Jautā lasītājs: – Kāda izskatīsies Tukuma piepilsētas zona? No Rīgas un Jelgavas puses braucot, redzams, ka sākti dalīt apbūves gabali, taču celtniecība neturpinās. Vai jaunie Ministru kabineta noteikumi pieļaus iecerēto apbūvi, kad zeme sadalīta 0,12 lielos zemes gabalos, jo nu jau runā, ka atdalāmajam zemes gabalam jābūt vismaz divus hektārus lielam?
Engures novada domes priekšsēdētājs Gundars Važa: ” Lai nodalītu zemi no īpašuma, kādreiz mūsu novadā vajadzēja hektāru, bet tagad vajag divus. Ja taisa detālplānojumu, tad šā ierobežojuma nav. Ar detālplānojuma palīdzību, tāpat kā līdz šim, zemi var sadalīt mazākos gabalos – 0,12 ha; 0,14 ha vai, kā nu ir paredzēts. Ministru kabineta noteikumi šo sadali neietekmē. Ja savulaik mūsu plānojumā nebūtu ierakstīta frāze – ”ja mainās valstī noteiktā likumdošana, tad tā ir augstāk stāvoša par mūsu teritorijas plānojumu,” iespējas, arī mums nekas tagad nemainītos. Taču nu mums šīs valstī noteiktās izmaiņas ir spēkā.
Milzkalnē atbilstoši pašreizējai situācijai izskatās, ka zemi varēs sadalīt 10 apbūves gabalos. Ceļš būs pie dārziņiem un kur jau pašlaik ir – gar jau uzceltajām mājām. Būs paredzēta arī nobrauktuve un pagarināts ceļš paralēli šosejai. Visu labāk varēs apskatīt, kad detālplānojums būs gatavs un būs tā sabiedriskā apspriešana.
Runājot par būvniecību, pašlaik mēs domājam, ko darīt ar pašvaldības zemi Tukuma pievārtē starp veikalu «Vakko» un ceļu uz «Latvenergo». Ar detālplānojumu šo zemi var sadalīt mazākos apbūves gabalos.
Tālāk uz Rīgas pusi ir uzbūvētas un nerealizētas mājas. Visticamāk, ka šos zemes gabalus pārņems bankas.
Tālāk lasiet laikraksta ceturtdienas, 12. februāra, numurā ŠEIT!
Kauns autorei par nekorektu informāciju!
Ceru,ka saņemtais honorārs nesīs veiksmi!
Kaut kāds bezsakars- ko autore domā rakstot un kāds sakars Tukumam ar “no Rīgas uz Jelgavas pusi braucot”‘? Tās pusuzceltās mājeles no Tukuma uz Jelgavu braucot pēc kūtiņām izskatās, bet mūsdienās neviens vairs lopus netur un paši kūtiņās negrib dzīvot. Visai dīvains projekts, tāpēc ari nolemts neveiksmei.
Tādas “kūtiņas” saceltas visapkārt Tukumam, bez kārtīgiem pamatiem, uz plikas zemes. Tādas viendienītes. Piekrītu, ka tādā mājā negribas dzīvot.
Kas tur nesaprotams vai nekorekts? Viss ļoti vienkārši-spekulanti zaļajos laikos “uzrāva” pa fikso tirdzniecības objektus, bet..ak vai – šobrīd šīs jaunbūves Nekustamo tirgū var realizēt par aptuveni tikpat daudz, par cika tika iegādāta būvniecībai nepieciešamais gāzbetons ~2006. gadā. Bizness pa galam, hipotēka mutē smeļas, un pircēji ir gatavi pirkt par šodienas (!), nevis pirmskrīzes laika cenām.
Tā jau nu nav, ka šādi projekti tika realizēti tikai tirgošani. Būvēja arī pašu dzīvošanai. Piemēram, pa ceļam uz Jumpravu.
Gribētu zināt, kā viņi jūtas tik tuvu zemei, cik bieza grīda?
Par astronomisku cenu neviens tās kūtis nepirks.
Nolaidiet cenu un pircējs atradīsies.
Šeit ir ierastais gadījums ,suns sēž uz siena kaudzes un vaimanā ,ka neviens nepērk,bet cenu nolaist negrasās.
a ku tas i? es tik ātri brauc, ka nespēj to galvu pa labi un kreisi izgrozīt.
Konkrēti par šo būvi intereses pēc pazvanīju,gribot 20 000 Ls,vel jāpāreķina uz Eiro.Cena jau pirmkārt nav adekvāta šībrīža tirgus situācijai.Kāds brīnums,ka nepērk.
Kā var tikt pie apbūves gabala? Kā viņus dabū tie pirmie, kas pēc tam tirgo par nenormālu naudu? Vai katram cilvēkam nepienākas kāds pleķītis?