pamata runāt par to, ka būtu jāmaina pakalpojumu sniedzējs.

Komentāri

  1. nu nedod gan tos čekus…un lai skolēns ēstu pusdienas tā ir arī virtuves saimnieces kompetence, jo jābūt ir kvalitātei’, sortimentam un lai tas pēdējos 10 gados kaut nedaudz pamainītos.
    izskatās ka žurnālisti ne vienmēr lietu atspoguļo objektīvii, izlasot liekas ka tikai vienai mammai ir pretenzijas, ne visai smuki uzrakstīts, tas liek pārvērtēt šo laikrakstu

  2. Ēdu regulāri skolas ēdnīcā, nekad neesmu saņēmusi čeku. Jāsaka gan godīgi, ka neesmu arī prasījusi, bet parasti jebkurā vietā dod bez īpašas prasīšanas.
    Pretenzijas par ēdināšanu ir ļoti daudziem bērniem. Saprotams, ka vecāki parasti nepusdieno skolas ēdnīcā, ja vien tie nav gan skolotāji, gan vecāki vienā personā, tāpēc vecāki saņem informāciju no bērniem. Varbūt Fjodorova kundzei vajadzēja runāt tieši ar tādiem vecākiem, kas paši ir skolotāji, tad informācija būtu ticamāka.
    Derētu arī noskaidrot, kādas ir pusdienu izmaksas citās skolās, tad varētu labāk salīdzināt.
    Jāsaka, ka ar īpašu laipnību skolas pavāres arī neizceļas ( vismaz ne pret bērniem).

  3. pavāres jau gatavo to, ko saimnieks liek un no kā, atkarīgs vienīgi no saimnieka. žurnāliste šķiet nav sapratusi par ko vispār ir runa, ja gribēja rakstīt tad, vajadzēja meklēt jau sākumu, nevis tik krasi mesties virsū vienai mammai.

  4. pavāres jau gatavo to, ko saimnieks liek un no kā, atkarīgs vienīgi no saimnieka. žurnāliste šķiet nav sapratusi par ko vispār ir runa, ja gribēja rakstīt tad, vajadzēja meklēt jau sākumu, nevis tik krasi mesties virsū vienai mammai.

  5. Zemākā līmeņa žurnālistika,tad jau labāk lai raksta par puķu audzēšanu,nevis kustina tik nopietnu tēmu,nu nevar pavilkt ! Un tad metas virsū vienai mammai .

  6. Iesaku žurnālistei ierasties skolā uz pusdienām, tad redzēs labāk. Vajadzētu gan tā negaidot un pa tiešo uz ķēķi, labāk vairākas dienas pēc kārtas, un, ja trešo reizi nāksies strēbt to pašu zupiņu, tad manīs. Divas reizes vēl tā nekas, bet trešo reiz jau kaut kas.Es pat miegā spēju nosaukt tradicionālo un mūžam nemainīgo ēdienkarti. Ticu, ka papīros pavisam cits sarakstīts. Pavārēm vajag pakonsultēties ar veco laiku ķēkšām, tās ieteiks, kā piektdien galdā likto, bet pirmdien vārīto ķīseli no riebīgi bālgana padarīt košu. Un ne visas zupas, kurās peld makaroni, var saukt par frikadeļu. Skolas ēdnīcā vajadzētu arī šķīvjus otrajam ēdienam, jo būtībā tiek izmantoti palieli maizes vai deserta šķīvji. Tu paskaties, porcija tīri nekas, bet ieliec normālā šķīvī- un atkal nekas, grūti ko atrast.Bet ēdājs jau nav cilvēks, pēc īpašnieces domām tas ir sivēns, kam var iebarot visu. Vai nu gluži kājas atstieps!?

  7. žēl ka vecāki mēģināja kaut ko uzlabot, cīnoties par savu nodokļu maksātāju naudu un domādami par saviem bērniem, nevajadzēja, re kā iznāca, tika nomelnota viena mamma un tas arī viss. šitā problēma jau bija arī blakus iestādē, tur tāpat vecāki cīnijās,vispār grūti jau gāja, bet te mūsu neatkarīgā prese, iejaucās ar savu viedokli un nostāju

  8. Šķīvji šogad skolas ēdnīcā kļuvuši lielāki, taču rēķināšana īpaša. 40+40=100! Dienas piedāvājums= zupa 0.40 + saldais 0.40, bet kopā 1 Ls. Jā, varena matemātika.

  9. Konstatēju, ka čeki skolas ēdnīcā tiek izsisti, bet ēdājiem tos nedod, liek kastītē blakus kases aparātam. Čeki ir drošā vietā.

  10. izrādās, ka citur tomēr var paēdināt par lētākām cenām, vienīgi te ir kā akmenī iecirsts, tagad tacū visiem ir jāskaita, ne jau tikai ēst cilvēkam vajag

  11. Skolā piedāvā "dienas piedāvājumu",kurš nav ne lētāks,ne labāks.Ņemt ko citu ir izdevīgāk,neredzu jēgu šādam "dienas piedāvājumam",tikai kārtējais "uzlabojums" vecākiem par spīti,redz,gribējāt-dabūjāt.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *